زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۱۰:۴۲ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل نشانه های فارسی و انگلیسی
۱۶-۸-۱۳۹۴, ۰۷:۰۴ عصر
ارسال: #1
مشکل نشانه های فارسی و انگلیسی
سلام
یک مشکلی که تو سایت هایی وجود داره که کاربر مجبوره از دو زبان نوشتاری استفاده کنه
مشکل علائم و نشانه هاست
اگه زبان سایت من فارسی باشه و بخوام انگلیسی بنویسم در متن های انگلیسی نشانه ها سر جای خودشون قرار نمیگیرند.
اگر زبان سایت انگلیسی باشه همون مشکل برای نشانه ها در جملات فارسی رخ خواهد داد.
چیزی شبیه این:
(زبان سایت را فارسی قرار دهید)

int main {
}

اکولاد بالایی باید سمت راست نوشته انگلیسی قرار بگیره ولی به عنوان کاراکتر فارسی شناخته میشه
اکولاد پایین هم باید جهت نمایشش برعکسه چون حتی با وجود انگلیسی بودن صفحه کلید به خاطر فارسی بودن سایت فارسی شناخته میشه
در واقع من روشی میخوام که سایت نشانه ها و علائم رو با زبان تایپی صفحه کلید بشناسه.
امضاء hamzeh12hh
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۶-۸-۱۳۹۴, ۱۱:۲۸ عصر
ارسال: #2
RE: مشکل نشانه های فارسی و انگلیسی
سلام

برای برطرف شدن این مشکلات باید از قالب سایت رونوشت گرفت و هر کدوم از قالبها را برای زبان خودش قرار داد و تنظیمات را از سی اس اس روی قالب پیاده کرد
امضاء aaamin

دانلود رايگان افزونه هاي جوملا

سپاس شده توسط Reza Ganji ، hamzeh12hh ، پیام عمرانی
۱۸-۸-۱۳۹۴, ۰۶:۳۵ عصر
ارسال: #3
این روش جوابگوی مشکل من نیست
چون من میخوام تو یه صفحه ترکیبی از هر دو زبان رو داشته باشم مثلا ی سری کدهای انگلیسی با توضیحات فارسی
که حالا مشکل اینه که اگر از کد direction:ltr استفاده کنم در نوشته های فارسی به مشکل بر خواهم خورد و اگر از کد direction:rtl استفاده کنم برعکس
عین این وضعیت در انجمن پارسجوم و مثلا یاهو وجود داره
امضاء hamzeh12hh

۱۸-۸-۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ عصر
ارسال: #4
شما باید با استفاده از css به متنهاتون استایل بدید
مثلا برای قرار دادن کد با توضیحات فارسی ، کد هارو در تگ pre قرار دهید و در استایلتون به تگ pre صفتهای انگلیسی دهید
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089

سپاس شده توسط hamzeh12hh
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان