زمان کنونی: ۱۱-۱-۱۴۰۳, ۰۱:۱۱ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چنین قالبی از کجا میشه تهیه کرد؟
۸-۱۲-۱۳۹۵, ۰۴:۰۰ عصر
ارسال: #1
چنین قالبی از کجا میشه تهیه کرد؟
سلام.قالب این وب سایت ریسپانسیو هست به شکلی که با سایز هر مانیتور هماهنگ میشه ......بطور مثال با مانیوترهای HD و عریض هم که داخلش میریم ، پهناش اندازه این مانیتور بزرگ میشه...و کلا تمام صفحه هست و از همه فضای مانیتور استفاده میکنه ...نه اینکه اطراف رو خالی بزاره.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چنین البی رو از کجا میشه تهیه کرد ؟؟ فارسی
امضاء سینما
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
صفحه 2 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
۱۱-۱۲-۱۳۹۵, ۰۵:۴۸ صبح
ارسال: #11
RE: چنین قالبی از کجا میشه تهیه کرد؟
شاید تقصیر من باشه واسه CSS اون ماژول چون فشرده بود به فایلش از حالت فشرده خارجش کردم بشه ویرایشش کرد ، الان برات درست میکنم میزارم اپلود کنی دوباره ، انشالله مشکلش حل شه ولی سرعتش بد نیست برا من ...

این ماژولی که میگید کدومه ؟ متوجه نشدم ، من الان مانیتورم بزرگه همه چی هم خوب بنظر میاد
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سینما
۱۱-۱۲-۱۳۹۵, ۰۳:۴۷ عصر
ارسال: #12
ممنون جناب پوردریایی عزیز.

این ماژول همون بنر بالای سایت هست که اسم سایت روش نوشته شده.........
گمان میکنم همه html های سفارشی که تصویر دارند توی خودشون باید یک کلاس براشون تعریف بشه که پابه پای قالب که الان با هر مانیتوری همسان میشه اونها هم همسان بشن...........مثلا برای witdh اونها یک auto تعریف بشه وبعد توی تنظیمات مازول اون کلاس بهشون نسبت داده بشه ......

چون مثلا الان تصاویر مقالات در پایین سایت با اینکه پهنای سایت در مانیتورهای بزرگ پهن تر میشه ولیاونها به همون سایز کوچیک باقی میمونن سرجای خودشون.

حتی اگه بطور مثال منوی بالای سایت (مگامنو) هم ریسایز بشه یعنی با بزرگ شدن قالب در مانیتورهای عریض ، منوها هم بزرگ تر بشن بهتره.........
الان فقط خود قالب پهناش با پهنای همه مانیتورها همسان میشه ولی محتویاتش مثل عکس ها و منوها خیر.
امضاء سینما

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۱-۱۲-۱۳۹۵, ۰۹:۳۹ عصر
ارسال: #13
برای اینکه محتوای شما مثل متن و تصویر هم با بزرگ شدن صفحه هم کوچیک شدن تغییر کنند و یکپارچگی داشته باشند باید یکسری تغییرات اساسی توی اندازه تصاویر و همینطور سایز فونت انجام بدی ...

فکر کن وقتی بنری دارید به اندازه 1000 در 200 پیکسل ، خب چون تصویر رو رسپانسیو کردید توی CSS وقتی صفحه بزرگ میشه تصویر برای اینکه توی چهارچوب خودش جا بگیره تغییر اندازه میده ولی وقتی برعکس عمل میکنه خب تصویر تا یه اندازه ای که خودش هست میتونه کوچک بشه و بعد از اون اطرافش خالی هست و خودش هم به اندازه ابعداش میمونه که شما کوچیکترش میبینید ...

برای فونت سایز ها هم باید به شکل دیگه ای عمل کنید

مثلا ً font-size : 12px این اندازه همیشه 12 پیکسل هست چه صفحه بزرگ چه کوچیک و هر دیوایسی که باشه ...

ولی وقتی بجای پیکسل از em استفاده بشه ، مثلا ً font-size : 1em اونوقت توی بزرگ و کوچیک شدن و تغییر دیوایس ، فونت هم عوض میشه ...

یه جورایی پیکسل فیکس هست یعنی استاتیکه ، ولی em داینامیک عمل میکنه ...

لینک زیر رو ببینید خیلی خوب توضیح داده و بهتر درک میکنید

امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سینما
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان