زمان کنونی: ۱۰-۲-۱۴۰۳, ۱۲:۵۶ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش قدم به قدم طراحی سایت با جوملا و تحویل آن به مشتری
۶-۱۲-۱۳۸۹, ۰۵:۱۱ عصر
ارسال: #1
خب این الان یه سوال کلی
لطفا برای اینکه واسه همه اعضا مفید باشه قدم به قدم ذکر کنید
خب شما یه مشتری دارید که از شما میخواد براش یه سایت طراحی کنید
میدونم این خیلی کلیه اما موارد مشترک رو خواهشا ذکر کنید
سوالایی مثل اینکه درباره نوع سایت و امکاناتش صحبت میکنید؟روی برگه بطور دستی قالب سایتو طراحی میکنید؟از قالبهای آماده ای که دارید نشونش میدید و میخواین که انتخاب کنه(یا اینکارو نمیکنید Stop)
چندتا قالبو دستکاری میکنید و بعد نشونش میدید؟
خب اینا همش میشه یه گام که اسمشو میذاریم نحوه انتخاب قالب
خب گام بعدی راحت تره فکر کنم طراحی منوها و گنجاندن ماژولها و محتواها و عکسها و استفاده از کامپوننتها
و...
خلاصه اگه ممکنه یه الگوریتم کلی و قدم به قدم بنویسید Rose

البته سوال شخصی من همون مرحله اول و آخره
1.اینکه شما چطوری با مشتری شروع میکنید از قالبهای آماده فارسی استفاده میکنید و نشونش میدید و اگه نیاز بود edit میکنید
2.سوال دومم اینه که بعد از پایان کار طراحی ..هنگام تحویل به مشتری یوزر و پسورد مدیریت رو باید بهش داد؟Blush خو نمیدونم دقیقا..یکی میگفت chmod ها رو تغییر میدیم و یکی دیگه ... خلاصه شما بگید لطفا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، وحید سیدی ، shahnaz
۶-۱۲-۱۳۸۹, ۰۵:۲۳ عصر
ارسال: #2
RE: آموزش قدم به قدم طراحی سایت با جوملا و تحویل آن به مشتری
این ایده شخصی منه !
1- به مشتری میگم اگه از سایتی خوشت اومده آدرس بده و سعی می کنم بهتر از اون سایت براش طراحی کنم .
در مورد امکانات و منوها و الحاقات استفاده شده بستگی به سفارش مشتری داره .
2- آدرس ورود ادمین را به مشتریانی میدم که جنبه داشته باشن و اگر جنبه نداشته باشن اول یه قرارداد سفت و سخت باهاشون امضاء می کنم و بعد کل پول را میگیرم و بعد آدرس ادمین میدم

من از سئوالهای شما یک نکته را متوجه شدم و آن اینکه می خواهید بدانید نحوه طراحی و تحویل ظاهر سایت به مشتری چگونه باید باشد .
ببینید من در زمینه گرافیک مشتریان زیادی داشتم . من خودم وقتی می خواهم کار گرافیکی انجام دهم دو جور انجام می دهم . به مشتریانم نگاه می کنم . اگر عاقل بود براش وقت صرف می کنم و تا اونجایی که بتونم روی طرح هاش کار می کنم .
ولی اگر عاقل نبود هیچ کاری براش انجام نمی دهم تا خودش بیاد بشینه کنار من و دونه دونه اون چیزهایی که می خواهد دیکته کنه و من املاء کنم !

باور کنین یه مشتری داشتم برای طراحی سایت هر قالب استفاده کردم نپسندید . با آرتیستیر یک قالب زیبا براش ساختم ولی باز هم نپسندید . نشوندمش کنار خودم و بهش گفتم بگو تا هرجوری می خوای برات قالب بسازم . آخر کار از نتیجه کار خودم حالم بد شد. ( بعضی ها از پشت کوه اومدن کاریش هم نمیشه کرد )

در کل به نظر من اختیارتان را دست مشتری ندهید و جوری بحث کنید که انگار همینه که هست ولی اگر باز هم به نتیجه ای نرسیدید به نظر من آرتیستیر را باز کنید و مشتری را محو تبحر خود کنید !
امضاء شاهین سمیع عادل
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط وحید سیدی ، amirhessam ، shahnaz ، fidoman
۶-۱۲-۱۳۸۹, ۰۵:۳۸ عصر
ارسال: #3
ممنون مدیر جان
خب اگه سایتی مد نظرش نبود؟
1.شما از چه قالبهایی معمولا استفاده میکنید؟قالبهای فارسی آماده؟قالبهای انگلیسی و بعد خودتون فارسیش میکنید؟یا خودتون طراحی میکنید؟اولویت اول و دوم و سوم؟
2.وقتی میخواین با مشتری شروع کنید قالبهای آماده ای رو که دارید یکی یکی نشونش میدید تا یکی رو بپسنده؟
3.در مرحله آخر رمز ادمین رو میدید بهش؟و برای ادیت مطالب بهش آموزش میدید؟امکانش هست بعضی امکانات مدیریت رو محدود کرد تا بعد از ورود مشتری خرابکاری نکنه Smile آیا؟
4.دوستم تو یه شرکت بود با جوملا طراحی میکردن میگفت اصلا به مشتریا نمیگه با جوملا کار میکنه.. اما موندم مگه میشه بعد خب چطوری سایت رو به مشتری تحویل میده که خود مشتری آپدیتش کنه؟میشه اصلا؟
۶-۱۲-۱۳۸۹, ۰۵:۵۴ عصر
ارسال: #4
ما که مدنظرمون هست !
البته اینها نظر شخصیه منه که میگم چون اساتید بیشتر از من تجربه دارن
1- بهترین چیز اینه که خودتون قالب طراحی کنین اونهم از ابتدا ( اگر می خواهید یاد بگیرید می تونین از کلاسهای آقای تهرانی استفاده کنین ) اگر نشد از قالبهایی که فارسی طراحی شده استفاده کنید که به مشکل برنخورید و اگر باز هم نشد بعضی از قالب های لاتین امکان rtl را در خود قالب دارند از آنها استفاده کنید و اگر هیچکدام جوابگو نبود در آخر به سمت فارسی کردن قالبهای خارجی بیافتید . چون بعضی از آنها دردسر داره .
2- معمولاً نمونه سایت هایی که درحد توانم است که طراحی کنم نشان مشتری می دهم و بعضی از نمونه کارهای خودم .
3- اگر نیاز داشت بهش می دیم . باور کنین بعضی ها نیازی ندارند . همیشه کاری کنید که به شما احتیاج داشته باشند ! امکان مدیریت را میشه محدود کرد تا نتونه از کامپوننت ها استفاده کنه ( البته من در این زمینه امکانات کاملی ندارم و دوستانی که تخصص دارند بهتر است پاسخ دهند )
4- میشه ورود ادمین را تغییر داد ، میشه منوهای ادمین را تغییر داد . میشه اصلاً یوزر و پسورد قسمت ادمین را به مشتری نداد ! باور کنین بعضی از مشتریها نیازی ندارن ! چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی !
تازه تا چند وقت پیش همه طراحی استاتیک می کردن تازه قدر طراح را هم داشتن !
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط وحید سیدی ، nima6286 ، shahnaz
۶-۱۲-۱۳۸۹, ۰۶:۰۳ عصر
ارسال: #5
سلام
قالب مورد استفاده بستگی به نوع کاری که مشتری میخواد داره مثلا اگر مشتری خواست یک سایت خبری براش طراحی کنم دیگه نمیام یک قالب فروشگاهی نشونش بدم!
برای مثال اگر مشتری خواست یک سایت خبری براش راه اندازی کنم من چند تا قالب نشونش میدم و میگم از بین این قالب ها یکی رو انتخاب کن بعد از انتخاب قالب اگر خواست قالب مورد نظر را طبق خواسته مشتری براش ویرایش میکنم و بعد امکاناتی را که نیاز دارد را به سایت اضافه میکنم.
و در مرحله آخر پس از گرفتن پول از مشتری سورس سایت و کلا تمامی یوزنیم و پسوردها را بهش میدم تا مسئولیتی گردن من نباشه!
اگر هم خواست سایتش رو پشتیبانی کنم پول اضافی بابت پشتیبانی میگیرم.
امضاء وحید سیدی
طراحی وب سایت های پویا با مناسبت ترین قیمت و بالاترین کیفت

سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، nima6286 ، shahnaz
۶-۱۲-۱۳۸۹, ۰۶:۰۴ عصر
ارسال: #6
(۶-۱۲-۱۳۸۹ ۰۵:۳۸ عصر)nima6286 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون مدیر جان
خب اگه سایتی مد نظرش نبود؟
1.شما از چه قالبهایی معمولا استفاده میکنید؟قالبهای فارسی آماده؟قالبهای انگلیسی و بعد خودتون فارسیش میکنید؟یا خودتون طراحی میکنید؟اولویت اول و دوم و سوم؟
2.وقتی میخواین با مشتری شروع کنید قالبهای آماده ای رو که دارید یکی یکی نشونش میدید تا یکی رو بپسنده؟
3.در مرحله آخر رمز ادمین رو میدید بهش؟و برای ادیت مطالب بهش آموزش میدید؟امکانش هست بعضی امکانات مدیریت رو محدود کرد تا بعد از ورود مشتری خرابکاری نکنه Smile آیا؟
4.دوستم تو یه شرکت بود با جوملا طراحی میکردن میگفت اصلا به مشتریا نمیگه با جوملا کار میکنه.. اما موندم مگه میشه بعد خب چطوری سایت رو به مشتری تحویل میده که خود مشتری آپدیتش کنه؟میشه اصلا؟
ممنون از آقا شاهین و وحید خان که وقت گذاشتن واقعا بدردم خورد راهنماییشون

کسی دیگه ای نمیخواد بیاد روال کاریشو برامون بگه ...ما منتظر شما هم هستیم Drink اگه امکانش هست با شماره جواب بدین که بعضی سوالا گم نشن
۵-۱۱-۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ صبح
ارسال: #7
سلام دوستان
حالا که حرف از قالب شده میشه لطف کنین و چند قالب به من معرفی کنین که به درد
مدیر عامل یک کارخونه بزرگ بوخوره ؟
باید بگم که ایشون میخواد سایت چندین بخش داشته باش چونکه اون استاد دانشگاه هم هست و میخواد هم مسایل مربوط به داشنجوهاشو اونجا بگه ، مقالات دانشجوهاشو اونجا هم بزاره و با اونها از طریق سایت خودش مراوده داشته باشه .
در ضمن ایشون قصد دارن که مقالات و مطالبی که خودشون تهیه میکنن هم در سایت بزارن .
به یک ( درباره من ) به صورت حرفه ای هم نیاز دارن که مثل تایم لاین ف - ی - س - ب - و - ک
از اول فعالیت ها و و سوابقشونو نشون بده .

....

اگر از دوستان کسی هست که با توجه به گفته های من بتونه قالب خوبی ارائه بده من میتونم باهاشون مشارکت هم داشته اشم و 2 نفری از این مساله منتفع بشیم .

با تشکر
۵-۱۱-۱۳۹۱, ۰۸:۵۵ صبح
ارسال: #8
به پارس جوم خوش آمدید
دوست عزیز برای موضوع مد نظرتون باید تاپیک جدید زده بشه
چون موضوع شما ربطی به این بحث نداره
و این تاپیک ۶-۱۲-۱۳۸۹ زده شده
تاپیک بزنید و اونجا نیازتون رو مطرح کنید
امضاء Zhyar
در فروشگاه اینترنتی من این خدمات داده می شود: ارسال رایگان به سراسر کشور + قیمت هایی کاملا منصفانه و رقابتی + گارانتی 18 ماهه + 5 سال خدمات پس از فروش

Ok
 سپاس شده توسط Reza Ganji
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان