پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: درخواست آموزش تفکیک کلاس بلاگ صفحه نخست و بلاگ مطلب
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و خسته نباشید به اساتید محترم
آیا امکان این هست که مطالب به صورت بلاگ نشان داده شده در صفحه نخست و صفحه خود مطلب از 2 کلاس متفاوت استفاده کنند ؟

بهتره واضح تر بگم
ما تو صفحه نخست یک سری مطالب بلاگ مانند قرار دادیم و وقتی که به داخل خود مطلب میریم هم یه صفحه باز میشه که فقط اون مطلب درش هست
من استایل صفحه اول رو اونطوری که میخواستم شکل دهی کردم ولی وقتی به داخل ادامه مطلب میره از div مادر همون استایل صفحه اول استفاده میکنه که امکان این نیست که هر دو مورد یکی باشه
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

در آخر کلا نحوه پیکر بندی کامپوننت مطلب )com_content( رو یه مختصر توضیح بدید

پیشاپیش ممنونم
کسی نمیتونه کمکم کنه تو این مورد ؟

میخواستم بدونم اصلا امکانش هست ؟!!
لطفا دمو قرار دهيد.ممكن است با استفاده از ويرايش سي اس اس مشكل رفع شود.
آقای گنجی امکانش هست که یه مختصر توضیحی در رابطه با کامپوننت کانتنت بگید ؟؟!!
من تونستم مشکلم رو با کامپوننت K2 حل کنم
واقعا قابلیت های بالایی داره
كانتنت براي نمايش محتوا استفاده ميشود وبراي اينكه در قالب محتوا نمايش داده شود از كد كامپوننت استفاده ميشود.
كامپوننت K2 براي نمايش مطالب به صورت بلاگ بهترين است.
ممنون بابت توضیحاتتون
ولی منظورم من پیکر بندی کانتنت بود
که برای تغییرات در مثلا صفحه اصلی در چه فایلهایی باید تغییر ایجاد کرد البته تا حدودی خودم تونستم این مسائل رو پیدا کنم
ولی گفتن شما میتونست کار سازتر باشه

بهر حال ممنونم
من منظور شما را دقيقا متوجه نشدم!
تمام خصوصيات نحوه نمايش مطالب قالب در فايل هاي سي اس اس تنظيم شده.
در قالب يك موقعيت براي نمايش محتوا تعريف شده كه نام آن هرچيزي ميتواند باشد و براي نمايش محتوا از كد كامپوننت استفاده شده.
حالا بسته به قالب سايت شما كه چند فايل سي اس اس دارد ميتوانيد با ويرايش سي اس اس ها تنظيمات را سفارشي سازي كنيد.
فايل هاي اصلي سي اس اس
تمپليت دات سي اس اس
ريست دات سي اس اس
سيستم دات سي اس اس

بسياري از تنظيمات در فايل سيستم دات سي اس اس جوملا از قبل موجود است ولي ميتوانيد ان را نيز ويرايش كنيد.
لینک مرجع