زمان کنونی: ۹-۱-۱۴۰۳, ۰۹:۳۵ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب پسورد امن تر - موزیلا
۱۱-۱۲-۱۳۹۰, ۰۷:۱۸ صبح
ارسال: #1
انتخاب پسورد امن تر - موزیلا
امروز بنیاد موزیلا مقاله کوتاهی درمورد انتخاب پسورد امن تر در محیط اینترنت منتشر کرد که فقط 3 مرحله ساده داره ، این سه مرحله به شرح زیر هست .

1 - انتخاب یک جمله
خب گفته اول یک جمله مثلا یک نقل قولی از Ogden Nash رو انتخاب میکنیم که این رو گفته » Happiness is having a scratch for every itch
حالا حروف اول هر کلمه رو برمیداریم » Hihas4ei اینجا برای for از 4 استفاده شده .

2 - اضافه کردن کاراکترهای خاص
برای اینکه این پسورد رو از نظر امنیتی قویتر کنیم ، کاراکترهای خاصی بهش اضافه میکنیم
مثلا » #Hihas4ei:

3 - اختصاص دادن پسورد به وبسایت
حالا پسوردی که داریم رو با اضافه کردن پسوند یا پیشوند و با اختصار میتونیم برای سایتهای مختلفی استفاده کنیم . خب حالا اجازه بدین از کلمه اول و دو همخوان سایت استفاده کنیم.
باز هم برای محکم کاری از حروف بزرگ و یا کوچک استفاده میکنیم . اگر اولین حروف سایت صدا دار بود از حرف بزرگ استفاده میکنیم ، برای قاطی کردن اینها از همین قانون استفاده میکنیم و تصمیم میگیریم که این اختصار سمت راست یا چپ قرار بگیره .

#Hihas4ei:AmZ for Amazon
fCb#Hihas4ei: for Facebook
#Hihas4ei:YtB for YouTube
dRm#Hihas4ei: for Drumbeat

خب این فقط یه مدل از ایجاد پسورد برای سایتها بود ، میتونید از خودتون خلاقیت نشون بدید و پسوردهای با امنیت بالا ایجاد کنید .

اگر توضیحات من گیج کننده بود به لینک اصلی مقاله در سایت موزیلا مراجعه کنید .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب یدونه مثال برای خودم بزنم ، از I was afraid of the dark and suspicious of the light
نقل قول که از وودی آلن هست استفاده میکنم و برای پارس جوم یه پسورد میزارم

pjm@iwaodaSOTL

حالا این پسورد من نیستا Quiet
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، محمد حسین شکوری ، Reza Ganji ، btheme ، صدرا حسابی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان