زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۸:۰۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كاربردي آموزش ایجاد کاربر ادمین (Super Administrator) از طریق PhpMyAdmin
۲-۶-۱۳۹۰, ۰۵:۱۵ عصر
ارسال: #1
آموزش ایجاد کاربر ادمین (Super Administrator) از طریق PhpMyAdmin
توضیح : با توجه به اینکه این آموزش برای جوملا 1.5 ارائه شده برای ایجاد کاربر ادمین در جوملا 3.6 از آموزش تاپیک زیر استفاده کنید :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام اين آموزش رو قبلا تو انجمن جومينا ارايه داده بودم. گفتم اينجا هم بذارم واسه استفاده دوستان
[font]
یکی از دوستان از افزونه Admin Tools استفاده کرده بود و با حساب کاربری ادمین (مدیر کل سایت)، مشکل پیدا کرده بود. ظاهرا به نحوی (احتمالا از طریق دیتابیس)، کاربران ادمین رو حذف کرده بود، و بنابراین دیگه نمی تونست وارد بخش مدیریت سایتش بشه.
من برای حل این مشکل، دیتابیس رو زیر رو کردم! تا تونستم راه افزودن کاربر ادمین جدید رو به جوملا، یاد بگیرم. می تونم به جرات بگم این آموزش تو سایت های ایرانی وجود نداره و تو سایت های خارجی هم من به این شکل ندیدم. تو سایت docs.joomla.org یه راه حل دیگه رو گفته که به این شکل نیست. خوبی این راه حل من اینه که هرجور کاربری رو با این روش میشه برای جوملا ایجاد کرد.

اما بریم سراغ آموزش:

مرحله اول:
1) تو phpmyadmin، دیتابیس مورد نظر را انتخاب می کنیم. من در اینجا دیتابیس test رو که متعلق به سایت test من هست، انتخاب می کنم.

2) در مقابل جدول jos_users، آیکن Browse رو کلیک می کنیم تا وارد مدیریت jos_users شویم.

[تصویر:  download.php?imgf=13041049212.PNG]

3) تب insert را باز کرده و شروع به پر کردن فیلدها می کنیم:

الف) id=شناسه دلخواه برای ادمین جدید. مثلا 60.

ب) name=نام ادمین جدید. مثلا new_Administrator

ج) username=نام کاربری ادمین جدید. مثلا new_admin

د) email=ایمیل ادمین جدید. مثلا new_admin@yahoo.com (در اینجا ضروری نیست. پس از ایجاد کاربر ادمین، از مدیریت جوملا می توان ایمیل ادمین را وارد کرد).

ه) password= رمز عبور ادمین جدید. توجه داشته باشید که این رمز باید بصورت هش (Hash) شده باشد. بنابراین پس از وارد کردن پسورد دلخواه، از کادر Function، گزینه MD5 را انتخاب می کنیم تا پسوردی که وارد کردیم، تبدیل به پسورد هش شده شود. مثلا من می خواهم رمز ادمین جدید، new_admin باشد. این رمز را در دیتابیس، در کادر password وارد می کنم. و از کادر Function هم گزینه MD5 را انتخاب می کنم. بنابراین رمز ادمین جدید من بر روی new_admin تنظیم می شود (به تصویر بعدی دقت کنید).

و) usertype=نوع حساب کاربری که می خواهیم ایجاد کنیم که باید Super Administrator باشد.

ز) block=0 برای اینکه حساب کاربری جدید، فعال بشود.

ح) sendEmail=1 ، اگر می خواهیم ادمین جدید، ایمیل دریافت کند، مقدار را "1" تنظیم می کنیم (در اینجا ضروری نیست. پس از ایجاد کاربر ادمین، از مدیریت جوملا می توان این تنظیم را انجام داد).

ط) gid=25 . این در واقع شناسه گروه است که برای گروه Super Administrator برابر با 25 می باشد. برای اطلاع از مقادیر gid می توانید جدول jos_core_acl_aro_groups را در دیتابیس خود، ببینید.

ی) registerDate= تاریخ ثبت نام کاربر که می توانید با استفاده از تقویمی که در آنجا وجود دارد، این تاریخ را تنظیم کنید (ضروری نیست)

ک) lastvisitDate= تاریخ آخرین بازدید کاربر که مانند بالا می توان آن را تنظیم کرد. (ضروری نیست)

ل) بقیه فیلدها هم ضروری نیستند.
[تصویر:  download.php?imgf=13041049213.PNG]

[تصویر:  download.php?imgf=13041049214.PNG]

مرحله دوم:

به صفحه اول دیتابیس سایتمان برمی گردیم و این بار بر روی آیکن Browse در مقابل جدول jos_core_acl_aro کلیک می کنیم تا وارد مدیریت این جدول شویم (از پنل سمت چپ هم می توان این جدول را انتخاب کرد!)

[تصویر:  download.php?imgf=13041055271.PNG]

تب insert را باز کرده و شروع به پر کردن فیلدها می کنیم (فیلدهای جدول بالا؛ به جدول پایین کاری نداریم):

الف) id= یک شناسه دلخواه وارد می کنیم. مثلا 20.

ب) section_value=users

ج) value= شناسه کاربری که در مرحله قبل ایجاد کردیم = 60

د) name= نام کاربری که ایجاد کردیم = new_Administrator

ه) بقیه فیلدها ضروری نیستند.

[تصویر:  download.php?imgf=13041055272.PNG]

[تصویر:  download.php?imgf=13041055273.PNG]

مرحله سوم:

به صفحه اول دیتابیس سایتمان برمی گردیم و این بار بر روی آیکن Browse در مقابل جدول jos_core_acl_groups_aro_map کلیک می کنیم تا وارد مدیریت این جدول شویم (از پنل سمت چپ هم می توان این جدول را انتخاب کرد!)

[تصویر:  download.php?imgf=13041057751.PNG]

تب insert را باز کرده و شروع به پر کردن فیلدها می کنیم (فیلدهای جدول بالا؛ به جدول پایین کاری نداریم):

الف) group_id=25

ب) aro_id = شناسه دلخواهی که در مرحله قبل تعیین کردیم = 20

ج) بقیه فیلدها ضروری نیستند

[تصویر:  download.php?imgf=13041057752.PNG]

[تصویر:  download.php?imgf=13041057753.PNG]

حال کاربر ادمین جدید ایجاد شده است و می توانید با نام کاربری new_admin و رمز عبور new_admin، وارد مدیریت جوملا شوید:

[تصویر:  download.php?imgf=13041059371.PNG]

با این روش می تونید هر نوع کاربر دیگه ای هم که بخواید، برای جوملا ایجاد کنید.
[font=tahoma]
امضاء Mojtaba Pordel
There Is Always a Solution

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط vahid.exe ، شاهین سمیع عادل ، tarantino ، مرتضی محمدجانی ، پیام عمرانی ، Reza Ganji ، gogerd ، reza.sh ، zaban26 ، memare-ahvaz ، محمدرضا بهارلو ، btheme ، امید ، cilek ، mal2moh ، blunch
۱-۵-۱۳۹۲, ۰۸:۲۵ عصر
ارسال: #2
مرحله 1 رو انجاو دادم مابقی رو پیدا نکردم

جوملا 2.5 هست

رفتم دیتا بیس دیدم کلا یوزر ندارم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۱-۵-۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ عصر
ارسال: #3
جوملا 2.5 رو هم بذاري عالي ميشه...Inlove
۸-۸-۱۳۹۲, ۱۰:۵۱ عصر
ارسال: #4
RE: آموزش ایجاد کاربر ادمین (Super Administrator) از طریق PhpMyAdmin
سلام
از من هم جوملا 2.5 هستش و الان دسترسی به صفحه کنترل ندارم میشه راهنمایی کنید؟6363
۱۱-۸-۱۳۹۲, ۰۳:۴۹ صبح
ارسال: #5
سلام
اطلاعات مربوط به هاست رو برام پخ کنین تا بررسی کنم
امضاء Mojtaba Pordel
There Is Always a Solution

۳۰-۸-۱۳۹۳, ۰۷:۰۶ عصر
ارسال: #6
سلام
بنده نتونستم ایجاد کنم
کلا چه در جوملا و چه در دیتابیس هر کاربر جدیدی که سطح دسترسی ادمین بدم اتوماتیک حذف میشه.
لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر
۱۳-۱۰-۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ عصر
ارسال: #7
سلام خسته نباشد من مراحل اول رو انجام دادم ولی مشکل اینجاست که usertype نداره توی فیلد های insert دیتا بیسم
چی کار میتونم بکنم
۱۴-۱۰-۱۳۹۴, ۰۷:۴۳ عصر
ارسال: #8
(۱۳-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۴۸ عصر)sourena نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشد من مراحل اول رو انجام دادم ولی مشکل اینجاست که usertype نداره توی فیلد های insert دیتا بیسم
چی کار میتونم بکنم

فکر کنم این آموزش مربوط به ورژن قدیمی جوملا باشه
جوملا شما چه ورژنی است ؟
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089

۱۶-۱۰-۱۳۹۴, ۰۵:۰۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۱۰-۱۳۹۴ ۰۵:۲۰ صبح، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #9

برای ایجاد کاربر ادمین در جوملا 2.5 و 3 به بالا از تاپیک بالا استفاده کنید.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان