زمان کنونی: ۹-۱-۱۴۰۳, ۰۹:۴۹ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كاربردي اضافه کردن فونت مورد نظر به سایت
۱۱-۸-۱۳۹۱, ۱۰:۳۶ عصر
ارسال: #1
Tongue اضافه کردن فونت مورد نظر به سایت
با سلام.شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید فونت مورد نظرتون رو در سایتتون استفاده کنید.
همچین آموزش رو هم یکی از دوستان میخواست که گفتم برای عموم هم انتشارش بدم.
فونت هایی که در ویندوز شما هست با پسوند ttf هست و برای اینکه فونت مورد نظرتون در وب استفاده کنید باید آن را به فرمت های eot ، svg ، woof تبدیل نماییم.

برای تبدیل فونتتون به سه فرمت دیگه به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بروید.

وقتی عضو سایت شدید و وارد اکانتتان شدید ، از منوی بالای سایت روی My fonts کلیک کنید . در اینجا می تونید فونت مورد نظرتون رو به فرمت های مختلف تبدیل کنید . فرض کنید من می خوام توی سایتم از فونت B Koodak استفاده کنم ، اگر فونت رو با فرمت ttf داشته باشم که هیچی ، اگر نداشته باشم و این فونت روی سیستمم موجود باشه ، توی درایو ویندوز می رم و از شاخه ی Windows\Fonts فونت B Koodak رو پیدا می کنم و اونو یه جای دیگه کپی می کنم .

حالا توی سایت روی گزینه ی Select fonts کلیک کنید و فونت مورد نظرتونو باز کنید و صبر کنید تا آپلود بشه . بعد از آپلود شدن زیر اسم فونتتون مجموعه ای از فرمت ها وجود داره و همونجور که گفتم باید روی گزینه های eot ، woof کلیک کنید تا فونت به این فرمت ها تبدیل بشه . بعد از تبدیل ، 2 فرمت ساخته شده رو دانلود کنید .

حال مرحله تبدیل فونت تمام شد.حالا شما باید 3 فایل داشته باشید.این چهار فایل را در یک پوشه قرار دهید.معمولا همه fonts قرار میدهند و بعد در پوشه قالبتون قرار بدهید.

حالا میریم سراغ سی اس اس.
پوشه templates.css رو باز کنید.یا سی اس اس مادر قالب را که معمولا templates یا style نام دارد را باز کنید:

بعد این کد را در اول صفحه اضافه نمایید.
@font-face {

font-family'BKoodak';

src:url('fonts/BKoodakBold.eot?#'format('eot'),  /* IE6?"8 */  url('fonts/BKoodakBold.woff'format('woff'),  /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/  url('fonts/BKoodakBold.ttf'format('truetype');  /* Saf3?"5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */

چون ما فونت bkoodak رو پیشفرض قرار داده بودیم دستور رو هم مثل اون قرار دادم

در خط دوم نام فونت هست.یعنی اگر این اسم را جایگزین نام فونت قبلیتون بکنید این فونت قرار میگیره.در خط های بعدی هم آدرس دهی کردم.

برای آسودگی دوستان من فونت bkoodak رو با سه فایل دیگه اش آماده کردم و در ضمیمه قرارش دادم.

مشکلی بود در خدمتم
موفق باشید.Rose

فایل‌(های) پیوست شده
fonts.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 434
اندازه 71.16 کیلوبایت

امضاء محمد
[تصویر:  13515390341.jpg]
براي تشكر از كليد تشكر يا اعتبار استفاده كنيد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط mahan ، صدرا حسابی ، Reza Ganji ، bh1982 ، محمدرضا بهارلو ، btheme ، mal2moh ، bagherpebs ، majid33
۱۹-۸-۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ صبح
ارسال: #2
RE: اضافه کردن فونت مورد نظر به سایت
متأسفانه استفاده از فونت‌های فارسی در وب به اندازه مایکروسافت ورد راحت نیست و مهم‌ترین اشکالی که در این روش با آن مواجه شدم (و شاید بقیه هم با آن روبه‌رو شده‌ باشند) این است که فونت افزوده شده به این روش در حالت Regular مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی وقتی فونت به حالت‌های Bold یا Italic در می‌آید، به تاهوما یا فونت‌های استاندارد دیگر تغییر می‌کند. در سایت‌های انگلیسی زبان روش‌هایی هم برای رفع این مشکل پیشنهاد شده بود از جمله تعریف font-weight و font-style که متأسفانه جوابگو نبود. گویا فونت‌های فارسی هنوز با استانداردهای لازم جهت استفاده در وب فاصله دارند.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mal2moh
۲۶-۱۱-۱۳۹۱, ۰۴:۵۵ عصر
ارسال: #3
اضافه کردن فونت مورد نظر به سایت
خوب بعد از اینکه این کار ها رو انجام دادیم و خواستیم که فونت سایت تغییر کنه باید کجا فونت رو فراخوانی کنیم؟
یعنی کلاس ها رو کجا میشه پیدا کرد و چه کدی رو باید اضافه کرد تا فونت قسمت های مختلف تغییر کنه؟
۲۶-۱۱-۱۳۹۱, ۰۵:۳۸ عصر
ارسال: #4
درود بر شما
در تایپیک قبل حضورتان عرض شد که چطور می توانید فونت را تغییر داده و یا اضافه کنید!
استفاده از فایرباگ در فایرفاکس را یاد بگیرید و در آن به صورت آنلاین فونت بخش مورد نظر را تغییر دهید و پس از پیدا کردن مسیر کد آنرا در قالب اعمال و یا اضافه کنید.
خودتان شروع به کار کنید و هر کجا که مشکل داشتید دمو قرار دهید تا دوستان راهنمایی کنند.

شاد باشید و شادی بخش دیگران
امضاء mahan

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  mahan.gif]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، moas
۲۶-۱۱-۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ عصر
ارسال: #5
سلام
سوال اینجاست که توی بعد از انجام این کارها توی ویرایشگر ظاهر میشه ؟
۲۶-۱۱-۱۳۹۱, ۰۶:۳۵ عصر
ارسال: #6
درود بر شما
اگر منظور شما این است که فونت مورد نظر در ویرایشگر از قسمت فونت فامیلی قابل دسترسی باشد، جواب منفی است و یا لااقل به این سادگی نیست و باید به صورت دستی فونت بارگذاری شود. اما اگر قالب شما از گوگل فونت پشتیبانی کند با اضافه کردن فونت به لیست گوگل فونت و تنظیم آن ابن کار شدنی است.

امضاء mahan

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط Reza Ganji
۲۶-۱۱-۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ عصر
ارسال: #7
این یکی از اصلی ترین مشکلات استفاده از فونت های فارسی هست که همه دارن.
من یه راهی پیدا کردم. کافیه در ادیتور متن مورد نظر رو انتخاب و دکمه edit css style رو کلیک کنید و در منوی کشویی فونت به جای انتخاب یکی از فونت های موجود گزینه آخر یعنی value رو انتخاب کنید و نام فونتی که نصب کردید رو وارد کنید. من روی یکی از سایت ها فونت یکان و تیتر رو نصب کردم و برای هر دو امتحان کردم که جواب داد.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mahan ، mal2moh
۱۲-۴-۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ عصر
ارسال: #8
ببخشید من از قالب یو تم استفاده میکنم template.css ندارم.
کجا باید دنبال css قالب بگردم؟
۱۳-۴-۱۳۹۲, ۰۳:۳۷ عصر
ارسال: #9
(۱۲-۴-۱۳۹۲ ۱۰:۴۹ عصر)bagherpebs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید من از قالب یو تم استفاده میکنم template.css ندارم.
کجا باید دنبال css قالب بگردم؟

درود بر شما
سوال جدید در تایپیک جدید!
لطفا از سایت خود دمو قرار دهید تا دقیقا بررسی شود و دوستان راهنمایی کنند

امضاء mahan

۱۶-۳-۱۳۹۳, ۰۶:۳۷ عصر
ارسال: #10
با سلام من پلاگینی برای جوملا 2.5 پیدا کردم و نصب کرده به نام
HD-Gfont
که می تونه فونت های گوگل فونت و به قالب اضافه کنه همچنین توی تنظیمات این پلاگین میشه مشخص کرد تا هشت فونت مخصوص قسمت های مختلف
که توی تصویر پیوست قرار میدم همچنین این پلاگین و برای دانلود مشکل اینجاست که نمیدونم چطور فونت فارسی به گوگل فونت اضافه کنم. اگر کسی می تونه راهنمایی کنه ممنون
عکس از پلاگین

دانلود پلاگین
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان