زمان کنونی: ۵-۲-۱۴۰۳, ۰۷:۵۱ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل ارتباط آلفا یوزر پوینت با جوم سوشال
۱۱-۱-۱۳۹۰, ۰۱:۰۳ صبح
ارسال: #1
مشکل ارتباط آلفا یوزر پوینت با جوم سوشال
سلام به همه دوستان وعرض تبریک برای سال نو
امیدوارم سال جدید برای همه دوستان سالی پرمهر و توأم با موفقیت باشد.
مشکل من در ارتباط آلفا یوزر پوینت و جوم سوشال هست.لطف کنید اگر کسی در مورد چگونگی ارتباط این دو کامپوننت میدونه لطفا راهنماییم کنه.
یعنی میخوام امتیازات ثبت شده در جوم سوشال به آلفا یوزر پوینت انتقال داده بشه.
با نهایت تشکر.
امضاء esitala
"زکات علم ،نشر آن هست"

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط zaban26
۱۱-۱-۱۳۹۰, ۰۲:۰۲ صبح
ارسال: #2
RE: مشکل ارتباط آلفا یوزر پوینت با جوم سوشال
تنها کاری که می شه کرد برین به انجمن آلفا یوزر بروید به قول گفتنی apps یا همون رول داخل این دو کامپونننت رو از هم بگیرید
و بیاید فایل xmal رول رو در آلفا یوزر Ok نصب کنید اگر اپسش بود حالا می تونید انقال بدید امتیازات رو
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۰۹۳۶۸۰۹۴۹۳۶ یا ۰۹۲۱۳۳۸۰۳۲۹
 سپاس شده توسط zaban26
۱۱-۱-۱۳۹۰, ۰۲:۵۵ صبح
ارسال: #3
نقل قول: به قول گفتنی apps یا همون رول داخل این دو کامپونننت رو از هم بگیرید و بیاید فایل xmal رول رو در آلفا یوزر Ok نصب کنید اگر اپسش بود حالا می تونید انقال بدید امتیازات رو

يعني چي؟!

نقل قول: سلام به همه دوستان وعرض تبریک برای سال نو
امیدوارم سال جدید برای همه دوستان سالی پرمهر و توأم با موفقیت باشد.
مشکل من در ارتباط آلفا یوزر پوینت و جوم سوشال هست.لطف کنید اگر کسی در مورد چگونگی ارتباط این دو کامپوننت میدونه لطفا راهنماییم کنه.
یعنی میخوام امتیازات ثبت شده در جوم سوشال به آلفا یوزر پوینت انتقال داده بشه.

براي اين منظور بايد يك ماژول جانبي طراحي بشه كه كار انتقال امتياز بين اين دو تا سيستم رو انجام بده
امضاء tarantino
فقط خدمت گزاری به جوملای ایران
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، esitala ، zaban26
۱۱-۱-۱۳۹۰, ۰۳:۳۴ صبح
ارسال: #4
خوب من به شما aps رو توضیح می دیم

aps چیست (
طالبي) ؟ اپس همون اپکیشون های در سیستم های اچتماعی هست و جومسوشیال هم از همون دسته هستن
با این کامپوننت جومسوشیال که خودم مترجم اون بودم و دیگر که خودم خیلی با کامپوننت آلفا یوزر کار کردن
پپس در مرحله ابتدایی با aps آشنا شدیم که در سیستم های مثل فیس بوک خیلی دیدنی هست همون کوچی شده واژه بالا بود

مرحله بعد می ریم سر موضوع اصلی این دوستمون می خواد یکی از سخت ترین کار ها در پست بالایی توسط آقای
طالبي بیان شده که متحمل هزینه فراوانی برای شما می شه که دستی بنویسید و لی کسانی بودن که قبلا اومدن این کارو رو کردن یعنی چنین نیازی داشتم به اتصال جومفیش یا جومسوشیال و دیگر کامپوننت ها که آلفا یوزر به شما پیشهاد می کنم به انجمن و سایت آلفا یوزرز رجوع کنید می بنید یک مجموعه با نام

رول !!!! اگر رول هم قابل توضیح باشد باید یگم !! یعنی قوانین که تعریف می شه برای آلفا یوزرز هست که بهش می فهمونه شما باید
چنین سیستم رو نصب کنی و از این طریق امتیاز کم و زیاد کنید که خودشم این چنین گزینه رو داره در صفحه اصلی کنترل پنلش
وقتی به انجمن پیداش کنید در فایل زیپ هست که از زیپ در می یارین و روی جدید می زنید و اون رو نصب می کنید و اون رو فعال می کنید و اینجوری می شه نصبش

خوب واقعا دیگه بیشتر توضیحات رو دادم اگر در این جور موارد بعضی چیز ها مورد نظر کاربران نبوده که بتونند در انجمن آلفا بزارند حالا می ریند یا خودتون رول می نویسید یا می گید دیگران برای شما بنویسند که آموزش هایی نیز برای ساختش هست ولی کمی سخت

نتیجه گیری : جومسوشیال از چند بخش درست می شه اپلیکشین و آلفا یوزر هم می شه رول

با تشکر شهریار جون
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۰۹۳۶۸۰۹۴۹۳۶ یا ۰۹۲۱۳۳۸۰۳۲۹
۱۱-۱-۱۳۹۰, ۰۷:۲۸ صبح
ارسال: #5
بله من كاملا اطلاع دارم كه application و rule يعني چي ولي دوست دارم مطلبي گنگ گفته نشه تا اگر روزي كاربري وارد اين تاپيك شد بفهمه چي به چيه..
البته مفهوم application در اين نوع سيستم ها زياد جالب نيست و به طور كلي ميشه اونها رو widget نام برد..

در خصوص rule هم بايد عنوان كنم كه به مفهوم فارسي اون همان " قوانين " هست كه در سيستم هاي مديريت كاربري و امتياز دهي كاربرد زيادي داره تا مشخص كننده قوانين خاصي در نحوه استفاده كاربران از امكانات سايت باشه .. مثلا قانوني وضع كنيم كه اگر كاربري 20 پوينت داشت فلان مطلب براش قابل مشاهده باشه .. ووو

چيزي كه دوست عزيز خواستن روش يا افزونه اي براي " انتقال پوينت هاي ثبت شده كاربران جوم سوشيال به آلفا يوزر پوينت " بود در واقع يه migration كوچولو از يه سيستم بزرگ به يه سيستم كوچكتر! .. خب براي اين كار نه application هست و نه ارتباطي به rule وجود داره ...

تنها چيزي كه ميشه براي اينكار ساخت و خيلي هم راحته و كم هزينه همون ماژول هست .. البته فقط با سطح دسترسي مدير كل..
البته راه دوم و ساه تري هم هست و اصلا هزينه هم نداره و اون هم sql كه بايد بين جداول ارتباط و دستور sql مناسب رو ايجاد و پوينت ها رو انتقال داد..
امضاء tarantino
۱۳-۱-۱۳۹۰, ۰۶:۱۴ عصر
ارسال: #6
دوستان عزیز ،فکر نمیکنم در این انحمن جای به رخ کشیدن دانسته هاتون باشه ،به جای این به حل مشکل کمک کنید.
شهریار جون،قبل از اینکه شما پیشنهاد ارجاع به سایت آلفا یوز رو بدید من قبلا رفته بودم ولی چیزی دستگیرم نشد.
آقای طالبی دوست گرامی،پیشنهاد شما برای استفاده از ماژول منوط به اینه که ،شما ماژول رو معرفی کرده باشی و ببینیم
اصلا این ماژول صحت عملکرد داره یا نه؟ در مورد sql هم بهتر اینه که بیشتر توضیح بدید.
البته من خودم روش کار کردم که تا حدی موفق بودم ولی کامل و بهینه نیست که در صورت تمایل میتونم اطلاعاتمو در اختیارتون
بذارم.
امضاء esitala
"زکات علم ،نشر آن هست"

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط zaban26
۱۳-۱-۱۳۹۰, ۰۸:۰۶ عصر
ارسال: #7
آقاي مهاجر اينجا اگر اطلاعاتي قرار داده ميشه براي راهنمايي كاربران و از جمله شماست .. نه به رخ كشيدن چيزي
من پاسخ خودم رو دادم خدمت شما و گفتم كه بايد ماژول براي اين كار طراحي بشه يعني در حال حاضر من ماژولي براي اين كار نديدم .

در خصوص sql هم من به طور كلي راهنمايي كردم چرا كه نياز هست شما با mysql آشنا باشيد .. شما بايد يك كوئري ايجاد كنيد بطوريكه جدول مربوط به پوينت يوزرها رو بخونيد و ايمپورت كنيد به جدول مورد نظرتون

شما هم روش خودتون رو عنوان كنيد تا مورد استفاده قرار بگيره
امضاء tarantino
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، shahryar warez ، شاهین سمیع عادل ، zaban26
۱۴-۱-۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ عصر
ارسال: #8
آقای طالبی نیت من جسارت به شما و سایر دوستان نبود.ممکنه بعضی از دوستان به اندازه شما اطلاع کافی نداشته باشند و اطلاعات شما گره از کارشون باز نکنه.خوب توضیحات دقیقتر موجب راهنمایی و حتی حل مشکل میشه.

اما در مورد مشکل ارتباط آلفا یوزر و جوم سوشال:

من برای اینکه این دو کامپوننت رو به هم ارتباط بدم اقدامات زیر رو انجام دادم:

اگه دوستان با آلفا یوزر آشنایی داشته باشن میدونند که رولها یا همونطور که دوستمون آقای طالبی گفتن "قوانین" پلاگینهایی هستن با فورمت xml ، برای تعیین میزان امتیاز.برای هرقانون باید پلاگینی جدا نوشته شود و قسمت مهم قضیه فایل php مربوط به همان عملکرد در جومسوشال باید ویرایش شود.

مثال: دادن امتیاز به درج مطلب با استفاده از پلاگین wall

1- به آدرس your site\plugins\community رفته،فایل walls.php را با ویرایشگر باز کرده، خط 90 در جومسوشال 1.6 نوشته زیر را پیدا کنید.

//add user points
سپس متن زیر را بعد از اون اضافه کنید.

ALphaUserPoints Integration Current user gets points //////////////////////////////
$api_AUP = JPATH_SITE.DS.'components'.DS.'com_alphauserpoints'.DS.'helper.php';
if ( file_exists($api_AUP))
{
require_once ($api_AUP);
AlphaUserPointsHelper::newpoints( 'plgaup_comminuity_Add walls' );
}
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
2- در مرحله دوم ویرایشگر را باز کرده متن زیر را با فورمت .xml ذخیره کنید.

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<alphauserpoints type="plugin">
<rule>Add wals</rule>
<description>دادن امتیاز برای درج مطلب در دیواره. </description>
<component>com_community</component>
<plugin_function>plgaup_comminuity_Add walls</plugin_function>
<fixed_points>true</fixed_points>
</alphauserpoints>

نکته:دقت کنید عبارات سبز عینا مثل هم باشند.

3- از طریق کامپوننت آلفا یوزر فایل xml را نصب کنید.

به همین ترتیب عملکردهای دیگری میتونیم تعریف کنیم که اگه دوستان تمایل داشته باشن ادامه میدیم.

با تشکر
امضاء esitala
"زکات علم ،نشر آن هست"

سپاس شده توسط tarantino ، Reza Ganji ، zaban26 ، شاهین سمیع عادل
۳۰-۸-۱۳۹۰, ۰۷:۲۸ عصر
ارسال: #9
آلفا یوزر چی هست ؟
Blush
من کامپوننت جومسوشیال رو خریدم اگر میشه اطلاعاتی در رابطه با این آلفا یوزر دهید ؟
امضاء zaban26
۱-۹-۱۳۹۰, ۰۳:۱۸ صبح
ارسال: #10
آلفا یوزر پویت یک کامپوننت است که توسط آن میتوانید یک سیستم امتیاز دهی راه اندازی کنید !
میتوالنید قوانین مختلف وضع کنید که در ان کاربر امتیاز کسب و یا از دست میدهد و یا برای دیدن مطالب مختلف نیاز امتیاز داشته باشد و....
مثلا برای ورود به سایت ده امتیاز و یا برای ارسل مقاله بیست امتیاز و...... !
میتوانید در سایت سازنده توضیحات کامل رو بخونید !

لطفا سوالات خود را در تاپیک جدید مطرح کنید !
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان