زمان کنونی: ۱۰-۲-۱۴۰۳, ۰۸:۴۴ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جوملا 1.5 یا 1.7 مسئله این است ( جوملا 2.5 فعلا نه )
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۷:۲۶ عصر
ارسال: #1
جوملا 1.5 یا 1.7 مسئله این است ( جوملا 2.5 فعلا نه )
با سلام خدمت همگی دوستان ، یک راست می رم سراغ اصل مطلب

جوملا 1.5 یا 1.7 مسئله این است ! جوملا 2.6 فعلا نه ( چرا ؟؟؟ چون هنوز خیلی افزونه ها و خصوصا اون هایی که من با هاش کار می کنم یا نسخه سازگار

با 2.5 ندارند یا نسخه سازگار با 2.5 شون پولی هست پس فعلا 2.5 نه !) انتخاب بین 1.7 و 1.5

مبنای مقایسه

- استفاده کمتر از منابع سرور ( خصوصا کمتر بودن فشار به دیتابیس )

- پایداری

- امنیت ( مشکل بودن نفوذ و اختلال در آن )

- سازگاری ( خصوصا با افزونه های امنیتی )

در ضمن برای یک سایت دو زبانه به نظر شما جوملا 1.5 با جومفیش یا جوملا 1.7 بدون جومفیش و استفاده از قابلیت خود 1.7 و چرا ؟

میخوام با تغییر زبان قالب هم عوض بشه و بعضی ماژول ها فقط در زبان فارسی و برخی دیگر فقط در انگلیسی نمایش داده شوند

چرا نمی خوام از قالب دو زبانه استفاده کنم ؟ چون به طور مثال میخوام در هر زبان هدر متفاوتی داشته باشم اما اگر بشه بعضی ماژول ها رو فقط در یک زبان خاض نمایش داد با قالب دو زبانه هم مشکلی نیست یک کاریش می کنیم

باز هم با سپاس
امضاء shervin6363
بهار در راه است... چشم به راه بهاریم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۷:۴۴ عصر
ارسال: #2
RE: جوملا 1.5 یا 1.7 مسئله این است ( جوملا 2.5 فعلا نه )
سلام

این مورد کاملا بستگی به شرایط داره، ولی نظر خود من هنوز روی جوملا 1.5، حتی یه سایتی که دیروز با یکی از دوستانم شروع به طراحیش کردم روی جوملا 1.5 پایه ریزی شده،
خود من چند ماه دیگه صبر می کنم تا 2.5 کاملا نسخه پایداری بشه و از اون به بعد به 2.5 مهاجرت می کنم، شما در 1.5 اگه از هاست مطمئنی استفاده کنید و نکات ایمنی رو کاملا رعایت کنید، از افزونه های مناسب برای امنیت استفاده کنید، و در طراحی اصول رو رعایت کنید یه سایت خیلی قدرتمند می تونید داشته باشید، در کنار کامپوننت هایی مثل کی 2 یا جومفیش برای دو زبانه کردن، و دیگر افزونه هایی که به جوملا قدرت انعطاف بیش تری می بخشن دیگه هیچ کم و کاستی براتون نمی مونه،

البته بازم این نظر من، بعضی اعتقاد دارن باید زودتر مهاجرت کرد و به روز شد، ولی استفاده از 1.7 رو اصلا پیشنهاد نمی کنم چون نسخه ای نیست که ارزش سرمایه گذاری داشته باشه الان، یا روی 1.5 کار کنید یا 2.5.
 سپاس شده توسط shahnaz ، rezaetemadi ، publichtml ، shervin6363 ، محمدرضا بهارلو ، mohsen ghadery ، Reza Ganji
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۸:۵۴ عصر
ارسال: #3
من هم تمام و کمال حرفهای آقای حسابی را قبول دارم !
من هم هنوز با جوملا 1.5 کار می کنم ! چون مطمئن تر و راحتر است !
امضاء rezaetemadi
راه اندازی سایت فروش فایل با بهترین فروشگاه ساز فایل جوملا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط shervin6363 ، محمدرضا بهارلو ، Reza Ganji
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۵۸ عصر
ارسال: #4
من نسخه 2.5 رو بیشتر از 1.5 و غیره میپسندم ، هم کار کردن باهاش راحت هست ، هم تا دلت بخواد افزونه براش اومده ، اونقد هست که کار راه بندازه ، خیلی از افزونه های مثل آگورا صبر کردند تا 2.5 اومد بعد خودشون رو بروز کردند و الان میتونید استفاده کنید ، سی بی برای 2.5 اومده و همه سعی میکنند از قافله عقب نمونند ، ضمنا ً بیشتر افزونه های 1.7 هم به 2.5 میخوره ، نه احتیاجی هست قالب رو عوض کرد نه افزونه ها رو ، من که تا الان مشکلی نداشتم و 2.5 برام نسخه خیلی بهتری بوده
باز هم این نظر شخصی هر کسی هست که ببینه چی به چیه
امضاء Pourdaryaei
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط rezaetemadi ، shervin6363 ، محمدرضا بهارلو ، Reza Ganji ، lesso2
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ عصر
ارسال: #5
با سپاس از شما

باشه شاید چاره ای نباشه جز اینکه به 2.5 مهاجرت کنم

اما آیا در 2.5 میشه کاری کرد که یا تعویض زبان مثل جومفیش که دو تا پرچم در اختیار کاربر میزاره که زبان رو تغییر بده front end آیا میشه در 2.5 هم اینکار رو کرد و ضمن این کار با تغییر زبان قالب هم عوض بشه چون من میخوام در هر زبان هدر متفاوتی داشته باشم
و بعضی ماژول ها فقط در انگلیسی و یعضی دیگر فقط در فارسی دیده شوند ؟؟؟

یک سوال دیگه ....

در جوملا 1.5 در ماژول منو چیزی به نام menu image داریم که میشه آیکن کوچکی برای منو داشت توی جوملا 2.5 این کجا رفته اصلا نیستش توی منو هست ولی تو ماژول منو نیستش
آخه توی ماژول منو 1.5 می شد تعیین کرد که این سمت راست باشه یا چپ

منظورم همون تصویر منو است

چطور میشه با Jupgrade جوری به روز کرد که توی همون مسیر فایل ها رو به روز کنه
نه اینکه توی یک پوشه ی دیگه

و دیگر اینکه کدام نوع از به روز رسانی را توصیه می کنید

- ارتقا از 1.5 به 1.7 و سپس نصب 2.5 به صورت یک افزونه ( پله ای )

- یا ارتقا یک باره از 1.5 به 2.5

و چرا؟؟؟؟

با سپاس دوباره..
امضاء shervin6363
بهار در راه است... چشم به راه بهاریم...
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان