زمان کنونی: ۱۵-۲-۱۴۰۳, ۰۵:۲۲ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفي كامپوننت فوق حرفه اي مديريت محتوا Seblod
۹-۱۲-۱۳۹۰, ۰۵:۵۹ عصر
ارسال: #1
Component Module Plugin Joomla 1.5 :j16: :j17: Joomla 2.5

سلام
تو دايركتوري افزونه هاي مديريت محتواي جوملاي جهاني كه برين، با كامپوننت هاي فوق حرفه اي مواجه ميشين كه براي افزايش قدرت جوملا طراحي شدن و بعضياشون به اندازه يك CMS، بزرگ و قدرتمندند. جالبه كه همچين افزونه هايي كه فقط فايل زبانشون گاهي به 3000 خط و بيشتر ميرسه (فايل زبان رو مثال زدم تا بزرگي كامپوننت رو درك كنين)، رايگان عرضه ميشه.
افزونه هاي قدرتمند مديريت محتواي جوملا عبارتند از:

ContentBuilder
FLEXIcontent
SEBLOD
K2
ZOO

بعضياشون خيلي معروفن و همه ميشناسن مثل K2 و ZOO.
ContentBuilder نسبتا جديده و ساخت سايت crosstec.de كه فرم ساز بريزينگ رو هم نوشته.
FLEXIcontent هم يك افزونه خيلي قدرتمند مديريت محتواست كه فكر مي كنم كسي خيلي نشناسه اما مطمئنا چيزي از K2 كم نمياره.

اما بحث اين تاپيك، افزونه SEBLOD هست. اين افزونه هم نسبتا قديميه و قبلا اسمش jSEBLOD بود. خيلي وقت پيش مي خواستم ترجمش كنم، اما اينجور افزونه ها خيلي وقت و حوصله مي خواد كه بري سراغ ترجمش.
من خودم با اين افزونه كار نكردم، فقط نصبش كردم و يه نگاهي بهش انداختم. اما توضيحات سايت سازنده منو ترغيب كرد كه در موردش بنويسم تا شايد كسي پيدا بشه كه بره سراغش و ترجمش كنه و آموزشش بده به كاربران.

توضيحات افزونه رو از جوملا جهاني مستقيم نقل قول و ترجمه مي كنم:

نقل قول: SEBLOD component assists the creation of Web Applications for Joomla! This concept extends the functionality of the most used CMS in the world, without hack.
A simple and 100% open source environment to meet the most specific needs...

Based on the concept of CCK (Content Construction Kit), SEBLOD enables the advanced management of content types while remaining compatible with all Joomla extensions. It's well possible to produce custom catalogs to showcase products, real estate, films ... But also directories, calendars, or more complex Extranet applications.

Main features:
Total integration in Joomla!: Use com_content, com_categories, com_users...

Advanced forms & content types: Drag&Drop Interfaces, AJAX, over 40 field types...

Multi criteria search & list views: Custom criteria, list of results templates...

Template Framework: 42 positions...

Out of the box applications: Create / import /export your own apps (including content types + search features + list templates...)

Multi-site system: One Joomla installation for many sites, separated front and admin for each site, so easy to use... The first multisite solution integrated to Joomla.

Custom storage: Data Table Field, JSON, XML...

Flexible Plugin system: Field, validation, typo, storage, link, live...

كامپوننت SEBLOD در ايجاد وب اپليكيشن ها براي جوملا كارايي دارد. اين مفهوم كارايي پراستفاده ترين CMS دنيا را بدون هك كردن آن، گسترش مي دهد.
يك محيط ساده و 100% بازمتن براي تامين بسياري از نيازهاي خاص ...
برطبق مفهوم CCK (Content Construction Kit = كيت ساخت محتوا)، SEBLOD، مديريت پيشرفته انواع محتوا را فراهم مي سازد و همچنان با همه افزونه هاي جوملا سازگار باقي مي ماند. امكان ايجاد كاتالوگ هاي سفارشي براي نمايش محصولات، املاك، فيلم و ... و نيز دايركتوري ها، تقويم ها ويا اپليكيشن هاي پيچيده تر ديگر به راحتي فراهم مي شود.

ويژگي ها و امكانات اصلي:
ادغام كلي با جوملا: از افزونه هاي پيش فرض جوملا مانند com_content، com_categories، com_users ... استفاده مي كند
فرم ها و انواع محتواي پيشرفته: واسط كاربري Drag&Drop، ايجكس، بيش از 40 نوع فيلد ...
جستجوي چندمعياره و نمايش ليست ها: معيارهاي جستجوي سفارشي، ليست قالب هاي نتايج ...
فريم ورك قالب: 42 موقعيت ...
اپليكيشن هاي خارجي: ايجاد، ورود، خروج اپليكيشن هاي اختصاصي شما (شامل انواع محتوا +‌ امكانات جستجو + قالب هاي ليست...)
سيستم چند سايته! : يكبار نصب جوملا براي تعداد زيادي سايت، با محيط هاي كاربري و مديريت جداگانه براي هر سايت، روش استفاده بسيار آسان ... اولين راه حل ايجاد چندين سايت با يك جوملا (به نظرم اين يك ويژگيش از همه ارزشمندتره، ميشه باهاش يه پرتال بزرگ با تعداد زيادي سايت زيرمجموعه ساخت)
ذخيره سازي سفارشي: Data Table Field, JSON, XML...
سيستم پلاگين انعطاف پذير: فيلد، اعتبارسنجي، تايپوگرافي، ذخيره سازي، لينك ...

==========================================
تو نظراتي كه براش در جوملاي جهاني ثبت شده، مطالب جالبي ديده ميشه:

نقل قول: SEBLOD يك محصول خارق العاده است كه كارايي جوملا رو گسترش ميده، به شكلي كه اصلا نمي تونين تصور كنين تا زمانيكه ياد بگيرين چطوري ازش استفاده كنين... من بيش از 6 ماه وقت صرف كردم تا استفاده از اون رو ياد بگيرم... ابتدا فقط شروع كردم به بازي كردن با آن ... درنهايت موفق شدم اولين وب اپليكيشن خودم رو كه برپايه Seblod/Joomla بود به يك اپليكيشن فوق العاده توسعه بدم....
==========================================

نسخه مخصوص جوملا 2.5 افزونه شامل اين فايل هاست:

كامپوونت SEBLOD
5 ماژول (شامل 2 ماژول مديريتي)
77 پلاگين!
3 قالب
+ يك سري فايل ديگه كه نمي دونم چيه!

نسخه مخصوص جوملا 1.5، تعداد فايل هاش كمتره

===============================

وقتي نسخه جوملا 2.5 رو نصب مي كنين، تو كنترل پنل كامپوننت اين عبارات نوشته شده:

نقل قول: The King is dead.. Long live the King ! More flexible, more handy, more powerful:
jSeblod CCK becomes SEBLOD, our new App Builder & CCK for Joomla! 2.5 ~ Enjoy & Share your Apps !

شاه مرده است ... زنده باد پادشاه! قابل انعطاف تر، آسان تر، قدرتمند تر
jSeblod CCK تبديل شده است به SEBLOD، افزونه جديد مديريت محتوا و ساخت اپليكيشن ما براي جوملا 2.5 ~ لذت ببريد و اپليكيشن هاي خود را به اشتراك بگذاريد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من كه فقط از خوندن امكاناتش لذت بردم. چه برسه به اينكه بخواي باهاش كار كني و كارايي هاش رو عينا ببيني!
امضاء Mojtaba Pordel
There Is Always a Solution

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط shahnaz ، Pourdaryaei ، صدرا حسابی ، Reza Ganji ، publichtml ، zaban26 ، ehsansabet ، محمدرضا بهارلو ، mercol30 ، btheme ، rostamiani
۱۰-۱۲-۱۳۹۰, ۰۸:۳۲ صبح
ارسال: #2
RE: معرفي كامپوننت فوق حرفه اي مديريت محتوا Seblod
سلام
ممنون از توضیحات
من چند ماه پیش نصبش کردم روی Joomla 1.5 به نظرم جالب اومد اما روش استاندارد کار باهاشو نتونستم بفهمم اما طبق توضیحات شما اگر کسی بهش مسلط باشه خیلی اتفاق های خوب می افته
اگر کسی بتونه آموزش بده ممنون میشیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط shahnaz ، rezaetemadi
۹-۵-۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ صبح
ارسال: #3
خواندن امکانات این کامپوننت لذت بخش بود اما کاربرد آ برای من خیلی زجر آور بود چون هیچ منبع آموزشی خوبی در فارسی برای این کامپوننت پیدا نکردم واز طرفی خیلی برای سیستم من کند شده بود و برای هر تغییری می بایست مدتی صبر می کردم . ایا عملا کسی کار کرده اگر دوستان کار و تجربه عملی دارند و آموزش خاصی دارند ما را هم راهنمایی کنند ممنون از همه شما
۱۰-۵-۱۳۹۲, ۰۷:۱۱ صبح
ارسال: #4
آیا نسخه فارسی و آموزش کسی واسش اماده کرده ؟
۱۰-۵-۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #5
درود بر شما
ترجمه فارسی آن را می توانید بر روی افزونه اضافه کنید

persian for Seblod 3.x.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 289
اندازه 126.88 کیلوبایت

امضاء mahan

[تصویر:  mahan.gif]
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، sfmhoo
۱۱-۵-۱۳۹۲, ۰۶:۱۴ عصر
ارسال: #6
سلام
دارن آموزش میدن
امضاء Mojtaba Pordel
There Is Always a Solution

۱۲-۵-۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ عصر
ارسال: #7
البته بنظر من کار سختی نیست و فقط باید باهاش کمی کار کرد ضمن اینکه در سایت سازنده همیشه توضیحات کاملی وجود داره بهمراه انجمن که میشه مشکل رو مطرح کرد.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط Mojtaba Pordel
۵-۷-۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ صبح
ارسال: #8
سلام
ممنون بابت فایل ترجمه
آیا راست چین هم شده یا خیر؟