زمان کنونی: ۱۵-۲-۱۴۰۳, ۱۱:۲۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در ساخت قالب
۲۹-۱۰-۱۳۹۰, ۰۶:۳۱ عصر
ارسال: #1
مشکل در ساخت قالب
سلام خدمت دوستان عزیز
من برای اولین بار یه قالب طراحی کردم و در چند مورد به مشکلاتی برخوردم که بنظر میاد بدون دمو نمیشه حلشون کرد. البته عکسها و مطالب هیچ ربطی به هم ندارن و فقط برای نمایش موقیعیتهای قالب هستن.

اگه در مورد قالب هم نظر بدین ممنون میشم.

قالب رو میتونید در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده کنید.

البته نمیدونم به چه دلیل بعضی مواقع سایت برای خوردم باز نمیشه و حتی نمیتونم وارد صفحه لاگین سی پنل بشم .اگه دوستان راهنمایی کنن که مشکل از چیه ممنون میشم.

مورد اول ایجاد زیر منو هست که هر کاری میکنم بصورت عمودی قرار نمیگیره و به شکلی که میبینید ظاهر میشه (زیر منوی اخبار)

مورد دوم اینه که موقیعیتهای بالا (سه موقعیت top1 تا top3) و همچنین موقعیتهای user در پایین وقتی محتوایی نداشته باشن بصورت یک خط باریک که در واقع بک گراند موقعیت هست نشون داده میشه (در پایین سایت مشخصه) و نباید نشون داده بشه. فکر کنم دلیلش اینه که کل موقعیت رو در یک کلاس قرار دادم و به اون بک گراند دادم, خب اگه بخوام به هر کلاسی (مثلا module و ...) استایل بدم بازم ممکنه یه چیزی در اون قرار بگیره که من براش استایل تعریف نکرده باشم. پس چکار کنم؟

مورد آخر هم اینه که با اینکه به کلاس contentpaneopen استایل دادم در بعضی صفحات به متنها استایل میده و در بعضی نمیده !!! مثلا در منوی "مجوز جوملا" یا "اخبار" میتونید این مشکل رو مشاهده کنید.

با تشکر
امضاء molana_rumy
کار من این است که کاریم نیست,عاشقم از عشق تو عاریم نیست
تا که مرا شیر غمت صید کرد,جز که همین شیر شکاریم نیست
باده ات از کوه سکنت بَرَد,عیب مکن زان که وقاریم نیست
مولانا جلال الدین محمد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲-۱۱-۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ صبح
ارسال: #2
RE: مشکل در ساخت قالب
سلام دوست عزیز

قالب زیبایی شده و طرح قشنگی زدید، تنها موردی که به ذهنم می رسه این افکتای سبز تصویری که از دو دطرف به بیرون زده نباید یه دفه کات بشن و مثلا اون حالت مایع پخش شده باید کامل باشه.(البته کسی مانیتورش واید نباشه نمی بینه ولی خب درست شه قشنگ تر می شه!)
و نصویری هم که برای ماژول هاتون در قسمت عنوان استفاده کردید قشنگ شده و جلوه داده به سایت.Rose

دلیل باز نشدن سایت چون گفتید بعضی وقت ها سی پنل هم باز نمی شود اختلال سرورتون هست و هاستتون به قولی قطعی داره احتمالا!

در مورد منو می تونید از موزدهای آماده استفاده کنید و یا از کدهای آماده الگو برداری کنید.

در مورد موقعیت هایی که محتوا ندارند اگه می خواید کلا نشون داده نشن و موقعیت های دیگه جاشون رو بگیرن باید موقعیت ها شرطی باشند و از div استفاده کنید.

contentpaneopen رو در تعریفاتون بعضی جاها اشتباه کردید احتمالا، مثلا اگه همچین کلاسی تعریف کنید هم در صفحه اصلی و هم در صفحه ای که گفتید تغییرات رو اعمال می کنه در باکس های مربوطه:

.contentpaneopen {
    background: red;
}
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، Reza Ganji ، محمدرضا بهارلو ، محمدسلیمانی ، molana_rumy ، gogerd
۲-۱۱-۱۳۹۰, ۰۶:۲۱ صبح
ارسال: #3
با سلام و تشکر از لطف شما

در مورد منو هرچه عبارت "زیر منو قالب جوملا" یا "زیر منو قالب" رو جستجو کردم به نتیجه نرسیدم. اگه لطف کنید یه لینک بزارین یا نمونه الگو (قالب جوملا نه HTML) معرفی کنین ممنون میشم. (همچنین مشخص بودن منوی فعال از بقیه منوها)

در مورد موقعیت ها کد HTML بشکل زیر هست:
<div id="tops" >
    <
div id="top1">
        <
div class="conins">
            <?
php if($this->countModules('top1')) : ?>
                <jdoc:include type="modules" name="top1" style="xhtml" />
            <?php endif; ?>
        </div>
    </div>
</div> 

و کد CSS اون هم اینه :
.conins h3{
font-size:16px;
font-weight:normal;
padding:5px;
background-color:#668866;
border1px solid #333333;
-khtml-border-radius5px;
-
moz-border-radius5px;
-
webkit-border-radius5px;
border-radius5px;
behavior:url(PIE.HTC);
}

.
conins {
text-align:right;
padding:5px;
background-color:#556555;
border1px solid #333333;
-khtml-border-radius5px;
-
moz-border-radius5px;
-
webkit-border-radius5px;
border-radius5px;
behavior:url(PIE.HTC);

اگه مطلبی در موقعیت نباشه بازهم یک نوار باریک نشون داده میشه که نباید اینطور باشه.

و در مورد متن محتوا مشکل حل شد. بسیار از شما ممنونم

با تشکر
امضاء molana_rumy
کار من این است که کاریم نیست,عاشقم از عشق تو عاریم نیست
تا که مرا شیر غمت صید کرد,جز که همین شیر شکاریم نیست
باده ات از کوه سکنت بَرَد,عیب مکن زان که وقاریم نیست
مولانا جلال الدین محمد
۲-۱۱-۱۳۹۰, ۰۷:۰۱ صبح
ارسال: #4
دوست عزیز Inlove
من نتونستم سایت رو باز کنم
این و ببین خوبه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم نتیجه جستجو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Rose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، molana_rumy
۲-۱۱-۱۳۹۰, ۰۷:۱۴ صبح
ارسال: #5
برای منو آموزش خوبی تو خود ویکی جوملای انگلیسی هست می تونی ببینی:

سایتتون برای من هم باز نشد الان تست کنم، در مورد موقعیت های شرطی پیش نهاد می کنم کدهای یه قالبی که مشکل نداره تست کنید و این آموزشم ببینید حتما:

سپاس شده توسط محمدرضا بهارلو ، molana_rumy ، Reza Ganji ، مرتضی محمدجانی ، mal2moh
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان