زمان کنونی: ۷-۲-۱۴۰۳, ۰۶:۱۷ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم **قالب های واکنشگرا و رسپانسیو** بله یا خیر؟
۱۱-۸-۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ عصر
ارسال: #1
مهم **قالب های واکنشگرا و رسپانسیو** بله یا خیر؟
با سلام به همه دوستان و مدیران محترم چند وقتیه یه مسئله ای ذهنمو مشغول کرده و خواستم شما هم نظر بدید و از نظر شما هم استفاده کنیم !
همه ما می دونیم استفاده از قالب های رسپانسیو (در اینجا یعنی سایت بلاک هاش زیر هم می یاد ) در حال حاضر خیلی فواید فراوان داره و شاید یک مسئله ضروری...
دیگه نمی خوام فوایدشو بگم چون همه شما می دونید(از اینترفیس و یا گرافیک بگیرید تا سئو در گوگل....)
حالا بریم سر اصل مطلب :
همه می گن خوبه عالی باید اینجوری باشه ولی خیلی ها در طراحی وب سایتشون استفاده نمی کنند !بنظر شما علت چیه ؟

یه تحقیقی کردم روی اکثر وب سایت های مختلف و معتبر داخل ایران :
اکثر وب سایت های شخصی و شرکتی و ....از قابلیت رسپانسیو استفاده می کنند (بنظر من کاربرپسنده )
بیشتر وب سایت های معروف خبری ،دایکیومنت بصورت درصدی کم از این قابلیت استفاده می کنند (من اینجوری دیدم تقریبان 70 درصد استفاده نمیکنند که بنظر من کاربرپسندتره)
بیشتر سایت های فروشگاه اینترنتی و تبلیغاتی بعلت وجود دایوها و حالت های شبکه ای از این قابلیت استفاده نمی کنند مثل دیجی کالا و....(بنظر من کاربرپسنده )

نتیجه این که راحتی کاربر در موضوع وب سایت در نظر گرفته شده و این امر در طراحی دخالت بسیار داره ....یه چیزه دیگه هم بگم مهمه منظور از بررسی بنده روی سایت هایی هستش که قالب رو خودشون طراحی کردند نه اینکه از یک قالب خارجی کپی گرفته باشند .....

مثال بزنم یک فروشگاه اینترنتی واقعان بنظر بنده بصورت غیر بلاکی و زیر هم منظم تر و بهتر و کار بر پسند تره و مشتری سریع به هدفش می رسه .....فکر کنید توی یک صفحه خصوصان صفحه اول 50 تا کالای پرفروش جدیدو ....دارید اگر رسپانسیو باشه کاربر می میره تا اسکرول برنه پیداش کنه توی حالت رسپانسیو ...این مسئله رو بطور مثال سایت دیجی کالا ویا فروشگاه 5040 در نظر گرفته ! دوستان اگر یک سایت معتبر فروشگاه اینترنتی معروف که قالب اختصاصی طراحی رسپانسیو بصورت بلاکی معرفی کنند هم ممنون می شم من برخورد نکردم )

حالا شما بخواین یک قالب برای یک سایت مهم با موضوع مشخص طراحی کنید رسپانسیو طراحی می کنید یا راحتی کاربرو در نظر می گیرید قالب غیر رسپانسیو طراحی می کنید ؟؟؟؟؟؟خصوصان الان که رسپانسیو بودن یک سایت ویوزر فریندلی موبایل برای یک سایت در سئو تاثیر زیاد داره!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۲-۸-۱۳۹۴, ۰۶:۳۸ صبح
ارسال: #2
RE: مهم **قالب های واکنشگرا و رسپانسیو** بله یا خیر؟
دوستان نظری ندارند ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۲-۸-۱۳۹۴, ۰۷:۰۱ عصر
ارسال: #3
RE: مهم **قالب های واکنشگرا و رسپانسیو** بله یا خیر؟
سلام
ببینید تعریف رسپانسیو اینه که سایت ما با هر مرورگری سازگار باشه (نه فقط مرورگرهای کامپیوتر)

مثلا وقتی سایت با موبایل دیده میشه قالب ویژه موبایل و وقتی با تبلت دیده میشه قالب ویژه تبلت و.....

یا به عبارتی دیگه قالب ریسپانسیو مثل آب انعطاف پذیره و در هر ظرفی که ریخته بشه شکل همون ظرف میشه

و موردی که شما برسی کردی برسی چیدمان سایت هست یا بهتر بگم اهمیت چیدمان مطالب بخصوص در صفحه اول که من باهاتون موافقم هرچقدر در صفحه اول از شلوغی و آوردن مطالب اضافه خداری کنیم زحمت کاربر و کم کردیم و این کمک میکنه تا سایت کاربر پسند تر باشه

ممنون از زحمتی که کشیدید
موفق باشید.
امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان