زمان کنونی: ۲۹-۱-۱۴۰۳, ۰۱:۳۷ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت بروزرسانی افزونه ها
۲۴-۱۰-۱۳۹۵, ۰۵:۲۶ عصر
ارسال: #1
اهمیت بروزرسانی افزونه ها
سلام....وقت بخیر
آیا دارندگان سایت های جوملایی موظفند هر سری که ورژن جدید افزونه های نصب شده روی سایت شون میاد اون رو نصب کنند؟؟

مثلا چ اتفاقی می افته اگه ما به همین ورژن از کامپوننت نطردهی کومنتویی که روی سایت نصب هست بسنده کنیم ؟؟
آیا ممکن هست با آپدیت جوملا دیگه افزونه های فعلی روش ساپورت نشن؟؟؟

ما الان یه نگرانی داریم و اون اینه که ورژن های جدید کامپوننت هامون رو حتما باید نصب کنیم یا خیر؟؟ تا کی میتونیم ب همین ورژنی که داریم اکتفا کنیم؟؟؟ آخه با نصب ورژن جدید تمام تغییراتی که روی استایل ها دادیم از بین میره و مجبوریم از اول روی اونها کار کنیم......

ممنون
امضاء انیمیشن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲۴-۱۰-۱۳۹۵, ۰۶:۴۰ عصر
ارسال: #2
RE: اهمیت بروزرسانی افزونه ها
سلام

اول باید بدونیم چرا افزونه ها بروزرسانی میشه و بعد راه حل مشکل شما چی میتونه باشه ؟

اصلا چرا جوملا و بقیه افزونه ها بروز میشن ؟
خب اصلی ترین دلیلشون ، رفع عیب ها و افزودن قابلیت جدید به نرم افزارهاست ، هیچ نرم افزاری بدون مشکل و بدون حفره های امنیتی نیست ... مثلا ً جوملا یه نسخه جدیدی بیرون میده و دو روز بعد یه مشکل امنیتی توش پیدا میشه و سریع میان اون مشکل رو رفع میکنن ... و نسخه جدیدتری که همراه پچ امنیتی هست رو ارائه میکنن ...
شاید هم یه نسخه مشکلی نداشته باشه و امکانات جدیدی اضافه کنند.

نسخه 2 کامنتو بدون مشکل نبود و من خودم الان چندین مشکل باهاش دارم که یا اومدم دستی درستش کردم یا بیخیالش شدم و منتظر نسخه جدیدشم ... ضمناً کامنتوی نسخه 3 دیگه بصورت رایگان ارائه نمیشه و همینطور قابلیتهای جدیدی قراره بهش اضافه کنند ( نسخه بتا اومده ) ... خب این از مهترین دلیلهای بروزرسانی افزونه هاست ...

حالا چه باید کرد که مشکل تغییرات ظاهری بعد از بروزرسانی حل بشه .
خب اگر تمام تغییرات رو توی افزونه ها انجام بدید بعد از بروزرسانی ، اون چیزایی که شما عوض کردید هم بروز میشند و روز از نو و روزی از نو ....
یا باید قبل از بروزرسانی فایلهایی که تغییر دادی رو برداری و بعد دوباره جایگزین کنی - که معقولانه نیست ...
یا روش استانداردش رو پیش بگیری و تمام تغییراتی که مایل هستی روی تمام افزونه ها انجام بدید رو توی قالب اصلی سایتت انجام بدی و یه رونویسی کلی برای افزونه ها داشته باشید ، البته قالب ها هم بروز میشند ...
ولی اگر قالب ها شخصی طراحی شده باشند ، یا همون قالب ها میتونید یه فایلی داشته باشید اضافه که تمام این تغییرات رو اونجا اضافه کنید.
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط hsmtech ، انیمیشن ، محمدسلیمانی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان