زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۹:۰۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فارسی سازی اعداد جوملا ی 2.5 با استفاده از نابع پی اچ پی
۲۵-۸-۱۳۹۱, ۰۴:۲۹ عصر
ارسال: #1
از آنجا که استفاده از پلاگین*های فارسی سازی اعداد مشکلاتی را به همراه دارد، آیا می*توان با وارد کردن کد html یا توابع php اعداد سایت جوملایی را فارسی کرد؟

در لینک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آموزشی در این خصوص آورده شده. اساتیدی که در انجمن حضور دارند لطفاً بگویند که آیا این راه حل به سایت جوملایی آسیب نمی*رساند و اگر نمی*رساند،* این کدها را در کدام بخش*ها باید وارد نمود؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط zaban26
۲۵-۸-۱۳۹۱, ۰۹:۴۵ عصر
ارسال: #2
RE: فارسی سازی اعداد جوملا ی 2.5 با استفاده از نابع پی اچ پی
لینک خرابه
امضاء Zhyar
در فروشگاه اینترنتی من این خدمات داده می شود: ارسال رایگان به سراسر کشور + قیمت هایی کاملا منصفانه و رقابتی + گارانتی 18 ماهه + 5 سال خدمات پس از فروش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Ok
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۶-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ صبح
ارسال: #3
این ممکن است هست که اعداد رو فارسی کنید ولی مکن است کارکرد برخی افزونه ها به مشکل بخوره.دقیقا یک موردی بود که یکی از دوستان یک کامپوننت 300 دلاری خریده بود و بعد از یکی دوماه که مشکل وجود داشت سایت پشتیبان افزونه متوجه شد که بخاطر استفاده از کد فارسی سازی اعداد است.
در جوملای دو نیم جومیینا قرار بود اعداد هم فارسی شوند میتونید اون رو هم تست کنید.
ولی من درکل توصیه میکنم در سورس جوملا تا نیاز نشده تغییری ندهید
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط صدرا حسابی ، bh1982 ، memare-ahvaz ، zaban26 ، pari2
۲۶-۸-۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ صبح
ارسال: #4
دقیقا همین طور که آقای گنجی گفتن یک بار سال پیش به خاطر یکی از پلاگین های فارسی سازی اعداد در جوملا 1.5 برای من کلی مشکل پیش اومده بود، از طریق کد php قابل کانورت هست اعداد ولی باید دقیق انجام بشه و اگه برای کل سایت باشه اختلال ایجاد می کنه،
پیشنهاد من اینه اگه حتما می خواید عدد فارسی بایشه یکی از فونت های فارسی که اعدادشون فارسی هست به صورت پیشفرض در سایت لود کنید و مطالب و بخش های مختلف سایت رو با این فونت تعریف کنید، من خودم هفته پیش برای یکی از سایت هایی که طراحی می کردم و باید اعداد فارسی می شد، فونت b Yekan رو برای ماژول ها و مطالبم استفاده کردم.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، memare-ahvaz ، mmoobbiinn
۲۶-۸-۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ صبح
ارسال: #5
مرسی بابت پاسخها. نمی دونم چرا لینک دچار مشکل شده. به همین خاطر متن اون پست رو همینجا کپی می کنم:

با استفاده از تابع FaNum میتوان اعداد را فارسی کرد:

function fanum($englishnumbers)
{
$englishnumbers = str_replace(’۰′ , ‘٠’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۱′ , ‘١’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۲′ , ‘٢’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۳′ , ‘٣’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۴′ , ‘۴’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۵′ , ‘۵’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۶′ , ‘۶’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۷′ , ‘٧’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۸′ , ‘٨’ , $englishnumbers);
$englishnumbers = str_replace(’۹′ , ‘٩’ , $englishnumbers);

return $englishnumbers;
}

برای استفاده از تابع fanum به صورت زیر عمل نمایید:

$echo fanum($en_number); 

1. پلاگین فارسی سازی اعداد جومینا خیلی مشکل داره و با برخی از افزونه هایی که از سایتهای خارجی خریدم ناسازگاره.

2. فونتهای فارسی چون طراحی استانداردی ندارد واقعاً مشکله استفاده از اونها. در حالتهایی مثل bold یا italic هم گاهی تغییر می کنن به تاهوما یا دیگر فونتهای غیرفارسی. جدای این موارد، استفاده از روش فونت فیس باعث سنگین شدن سایت هم میشه.

3. کدهایی که قرار دادم برای وردپرس جواب میدن یا جوملا؟ اگه جوملا, این کدها رو در چه فایلهایی باید قرار داد تا عملکردشون رو تست کرد؟
 سپاس شده توسط zaban26
۲۶-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ عصر
ارسال: #6
درسته سنگین می کنه و خودمم در آموزشی که قرار دادم در انجمن این رو نوشتم، ولی اون قدر نیست که حتما بخواید ازش صرف نظر کنید،

این کد های php هم مثل همون پلاگین ممکنه کار افزونه هارو دچار اختلال کنه همونطور که گفتم، مگر اینکه بتونید برای output تعریف کنید که یکم زمان می بره، ولی یه افزونه هست به ذهنم اومد الان، احتمال زیاد برای این کار مناسبه البته خود منم هنوز تست نکردم برای اعداد،
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که رایگان هم هست، دقیقا کار این کامپوننت جایگزینی در خروجی سایت هست.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، bh1982
۲۷-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ صبح
ارسال: #7
بله. اون آموزش رو خوندم و روش یاد شده این مشکل رو داره که مثلاً وقتی از فونت اصلاح شده بی نازنین استفاده میشه، در هنگام بولد یا ایتالیک شدن،‌ فونت به تاهوما یا فونت‌های غیرفارسی دیگه تغییر می‌کنه و یک جور ناهماهنگی پیش میاد.

افزونه‌ای که گفتین چطوره؟ هر دو کد بالا رو وارد این افزونه کنم؟ یا اون کد تک خطی باید در فایل ایندکس سایت قرار بگیره؟
۲۷-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ صبح
ارسال: #8
نه نیازی به اون کدها نیست، آموزش افزونه در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قرار داره با نمونه، تنها کاری که باید بکنید اینه که 10 رقم رو توش تعریف کنید و بگید جایگزین کنه، مثلا 7 رو سرچ کنه و با ٧ جایگزین کنه.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mal2moh
۲۸-۸-۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ عصر
ارسال: #9
منظورتون اینه که در این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در بخش search& replace در باکس search عدد یک رو به انگلیسی (1) و در بخش replace همین عدد رو به فارسی (۱) بدم؟ این کار برای اعداد 0 تا 9 کفایت می‌کنه یا اینکه اعداد دو رقمی و سه رقمی رو هم باید این‌طور وارد کرد؟
۲۵-۱۰-۱۳۹۱, ۰۵:۲۵ عصر
ارسال: #10
من نصب کردم اما وقتی در سرچ و ریپلیس یک رقم رو وارد میکنم خطا میده و میگه باید حداقل دو تا کاراکتر رو بدید.
شما چه طور از این افزونه استفاده میکنید؟
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان