پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: نحوه استارت کار یک انجمن و پر بازدید و محبوب کردن آن
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
چطور میشه کاربرانی رو که وارد سایت میشن رو تحریک کرد که تو انجمن و تالارهای گفتگو شرکت کنند؟ منظورم اینه که برای شروع به کار انجمن و اینکه به یه انجمن کاربردی در ابتدای کار تبدیل بشه چیکار باید کرد؟ من قصد دارم یه انجمن تخصصی انگلیسی تو حوزه حریق راه بندازم.

ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر
درود بر شما
یک پسشنهاد برای شما دارم
اگر به دنبال موفقیت هستید به دنیال نیاز مشتری ها باشید و نه آن چیزی که شما می توانید عرضه کنید.
در این مورد هم اگر به صورت بانک اطلاعاتی جامع نسبت به موضوع کاری خود درآیید، دیگر نیازی به تلاش اضافه نیست.

شاد باشید و شادی بخش دیگران
درود بر شما
یه چیزی که در شروع بسیار مهم هستش اینه که دسترسی ها رو برای کاربران عمومی باز بزارید و اینکه راحت بتونن مطالب رو بخونن و مثلا فقط برای دسترسی به دانلود عضو بشن
یه مسئله ی بسیار مهم تری که هست اینه که شما یه خدمات مناسبی داشته باشد تا کاربر پیش خودش بگه این همون چیزیه که من دنبالش بود
مثلا میتونید یه جا بذارید برای دریافت کتاب "موفقیت" از طریق لینک زیر عضو بشید و فورا آن را دانلود کنید
سعی نکنید که با اجبار تعداد کاربران رو زیاد کنید بلکه انقد خدماتتون خوب باشه تا از عضویت در فروم شما لذت ببرن
مرسی از جوابهاتون
خدمات سایت من تو حوزه کاری خودم خیلی بالا و رایگان هست همه اطلاعاتش؛ به طوری که در حال حاضر با 300 تا بازدید کننده در روز حدود بیست هزار پیج سایتم بازدید میشه. ولی یه سوال اینکه مثلا اگه فروم رو راه بندازم از این می ترسم که نتونم پاسخ همه سوال های کاربران رو با توجه به اینکه شاید پاسخ خیلی از سوالها رو ندونم نتونم بدم. و مورد دیگه اینکه مثلا مثل همین فروم چندین همکار متخصص توش فعالیت دارنو به آقای گنجی کمک می رسونن. برای اینکه بتونم منم یه همچنین سیستمی رو پیاده کنمو در کنار خودم چند متخصص دیگه هم بهم کمک کنن تو پاسخ دادن به سوالای کاربران چیکار باید بکنم؟ چطور میتونم اونا رو جذب کنمو از کمک اونا هم تو بالا بردن کیفیت پاسخها استفاده کنم؟
خب دوست عزیز قرار نیست که شما جواب تمام سوالها رو بدید یا اینکه جواب تمام سوالها رو بدونید. وقتی در یه مورد مشکل داشتید میتونید سرچ کنید و اگه فارسی نیود منابع انگلیسی رو بررسی کنید
در فروم هم بحث امتیاز دهی و ... مهمه برای اعضا
جون با گذاشتن بحث های تشویقی بیشتر ترغیب به فعالیت میشن
قرار دادن امضا کاربر و... هم مهم هست
مرسی از راهنماییهاتون
ابتدا عرض کنم که راه اندازی یک انجمن تمام وقت شما رو میگیره و حتی فرصت نمیکنید کارهای اصلیتون رو انجام بدید مثل من که این بلا سرم اومده Eyes البته اگر بخواهید همیشه انجمن رو بروز نگه دارید !
مثلا در انجمن های جوملایی دوستانی که فعالیت میکنند علاقه مندان و طراحان وب هستند و درکنار فعالیت در انجمن ها طراحی وب هم انجام میدهند و برخی از سفارشاتشون رو از طریق انجمن ها میگیرند.
اما علاقه به جوملا یا هر کار دیگری بیشتر از همه باعث همکاری هست و مطمئنا در هر زمینه علاقه مندانی هستند که همکاری کنند
اما تا مدت ها خودتون باید مطلب بنویسید و آموزش منتشر کنید و... و کارهای لازم رو انجام بدید.
اگر از کسانی که انجمن های عمومی راه اندازی کردند و نسبت به اون احساس مسئولیت دارند بپرسید به شما خواهند گفت که کار بسیار زمان بری هست.
جالبه بدونید من حتی فرصت نمیکنم صفحه اصلی پارس جوم رو بروزرسانی کنم و گاهی یک ارسال یا تاپیک چند ساعت وقت من و دیگر دوستان رو میگیره.
بهرحال برای راه اندازی یک انجمن ابتدا باید تا چندین ماه یا یک سال خودتون همه کارها رو بکنید حالا شما تنها یا با دوستانی که کمکتون میکنند.
لینک مرجع