زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۴:۳۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alias فارسی یا انگلیسی؟
۹-۱-۱۳۹۵, ۱۱:۱۹ عصر
ارسال: #1
Alias فارسی یا انگلیسی؟
با توجه به گسترش استفاده از موبایل در اینترنت گردی و طرز برخورد موتورهای جستجو، به نظر شما Alias مطالب و منوهای سایت بهتره فارسی باشه یا انگلیسی؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۹-۱-۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ عصر
ارسال: #2
RE: Alias فارسی یا انگلیسی؟
سلام
به نظر بنده که البته متخصص سئو نیستم و به صورت تجربی با این مقوله برخورد کردم بهتره از نام مستعار فارسی استفاده شود

البته منتظر پاسخ شهریار عزیز هستم که تجربه خوبی در سئو داره
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط moas
۱۰-۱-۱۳۹۵, ۱۲:۰۶ صبح
ارسال: #3
سلام.

با توجه به تجربه 6 ساله که با جوملا و سئو دارم انگلیسی باشد باشد.
ترجمه عنوان را به انگلیسی وارد نمایید

مثلا اگه عنوان مطلبتون به فارسی "هاست لینوکس ایران" است
مستعار Linux Hosting Iran باشد

موفق باشید
امضاء vahid.exe
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط پیام عمرانی ، moas ، sasanu
۱۰-۱-۱۳۹۵, ۰۴:۵۸ صبح
ارسال: #4
(۱۰-۱-۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ صبح)vahid.exe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

با توجه به تجربه 6 ساله که با جوملا و سئو دارم انگلیسی باشد باشد.
ترجمه عنوان را به انگلیسی وارد نمایید

مثلا اگه عنوان مطلبتون به فارسی "هاست لینوکس ایران" است
مستعار Linux Hosting Iran باشد

موفق باشید

من چون شما را نمیشناسم میپرسم. ممکنه دلیلشو بگین؟
۱۰-۱-۱۳۹۵, ۰۵:۳۹ صبح
ارسال: #5
درود
آیا دقت کردید وقتی کلمه کلیدی در نام دامنه شما باشد رتبه بهتری دریافت می کنید در سئو؟ به همین صورت نیز وقتی ترجمه دقیق انگلیسی را وارد کنید کلمات به صورت پر رنگ و bold نمایش داده می شوند. گوگل به وجود کلمات کلیدی در عنوان مطلب و نام مستعار مطلب حساس است.

تصویر زیر نمونه نام مستعار است که توسط گوگل اهمیت داده شده با کلمات کلیدی موردنظر

[تصویر:  buy-joomla-hosting.png]

زندگیتان سپید
امضاء vahid.exe
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، sasanu ، پیام عمرانی
۱۰-۱-۱۳۹۵, ۰۶:۰۶ صبح
ارسال: #6
با وحید موافقم
انگلیسی بهتر است
در صورتیکه معادل انگلیسی بدرستی انتخاب بشه نتایج بهتری به همراه خواهد داشت
گوگل بدون مشکل مستعار فارسی رو تشخیص میده و آسان ترین کار این هست که برای عنوان مطلب فارسی مستعار فارسی بنویسید
ولی در بعضی موتور های جستجو و سایتهای بین المللی آنالیز مستعار فارسی به خوبی گوگل نیست اینجاست که مستعار انگلیسی کارکرد خودش رو نشون میده

یک نکته وجود داره اون هم اینه که استفاده ار مستعار انگلیسی کار هر کسی نیست
به نظر ساده است شما عنوان فارسی رو به اانگلیسی یا فینگلیش ترجمه میکنید و در کادر مستعار قرار میدید ولی به این راحتی ها هم نیست
به عنوان مثال معادل کلمه عکس به انگلیسی میتونه چی باشه
aks image photo picture
تمام اینها میتونه باشه و خیلیها دارن از اون ها استفاده میکنند ولی معادل درست که موتور گوگل برای عنوان عکس شناسایی میکنه کلمه انگلیسی photo هست نه سه کلمه دیگر در اینجا کسانی که این کلمه رو استفاده کنند مستعار صحیح رو وارد کردند نه بقیه
معادل کلمه موبایل در گوگل mobile هست و معادل کلمه گوشی phone

عنوان مطلب "" طراحی قالب ""
مستعار چی میشه؟
template
theme
tarahi.ghaleb
template design
template drawing
theme design
theme drawing
template create
template building

تماما غلط هست در صورتیکه خیلیها از این واژه های معادل استفاده میکنند
امضاء sasanu

سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، vahid.exe ، پیام عمرانی
۱۰-۱-۱۳۹۵, ۰۶:۰۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۱-۱۳۹۵ ۰۶:۱۰ صبح، توسط محمدسلیمانی.)
ارسال: #7
سلام

بذارید من خیلی خودمونی خلاصه ای از اصول کار گوگل رو بگم (البته بهتره هرسال الگریتم جدید گوگل رو مطالعه کنید)
اسپایدر های گوگل (رباط های گوگل) سایت شما رو ایندکس میکنن (فهرست برداری میکنن) و در یک دیتابیس ذخیره میکنن در واقع وقتی ما جستجو میکنیم در کل وب جستجو نمیکنیم در دیتابیس گوگل این کارو میکنیم
پس باید پارامترهایی که نیاز هست تا توجه گوگل رو به سایتمون جلب کنیم رو رعایت کنیم

نام مستعار خیلی مهمه که از نظر من بهتره انگلیسی باشه چون در عنوان نام فارسی رو وارد کردید و انگلیسی تایپ کردن این فیلد میتونه دامنه جستجوی سایت ما رو بالا ببره ضمن اینکه در الگریتم جدید گوگل برخلاف گذشته کلمات تکراری یک بار لیست میشن حتی اگه هزار بار تکرار شده باشن
و همون طور که آقا وحید گفتند و دوست خوبم sasanu من هم دلیلش و عنوان کردم این که ترجمه حقیقی عنوان رو برای نام مستعار بذاریم اهمیتش مشخص شد.

توضیح اضافه: در لاگ وب سرور سایتتون میتونید لیستی که crawling های گوگل از سایت شما تهیه کردن رو ببینید و بیشتر متوجه منظورم بشید.

البته در صنعت وب سئو یک علم مستقل هست که از ابتدای کد نویسی شروع میشه و همه موارد مثل تصاویری که استفاده میشه و نحوه استفادشون متن، جمله بندی، کلمات کلیدی، حذف لینک های خراب و ده ها موضوع دیگه رو شامل میشه که در آموزش های همین انجمن هم آموزش های زیادی توسط دوستان منتشر شده

موفق باشید
امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

سپاس شده توسط vahid.exe ، پیام عمرانی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان