زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۱۰:۰۶ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شروع طراحی سایت
۹-۲-۱۳۹۵, ۰۶:۳۰ عصر
ارسال: #1
شروع طراحی سایت
زبان PHP:

زبان PHP در ابتدا مخفف Personal Homepage بوده و از نسخه 3 به بعد مخفف برگشتی PHP: Hypertext Preprocessor می باشد. مخفف برگشتی هم یعنی خود مخفف در عبارت تکرار شود.

همانطور که قبلاً گفتم زبان PHP یک زبان Server-Side می باشد و به این معنی است که PHP برای اجرا می بایست بر روی سرور مخصوص به خود قرار گیرد.

حال سوال اینجاست که ما چطور می تونیم زبان PHP رو بر روی کامپیوتر خود اجرا کنیم؟

نرم افزارهای شبیه ساز برای اجرای زبان PHP عبارتند از: wamp, easy php, xamp ,…

که با کلیک بر روی هر کدام از آنها می توانید آخرین نسخه ی این نرم افزار ها را از وب سایت رسمیشان دانلود و نصب نمائید.

نرم افزاری که من برای اجرای فایلهای PHP از آن استفاده می کنم wamp می باشد که در ادامه بیشتر به این موضوع نیز می پردازیم.

این نرم افزار متشکل از Apache, php, mysql است و با نصب wamp server یک مجموعه کامل برای اجرای وب سایتتان در اختیار دارید.

شروع کار:

بعد از نصب نرم افزار wamp server می بایست آنرا اجرا نمائید.

سپس اگر نرم افزار را در مسیر پیشفرض نصب کرده اید، به مسیر C:\wamp\www رفته و یک پوشه ی جدید به نام web01 ایجاد نمائید. (بجای این نام می توانید از نام دلخواه خود استفاده نمائید)

حال در پوشه ی web01 فایل های php خود را ذخیره نمائید و برای اجرای آنها فقط می بایست آدرس 127.0.0.1/web01/filename.php یا localhost/web01/filename.php را در نوار آدرس مرورگر خود اجرا نمائید. (بجای filename.php نام فایلی را که ذخیره کرده اید بنویسید)

پیشنهاد می کنم برای سهولت کار طراحی سایت از نرم افزار Adobe Dream Weaver استفاده کنید.
زیرا این نرم افزار حرفه ای تمامی زبان های مورد نیاز ما برای طراحی یک سایت حرفه ای را پشتیبانی می کند.

حال ابتدا یک سند جدید از نوع php در نرم افزار DW مانند شکل زیر ایجاد نمائید.

برای نوشتن کدها به زبان php می بایست آنها را در تگهای php باز و بسته نگارش نمائید.

مانند شکل زیر:

همانطور که می بینید کد ها بین <?php … ?> نوشته شدند.

دستور echo در زبان php جهت چاپ مقادیر بر روی صفحه نمایش کاربرد دارد که در آینده راجع به این موضوع بیشتر توضیح خواهم داد.

تکه کد بالا نیز پس از اجرا مقدار welcome to web01.ir را در مرورگر شما به نمایش میگذارد.

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان