زمان کنونی: ۳۱-۱-۱۴۰۳, ۰۲:۵۰ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در خواست آموزش فارسی سازی کامپوننت ها جوملا
۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۶:۱۰ صبح
ارسال: #1
من میخوام مترجم جدید جوملا بشم. آموزش فارسی سازی کامپوننت ها ی جوملا رو میخوام
در انجمن گشتم اما چیزی پیدا نکردم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط majid33
۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۲۷ صبح
ارسال: #2
RE: در خواست آموزش فارسی سازی کامپوننت ها جوملا
فارسی سازی روش خاصی نداره ، هر افزونه با هم فرق دارن ، یکی فایل زبانش ini هست ، یکی باید php رو ویرایش کنی ، یکی هم xml ، گاهی هم مجبوری توی همه این فایلها دنبال استرینگ برای ترجمه بگردی ... آخر سر هم توی فایل نصبی زبان رو اضافه کنی ، فایل css رو ویرایش کنی و یا گاهی برای چپ به راست کردن فایلهای php رو ...
خلاصه هر کدوم یه شکله ، یه کامپوننت ، ماژول یا پلاگین رو که ترجمه زیادی نداره رو انتخاب کن برای ترجمه مشکلی داشتی بگو کمکت کنن
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط memare-ahvaz ، Reza Ganji ، mahan
۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۵۴ صبح
ارسال: #3
من سعی کردم site look رو فارسی کنم اما نتیجه کارم وفتی نصبش کردم انگارEyes چینی ترجمش کرده بودم
فایلو برای بازبینی میزارم در پیوستQuiet

فایل‌(های) پیوست شده
com_sitelock_v1.5.0.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 53
اندازه 74.68 کیلوبایت

۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۸:۰۱ صبح
ارسال: #4
مشکلی نیست که ، اولین کار منم همینطوری بود شما باید فایلتون رو با utf-8 ذخیره کنید مشکلتون حل میشه
امضاء Pourdaryaei

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط memare-ahvaz
۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۸:۰۴ صبح
ارسال: #5
چطوری؟
آقا حق با شما بود!Bravo
من موفق شدم!Smile
فارسیش کردم!Rose
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، Fahrenheit
۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۸:۱۹ صبح
ارسال: #6
ببینید شما الان یک فایل زبان با پسوند ini رو ترجمه کردید ، en-GB.com_sitelock این فایل رو ، باید توجه کنید که انکودیک UTF-8 رو برای زبان انتخاب کنید که فارسی رو پشتیبانی میکنه ، اگر از Notepad ++ استفاده میکنید که پیشنهاد میکنم بهتون ، از منوی Encoding قبل از شروع ترجمه انکودینگ رو روی UTF-8 قرار میدید ، بعد شروع به ترجمه میکنید که اتوماتیک همه چی با این انکودینگ ذخیره میشه ، اگر هم از Notepad ویندوز استفاده میکنی که بصورت پیش فرض روی ANSI هست که باز شما تغییرش میدید به UTF-8 و فایلتون ذخیره میشه ، مسئله مهمی که هست اینه که فایل ini زیاد اهمیت نداره با چی انکودینگش میکنید شروع کار یا آخر ولی گاهی پیش میاد اگر وسط کارت انکودینگت رو عوض کردی احتمال اینکه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بزنه زیاده ، فایل php مهمه اول انکودینگ رو بزاری روی utf-8 تا متن رو درست نشون بده ...

خب این از مشکل چینی نوشتنت
مشکل دوم این که شما فایل en-GB.com_sitelock رو به فارسی ترجمه کردی ، پیشنهاد میکنم از فایل کپی بگیرید و اسمش رو تغییر بدید به fa-IR.com_sitelock و توی پوشه fa-IR قرار بدید ...

برای شناسایی فایل دومی که ساختیم هم باید توی فایل XML نصب به نام sitelock این رو <language tag="fa-IR">fa-IR/fa-IR.com_sitelock.ini</language> در خط 40 اضافه کنی تا فایل و فولدر شناسائی بشه ، بعد مشکلت حل میشه ...

من برات انجامش دادم نصب کن و مشکلاتش رو بگو

فایل‌(های) پیوست شده
com_sitelock_v1.5.0.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 55
اندازه 76.75 کیلوبایت

امضاء Pourdaryaei

سپاس شده توسط memare-ahvaz ، btheme ، احسان افشاری ، Reza Ganji ، hrabiian2 ، Fahrenheit ، rasooli.m
۳۰-۱۱-۱۳۹۱, ۰۴:۰۶ صبح
ارسال: #7
سلام
من یک کامپوننت رو فارسی کردم و مراحل بالا رو انجام دادم. حالا چطور باید تعریف کنم که کامپوننت از زبان رو از فایلی که اسمش fa-IR هست بخونه؟

کامپوننت در حال حاضر بعد از نصب زبان انگلیسی رو نشون میده.
حتی اسم فایل ini زبان فارسی رو en-GB گذاشتم افاقه نکرد

۳۰-۱۱-۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ صبح
ارسال: #8
فايلهايي كه ترجمه كرديد رو توي فولدرهاي مربوطه به بخش مديريت و سايت fa-IR بريزيد بايد جواب بده ...

اگر هم ميخوايد فايل رو مستقيم هنگام نصب كامپوننت نصب كنه بايد اسم و آدرس رو به فايل XML‌ نصبي بديد
امضاء Pourdaryaei

سپاس شده توسط Zhyar
۲۹-۱-۱۳۹۴, ۰۸:۴۷ صبح
ارسال: #9
سلام دوستان من میخوام کامپوننت jomsocial رو برای جوملا راست چین و فارسی کنم ولی نمیدونم باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم میشه لطف کنید یه آموزش جامع و در عین حال خیلی ساده با توضیحات لازم بهم بدید که این کارو انجام بدم!!!!!!!؟ لطفا!!!!!!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۹-۱-۱۳۹۴, ۰۲:۲۴ عصر
ارسال: #10
فارسی کردن جومسوشیال و راست چین کردنش یذره زمان بر هست , قبلاً اینکار رو انجام دادم .
پیشنهاد میکنم از فارسی سازهای موجود استفاده کنید ؛ از سایت خود جومسوشیال + سایت ترانسیفکس میتونید ترجمه هاش رو دانلود کنید و فقط استرینگهایی که ترجمه نشدند رو ادامه بدید .

خب در کل شما باید اول فایل های ini رو کپی کنید و یک فایل و فولدر جدید برای کد زبان فارسی درست کنید .

برای مثال ، فایلهای زیر رو پیدا میکنید
language/backend/en-GB/en-GB.jomsocial.ini
language/frontend/en-GB/en-GB.jomsocial.com
و شما این فایل رو کپی میکنید و مثل زیر انجام میدی
language/backend/fa-IR/fa-IR.jomsocial.ini
language/frontend/fa-IR/fa-IR.jomsocial.com

خب در آخر هم این زبانی که اضافه کردی در فایل XML کامپوننت نیز اضافه میکنید تا کامپوننت شناساییش کنه ؛

برای راست چین کردن هم باید فایلهای CSS رو تغییر بدید که یک آموزش کامل باید ببینید .
آموزش راست چین قالب رو تو انجمن جستجو کنید
امضاء Pourdaryaei

سپاس شده توسط mahan
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان