زمان کنونی: ۳۱-۱-۱۴۰۳, ۰۹:۱۴ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی وب سایت زنده و سرپا!
۱۲-۱۰-۱۳۹۴, ۱۱:۰۶ عصر
ارسال: #1
طراحی وب سایت زنده و سرپا!
بر خلاف چیزهایی که اخیراً خوانده اید، طراحی حرفه ای وب سایت جایگاه خود را از دست نداده است. در حقیقت طراحی حرفه ای وب سایت زنده و سرپاست و بازار آن نیز بسیار داغ است.
رسانه هایی خبری پرطرفداری چون Mashable.com ادعا می کنند که هوش مصنوعی و قالب های ارزان قیمت WordPress در حال از بین بردن صنعت طراحی سایت هستند، اما این تیترها جهت دار هستند و فقط می خواهند بحث ایجاد کنند و ترافیک سایت خود را بالا ببرند. این ادعاها بر اساس واقعیت نیستند، بلکه آن ها را مطرح می کنند تا از آن پول در بیاورند.
آیا این سؤال برای شما پیش آمده که از کجا این قدر به حرف های خودم مطمئنم؟ ساده است. ما انسان هستیم و برای ایجاد محیطی که سایر انسان ها بتواند با آن ارتباط احساسی برقرار کنند به انسان ها نیازمندیم.
به هر حال ما هم انسانیم و محدود
شبکه ی اینترنت افراد و کسب وکارها را در سرتاسر دنیا به هم متصل می کند و هر ماه، هر فصل و هر سال بزرگ و بزرگ تر می شود. با این که میزان استفاده از وب سایت دسکتاپ به حد ثابتی رسیده است، اما مجموع میزان استفاده ی کلی از اینترنت با نرخ باورنکردنی ای در حال رشد است. کاربرها از رایانه ی دسکتاپ فاصله گرفته اند و به استفاده از تبلت و گوشی موبایل روی آورده اند و از این طریق با دنیا ارتباط برقرار می کنند.
و همچنان که دستگاه هایی که به کار می روند تغییر می کنند و استفاده از اینترنت رشد می کند، محتوا نیز بسیار متنوع تر و جالب توجه تر می شود. اینترنت اشیاء انسان ها و ماشین ها و مجازاً همه ی چیزهایی که اطرافمان هست را به هم متصل می کند.
تا زمانی که مردم از اینترنت برای یافتن مکان کالاها و خدمات استفاده می کنند، کسب وکارهای B2C و B2B در سرتاسر دنیا به طراحان وب حرفه ای نیاز خواهند داشت. نه تنها قلباً به این موضوع معتقدم، بلکه از صحت آن هم مطمئنم، چون هر روز عمرم دارم با طراحی وب زندگی می کنم و از طراحی وب تنفس می کنم.
هوش مصنوعی و قالب های پیش ساخته نمی توانند مشکلات بشری را حل کنند

من و تیمم هر هفته شرکت ها را در پروژه های توسعه ی WordPressشان یاری می کنیم، اما با انجام این کار فقط یک وب سایت نمی سازیم. این روزها هر کسی می تواند وب سایت بسازد.
هدف ما در تک تک پروژه های طراحی وب سایت این است که کسب وکارها را در جهت حل مشکلات دنیای-واقعی یاری کنیم. این مشکلات می توانند مربوط به فروش سنتی و مسائل بازاریابی باشند یا می توانند مشکلات طرف حساب های مشتریان ما باشند.
هدف طراحی سایت حرفه ای ، شناسایی مسأله و استفاده از قدرت اینترنت در حل مسائل دم دست است.
دائم تبلیغات و مقالاتی درباره ی نوع جدید توسعه وب سایت ثابت یا ایستاتیک می بینم. هیچ طراحی به ادعای آن ها نیازی ندارد. بگذارید نرم افزار با مرور محتوای شما مسائل طراحیتان را حل کند. واقعاً؟ مگر به همین سادگی است؟ نه خیر، نیست.
سیستم ثابت یا ایستاتیکی که فقط بر تصاویر و متن متمرکز است نمی تواند مشکلات کسب وکار را حل کند، چون برای این کار ساخته نشده است. این ابزار فقط به این منظور ساخته شده است که برای پروژه های توسعه ی وب سایتی که بودجه ی کمی دارند، راه حلی فوری و دم دستی ارائه کند.
این سیستم بر دیدگاهی که صاحب وب سایت از فناوری دارد تمرکز می کند و حتی سعی هم نمی کند که واقعاً به مشکلات، اهداف و نیازهای صاحب وب سایت بپردازد.
اگر تجربه ی مشارکت در یک پروژه ی توسعه وب سایت ساختاریافته را داشته باشید می دانید که هیچ راهکار ساده ای وجود ندارد. بلکه این فرآیندی است که با تلاش برای شناسایی اهداف آغاز می شود و بهترین رویه ها و تجربیات را به کار می گیرد تا به یک راهکار مناسب دست یابد.
بسته ی طراحی وب سایت مبتنی بر ثابت یا ایستاتیک ممکن است خیلی شیک و جذاب به نظر بیاید، اما سؤالاتی که واقعاً اهمیت دارند را نمیپرسد . این سیستم هیچ سؤالی از صاحب وب سایت درمورد بازار هدف، محصول یا خدمات ارائه شده، اهداف پروژه، جریان ترافیک موردعلاقه، یا این که معیار موفقیت نهایی وب سایت چیست نمی پرسد.
اشتباه نکنید و به حرف من گوش کنید، با صدای بلند به شما می گویم:
طراحی حرفه ای وب سایت فراتر از چندتا عکس و متن است. طراحی حرفه ای وب سایت طیف وسیعی از عناصر پروژه را در بر می گیرد که هوش مصنوعی و قالب های پیش ساخته نمی گیرند.
دستاوردهای طراحی حرفه ای وب سایت بسیار فراتر از Grid است
به یک کنفرانس طراحی وب سایت سر بزنید و به حرف های سخنران ها و گفتگوهای بین شرکت کنندگان گوش کنید. خواهید دید که آن ها با مشتریانشان در مورد بهترین رویه های طراحی، به کمال رساندن تجربه ی کاربر، و حل مسائل دنیای-واقعی صحبت می کنند.
چیزی از آن ها پیرامون ثابت یا ایستاتیک ، هوش مصنوعی و خودکارسازی فرآیند طراحی به منظور حذف عنصر انسانی نخواهید شنید.
چون این یک راهکار نیست. این ها فقط جایگزین های ارزان قیمتی برای طراحی وب واقعی هستند.
مثال هایی از قابلیت هایی که طراحی حرفه ای وب سایت عرضه می کند را می خوانید:
پیام رسانی – از یکی از صاحبان کسب وکار کوچک درمورد پیام بازاریابی آن ها سؤال کنید و به سکوت مرگبار آن ها گوش کنید. علت این سکوت این است که بسیاری از صاحبان کسب وکار کوچک فاقد بخش بازاریابی هستند و به ندرت وقت می کنند که بنشینند و درباره ی پیام رسانی و تأثیر آن بر فعالیت وب سایتشان فکر کنند. یک طراح حرفه ای وب سایت نه تنها می تواند در این مورد با مشتری خود به گفتگو بپردازد، بلکه می تواند به صاحب وب سایت کمک کند تا به شکل سلیس و شیوایی به مخاطبان خود بگوید که وجه تمایز کسب وکار آن ها با سایر رقبا در چیست.
پرسونای کاربری – یکی از اولین کارهایی که با مشتریانمان می کنیم این است که از آن ها درمورد پرسونای وب سایت بپرسیم. این کار را بدان علت می کنیم که می تواند تأثیر بسیار زیادی بر طراحی وب سایت داشته باشند و ما می خواهیم در ابتدای فرآیند طراحی، تکلیف آن را مشخص کنیم. پرسوناهای کاربری می توانند ترافیک را به جریان اندازند و "درخواست انجام فعالیت" (CTA: Call-To-Action) متمرکزی را برای کاربران فراهم کنند، و همچنین پاسخ احساسی مناسبی را ایجاد کنند که به بازدیدکنندگان کمک کند تا بتوانند با چیزی که وب سایت عرضه می کند ارتباط برقرار کنند. هوش مصنوعی نمی تواند صاحب وب سایت را در بحث پیرامون تعریف پرسونا، کاربرد و پیاده سازی آن راهنمایی کند.
درخواست انجام فعالیت (Call-To-Action) – یک قالب پیش ساخته یا یک صفحه ساز خودکار می تواند فرم تماس یا دکمه ی ساده ی خوبی بسازد. بحثی در این نیست، چون در "برخی" موارد، ایجاد درخواست انجام فعالیت ذاتاً امری مقدماتی است. اما در بیشتر موارد این طور نیست و حالات بسیاری هستند که در آن ها برای مشخص کردن درخواست انجام فعالیت، کاربرد و قراردهی مناسب، مناظرات و گفتگوهای عمیقی داریم.
بهینه سازی موتور جستجو (SEO) – وقتی پروژه ی توسعه ی وب سایتی داشته باشیم که شامل SEO باشد، بهتر است پروژه را با کشف کلمه ی کلیدی و مسیردهی سایت شروع کنیم. فاز کشف کلمه ی کلیدی شامل مرور داده ی گزارش موجود، محتوای در دسترس، وب سایت های رقیب، و ابزارهای کلمه کلیدی است و بلافاصله بعد از آن با یک نشست استراتژی همراهی می شود تا عبارات موردنظر را به محتوای فعلی و محتوای آینده‌ی سایت مرتبط سازد. خود من بسیاری از اوقات خود را در حال مطالعه ی دقیق محتوای وب سایت فعلی مشتری می یابم تا همین فرآیند را پیش ببرم. هنگامی که طراحی به صورت کد در آمد و محتوای اولیه آماده شد، کار روی بهینه سازی در صفحه را شروع می کنیم. حالا با نرم افزار طراحی Grid که این‌قدر از آن صحبت می شود رو در رو می شویم و وب سایت آن ها را با هر سایتی که فرآیند SEO را داشته باشد (که همین الان به آن اشاره کردم) مقایسه می کنیم. حدس بزنید نتیجه چیست؟ اصلاً همچین چیزی پیدا نمی کنید، چون سیستم طراحی خودکار چنین قابلیتی ندارد و حتی فکر رقابت با پانزده سال تجربه ی SEOی دنیای-واقعی که ما در پروژه های طراحی وب سایت مان اعمال می کنیم را هم به سر راه نمی دهد.
مثال های بیشتری را می توانستم ارائه کنم، اما فکر می کنم همین چند مثالی که مطرح کردم به خوبی نشان می دهند که دو مقوله ی طراحی سایت و خودکارسازی را نمی توان با هم ترکیب کرد، و نتیجه ای که از آن ها حاصل می شود نمی تواند شبیه هم باشد.
طراحی وب سایت حقیقی، با کنار هم قرار دادن همه ی اجزا حاصل می شود

طراحی وب سایت حرفه ای به بازاریابان و صاحبان کسب وکار کمک می کنند تا فرآیند طراحی وب سایت خود را به صورت منظم و اسلوب داری هدایت کنند. این ساختار به ایجاد وب سایتی می انجامد که پورتالی یکپارچه را برای تلاش های بازاریابی یک سازمان ایجاد می کند.
با خودکارسازی نمی توان همه ی اجزا را کنار هم قرار داد، چون تمرکز آن بسیار محدود است.
طراحی خودکار وب سایت، محتوا و عکس ها را وادار می کند که در قالب و آرایش از پیش تعیین شده ی صفحه قرار گیرند، بدین ترتیب عنصر انسانی را حذف می کند و امکان ارتباط وب سایت و کاربر در یک سطح شخصی و انسانی را از بین می برد.
وظیفه ی من و تیمم این است که به شما کمک کنیم تا با بیننده های وب سایت خود رابطه ی احساسی برقرار کنید. ما می خواهیم شما را در ایجاد محیطی که در آن بازدیدکننده های وب سایت بتوانند با شما در یک سطح انسانی تعامل کنند یاری کنیم. این موضوع می تواند به نوبه ی خود آن ها را تشویق کند تا گام های بیشتری بردارند و تبدیل به اعضای حقیقی (و نه فقط مجازی)، مشتری احتمالی، و مشتری واقعی شوند.

منبع :دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان