زمان کنونی: ۲۶-۲-۱۴۰۳, ۰۴:۲۷ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر پوشه مدیریت
۱۴-۱۰-۱۳۹۱, ۰۸:۱۱ صبح
ارسال: #1
تغییر پوشه مدیریت
سلام به همه دوستان
من بیش از 2 سال هست که با جوملا کار میکنم و از جوملا 1.5 تا الان که 3 هست در کنار دوستان عزیز هستم
توی این مدت بشترین ضرباتی که خوردم از نظر امنیت و ظاهر کار ، کلمه administrator بوده
پلاگین هایی بود برای امنیت مثل جی سکور ... که به این کلمه یه کلمه دیگه اضافه میکرد که خوب در کنار مزیت امنیت بدیهای خودش رو داشت و در راس اونها همین کلمه
کامپوننت هایی هم بود برای تغییر کلی پوشه که اونا هم مشکلات خودشون رو داشته و دارن
من همین چند دقیقه پیش یه ابتکاری کردم و انجامش دادم و علی الحساب جواب داده اما مطمئن نیستم
از دوستان میخوام کمک و بررسی کنن
من فایل نصب اصلی جوملا رو قبل از نصب کلا با نت پد پلاس بصورت "ریپلیس این فایل" تمام کلمات ادمین ایسترتور رو به کلمه مورد نظرم تغییر دادم و در نهایت اسم پوشه رو هم عوض کردم ، بعد جوملا رو نصب کردم و بدون هیچ مشکلی نصب شد و هم مدیریت و هم سایت کاملا بالا اومد بدون مشکل ، فقط میمونه یک مشکل و اونم نصب افزونه های بعدی هستش که فکر کنم اگر همین کار رو با فایل نصبی اونها بکنم مشکلی نباید باشه و البته به روز رسانی هم هست که میشه دستی انجام داد
ممنون میشم دوستان بررسی فنی کنن و جواب بدن
Inlove
امضاء hc1supcenter
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط shahnaz
۱۴-۱۰-۱۳۹۱, ۰۸:۳۷ صبح
ارسال: #2
RE: تغییر پوشه مدیریت
درودبرشما
ابتکار جالبیه.... هرچند بنده در حدی نیستم که نظر بدم درموردش
اما اگه بیایم مقایسه کنیم این روش رو با روش تغییر نام از داخل هاست(ایجاد پوشه جدید وانتقال و...) و یا قفل کردن administrator ، به نظرشما کدوم روش ساده تره؟
فک میکنم از لحاظ کارایی در یه حد باشند... اینطور نیست؟
امضاء Zhyar
در فروشگاه اینترنتی من این خدمات داده می شود: ارسال رایگان به سراسر کشور + قیمت هایی کاملا منصفانه و رقابتی + گارانتی 18 ماهه + 5 سال خدمات پس از فروش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Ok
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط shahnaz
۱۶-۱۰-۱۳۹۱, ۰۲:۰۵ صبح
ارسال: #3
برای این کار باید به برنامه نویسی جوملا تسلط داشته باشید ، چرا که تغییر نام پوشه هیچ دردی رو درمان نمیکنه و همون جور که گفتید در نصب سمت مدیریت 100% دوچار مشکل میشه
یکی از بچه های جوملای ایران یک تکنیک جالبی برای این کار انجام داده بود (لینکش رو پیدا نکردم)

تو جوملا پوشه ادمین برای هکر ها از خود جوملا معروف تر شده .(بنده ایده ای دادم به جوملا که در حال بررسیه ، ایجاد پوشه مجازی و چندتا ترفند دیگه )
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۱۶-۱۰-۱۳۹۱, ۰۷:۱۱ صبح
ارسال: #4
البته من هنوز اینو کاملا تست نکردم ، مثلا جدیدترین مشکلم اینه که وقتی میخوام یه افزونه رو نصب کنم ، یه صفحه سفید میاد و این خیلی برام عجیبه و دارم روش کار میکنم
این کاری که من میگم در اصل یه روش خوبه برای شرکت هایی که خدمات طراحی سایت دارن و میخوان سیستم مدیریت سایت رو اختصاصی جلوه بدن ، البته منظورم شرکت هایی هست که حداقل یکسری تغییرات ظاهری و کاربر پسند هم انجام بدن وگرنه محیط جوملا شناخته شدست
چون در روش من کلا این نام آشنا حذف میشه
اما روشی که در پاسخ اول هست ، یعنی تغییر نام از طریق هاست و قفل آدرس رو من بلد نیستم ، خوشحال میشم لینک آموزشش رو بدین و تنها راهیی که من بلد بودم جی سکور بود و اضافه کردن کلید امنیتیش
در پاسخ دوم هم اون لینکو اگه بذارید که خیلی خوبه ، از اون روش خودتونم اگر محرمانه نیست بیشتر بگید شاید ایده شما یه جرقه ای توی ذهن ما زد
امضاء hc1supcenter
۱۶-۱۰-۱۳۹۱, ۰۸:۱۵ صبح
ارسال: #5
Wink RE: تغییر پوشه مدیریت
اون روشی که دوستمون گفت احتمالا تغییر نام پوشه و سپس تغیییرات مورد نیاز در فایل هایی است که نام ادمین داخلشون تعریف شده.
بنظر من بهتره خودتون رو زیاد در این مورد اذیت نکنید فقط کافیست از طریق کنترل پنل هاست روی پوشه ادمین پسورد بزارید همین بهترین روشه.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط mahan ، reza.sh
۱۶-۱۰-۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ عصر
ارسال: #6
آقا رضا این کارو که میکنیم
اما مساله من نام administrator هستش
بهترین راه برای تغییر این نام رو میخوام و البته خیلی ها میخوان
امضاء hc1supcenter
۱۶-۱۰-۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ عصر
ارسال: #7
دوراه دارید یا بصورت دستی تغییر نام بدید و یا از پلاگین استفاده کنید.
من فکر میکنم با استفاده از پلاگین راحتتر باشه و دردسرهای بعدی رو نخواهید داشت و بهترین گزینه هم گفتم قرار دادن پسورد روی پوشه مدیریت جوملا از طریق سی پنل هست.
البته این رو متوجه باشید هکرها بیشتر از باگ ها استفاده میکنند نه صفحه مدیریت جوملا.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط reza.sh ، Zhyar
۲۲-۱۰-۱۳۹۱, ۰۱:۲۵ صبح
ارسال: #8
تغییر پوشه مدیریت
دوستان همه این موارد با کامپوننت admin tools که رایگان هم می باشد و تا الان ندیدم وب سایتهایی که استفاده کردند هک بشن
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، Zhyar
۲۲-۱۰-۱۳۹۱, ۰۳:۴۰ صبح
ارسال: #9
تغییر پوشه مدیریت
لینک معرفی این کامپوننت رو میدید ؟
امضاء hc1supcenter
۲۲-۱۰-۱۳۹۱, ۰۴:۰۲ صبح
ارسال: #10
تغییر پوشه مدیریت

البته استفاده از این افزونه جلوگیری از هک نمیکند اما شما ابزارهایی برای بهینه سازی و امنیت توسط این کامپوننت دراختیار دارید.
شما نمیتوانید راهی ساده و ایمن پیدا کنید بلکه باید تمام موارد ایمنی رو در سایت رعایت کنید.حتی بدون استفاده از بسیاری از افزونه ها هم میتوانید امنیت سایت را حد زیادی بالا ببرید.
اینکه چیزی باشد که بتنهایی معجزه کند وجود ندارد.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان