زمان کنونی: ۱۰-۲-۱۴۰۳, ۰۵:۳۸ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fwSiteOptimizer ابزارهای بهینه سازی و سرعت سایت بر اساس گوگل اسپید
۳۰-۱۱-۱۳۹۰, ۰۶:۴۵ عصر
ارسال: #1
fwSiteOptimizer ابزارهای بهینه سازی و سرعت سایت بر اساس گوگل اسپید
شرمنده که به این صورت نوشتم نمی دونم مدیران سایت کی می خواهند این مشکل راستچین نوشتن در انجمن را درست کنند چون اگر در یک جمله فارسی و انگلیسی به کار ببری کل مطلب را خراب می کنه و انگلیسی می یاد اوله جمله و ... بابا افت داره به خدا انجمن به این پرباری و پرکاری این وضعش باشه

قبل از خواندن ، این مقاله آموزشی را بخوانید تا درک بهتری از این کامپوننت داشته باشید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کامپوننت fwSiteOptimizer
برای بهینه سازی سایت که نیاز هر سایتی می باشد .
( لطفا اساتید اگر من جایی اشتباه می گم یا اینکه ناقص هست ، تصحیح کنید )

خلاصه کارکرد این کامپوننت :
برای بهینه کردن سرعت بالا اومدن سایت و برای بهینه کردن سا اس اس و سرعت باز شدن صفحات سایت هست . و از همه مهمتر بهینه کردن اتوماتیک جاوا اسکریپت که بیشترین سهم از سایت را داره ... در کل شما همیشه می توانید سرعت تمامی صفحات سایتتان را بررسی کنید و مشکلات آن را طبق گفته گوگل درست نمایید .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

توضیح اصلی :
fwSiteOptimizer plugin for Joomla! 1.5.xThe plugin can automatically optimize JavaScript resources, which can reduce both the size and number of requests made to your website. GZip generated JavaScript files to about 1/4 of the original size. These optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.Major FeaturesMinimize rendered HTML.Aggregates and combine Css and Js files.Compress Css files.Obfuscate Js files.GZip Compress.Client side JavaScript cache.Please visist faresweb.net to get latest version.

که در قسمت
page speed
سرعت لود سایتان را بر اساس خدمات تست سرعت سایت گوگل بررسی می کند و حتی راهکارهای آن را نیز توضیح می دهد یکی از جالبترین کارکرد این کامپوننت ....

با رفتن به قسمت
page speed
شما آدرس سایتتان را در
PageSpeed Url
وارد کرده و در قسمت
PageSpeed Online API Key
ای پی آی کد پیج اسپید را وارد کنید . بعد از وارد کردن کد ( که در پایین نحوه دریافت آن را گفتم ) بر روی گزینه
Fetch Results
در ابزارهای جوملا کلیک کنید تا تجزیه و تحلیل سرعت سایتتان را انجام دهد . و بگوید چه مشکلاتی دارید و برای حلشان باید چه کار کنید .

ببینید که یکی از سایت هایی که طراحی کرده ام چه امتیاز خوبی گرفته است :
90 از 100 امتیاز

شما باید
apa key
آن را از این ادرس دریافت کنید :

که در این آدرس شما
Page Speed Online API
را پیدا کرده و آن را فعال می کنید و بعد از فعال سازی روی آن کلیک می کنید وارد صفحه ای که شدید از سمت چپ گزینه
API Access
را انتخاب می کنید . و بعد عبارت
API key
را در قسمت
API key
کامپوننت قرار می دهید .
که گزینه بعدی آن
Manage CDN
می باشد . شرمنده من که چیزی از آن نفهمیدم و اساتید باید این را به ما بگویند و جالب اینکه این هم یک جور تحلیلگر هست که شما باید کد ای پی آی آن را وارد نمایید .

گزینه بعدی هم که
Minimize Images
هست . برای بهینه کردن و کوچک کردن ( بهتر بگیم اندازه استاندارد ) تصاویر سایت هست . که شما پس از اعمال تنظیمات مربوطه بر روی نمایش سایت از منوی ابزار جوملا بر بروی نمایش سایت کلیک کنید و بعد برای شما لیستی از عکس های سایتتان می آورد شما با انتخاب همه آنها و بعد بر بروی گزینه
Minimize
کلیک کنید . و در پنجره بعدی می گوید که سایز عکس ها را چقدر کوچک تر کرده است . که باز هم باید دید که ایا این کار درست هست یا نه ...
( لطفا اساتید اگر من اشتباه می گم یا اینکه ناقص تصحیح کنید )

گزینه بعدی
Optimize Resources
هست که بهینه سازی منابع نام دارد . که متاسفانه این یکی هم نمی دونم دقیقا چه کار می کنه که اساتید باید درباره آن بگویند .
گزینه بعدی هم
Yslow
نام دارد . که شما می توانید سرعت سایتتان را در اینجا ببیند ( یک سایت معروف در این زمینه که چند وقتی هست مطرح شده است ) و طی جداولی مشکلات و قوت های سایت تان را می گوید یکی از سایت هایی که من طراحی کردم از 100 درصد سرعت 92 درصد امتیاز گرفت .
امتیاز a و b را گرفتم .

که در اینجا هم باید کد ای پی آی آن را گرفته و در قسمت مربوطه وارد نمایید تا در سایتتان همیشه این گزینه را تست نمایید .

که دوستان می توانند ترجمه کنند . چیز ی که من فهمیدم همان بالایی ها بود . که ( واقعا ناقصه و عقلمون همینقدر قد داد ) لطفا دوستان کاملترش کنند و تصحیح ....

امضاء mercol30
تشکر از ديگران نشانه شخصيت شماست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط farjadp ، Reza Ganji ، محمدسلیمانی ، صدرا حسابی ، btheme ، hamidnpc ، parantezp
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان