زمان کنونی: ۱۳-۲-۱۴۰۳, ۰۹:۴۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیدا کردن محل تولید ادرسها
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۰۲:۳۱ صبح
ارسال: #1
پیدا کردن محل تولید ادرسها
باسلام خدمت اساتید
چطور میشود یک آدرس را در سایت پیدا کرد؟
مثلا این آدرس را administrator/index.php?option=com_redirect&task=link.edit&id=76 چگونه پیدا کنم ؟نمیدونم منظورم را درست گفتم یا نه
کجای جوملا این آدرس را تولید کرده
واینکه صفحات در کدام فولدر ذخیره میشوند وآیا در فایل robot.txt باید اجازه دسترسی را به این فولدر داد یا نه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۰۲:۴۷ صبح
ارسال: #2
RE: پیدا کردن محل تولید ادرسها
سلا
منظورتون از اینکه صفحه رو پیدا کنم متوجه نشدم ...
اگه منظورتنون یک فایل خاص هست که باید بگم خیر . در واقع جوملا با دیتابیس و php کار می کند که این php ممکن است از یک افزونه و یا یک فایل php باشد ، صفحه ی مورد نظر شما توسط هاست پردازش میشود و یکسری کد ساخته میشود و روی مرورگر شما نشان داده میشود . یعنی در کل چنین صفحه ی خاصی در هاست وجود ندارد !
اگر هم منظورتون منبع یا افزونه ای است ، میتوان از خود آدرس متوجه شد . اگه اشتباه نکنم آدرس بالا مربوط به کامپوننت ریدایرکت باشد .
مثلا از طریق آدرس زیر می توان فهمید، لینک مربوط به نمایش اعضا در کامپوننت CB است.

administrator/index.php?option=com_comprofiler&task=showusers

option=com_ در آدرس بالا یعنی کامپوننتِ....

comprofiler هم اسم کامپوننت است

task=showusers هم یعنی درخواستی که از کامپوننت مورد نظر شده است ، می باشد.

فایل robots.txt هم بیشتر مربوط به دسترسی پوشه ها ی هاست به موتورهای جست و جو است.

موفق باشید ، یا حق
امضاء احسان افشاری
طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت
savvydesign.ir
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

S a v vy D e s i g n . i r
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، Pourdaryaei ، صابرمحمدی ، صدرا حسابی ، شاهین سمیع عادل ، پیام عمرانی
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۰۴:۴۲ صبح
ارسال: #3
در robots.txt آدرس هایی که می نویسید باعث محدودیت اون صفحه یا فایل و خونده نشدن توسط موتورهای جستجو می شه و حب دلیلی نداره محدودش کنین.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، احسان افشاری ، Pourdaryaei ، شاهین سمیع عادل
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۱:۱۳ صبح
ارسال: #4
با تشکر از پاسخ
حال چه طور باید غیر فعالش کرد ؟ کل کامپوننت را که نمیشه برای موارد دیگر نیازه درسته
راهی هست که ما این آدرس را حذف کنیم؟
در منوها ارجاع را که میزنم یک سری از آدرسها میآد هر چی پاک میکنم یا ارجاع دوباره به آدرس جدید میدم باز یک ساعت دیگه 10 ،20 تا دیگه تولید میشه اشکال از چیه؟Rose
این نوع آدرس هم محلی نداره وتوسط دیتابیس تولید میشوند یا اینها به صورت فایلند؟ /index.php/sofism.html
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان