زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۴:۵۵ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای سایت دانلود
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۴:۰۲ صبح
ارسال: #1
راهنمایی برای سایت دانلود
بچه ها من می خوام یه سایت بزنم برای دانلود کتاب های الکترونیکی، نرم افزارها، عکسها و فیلم های مرتبط با رشته مهندسی صنایع. بالتبع بخش ها و مجموعه های زیادی خواهم داشت. می خواستم ببینم برای زدنش چه توصیه ای دارید؟
1. از چه افزونه یا افزونه هایی استفاده کنم؟ مثلا افزونه فوکا برای این کار مناسبه؟
2. من می خوام سایتم رو روی هاست اشتراکی بزنم و فایل هامو (که چند گیگ میشه) روی سرور مجازی آپلود کنم و لینک دانلودشو توی سایت استفاده کنم... به نظرتون این کار ایده خوبیه؟
3. من از کدوم نسخه جوملا استفاده کنم؟
1.5 یا 1.6 یا 1.7
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۴:۴۹ صبح
ارسال: #2
RE: راهنمایی برای سایت دانلود
افزونه بسهت به نوع فعالیت میتوانید از فوکا استفاده کنید
خوب سوال دوم باید بگم شما جوملا خود را در یک هاست مجزا نصب نمایید تا در صورتی که برای سرور جوملا مشکلی پیش آمد به فایلهای شما لطمه وارد نکنه و از آن طرف هم برعکس
هم بکاپ گیری راحت تر هم سرکت هاست
برای فایل ها هم میتوانید هم از یک سرور قدرتمند بهره بگیرید بسته به حجم فایلهایتان
در مورد سیستم جوملا هم باید بگم در حال حاظر بهترین ورژن جوملا همون 1.5.23 که هم افزونهای متعددی داره و هم تا بحال مشکلی پیش نیومده

این نظر بندست شاید دوستان و اساتید نظر و یا دلایل دیگه ای داشته باشند

در کل با آرزوی موفقیت شما در تصمیمی که گرفتیدRose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط mirnejati ، Reza Ganji
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۵:۰۳ صبح
ارسال: #3
1- برای اینکار می توانید از فوکا استفاده کنید و یا از این افزونه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2- بستگی به سلیقه خودتان ، حجم فایلهایتان ، میزان دانلود ماهیانه که برای اعضا در نظر می گیرید ، پهنای باند و چیزهای دیگر دارد .
3- فکر می کنم در حال حاضر جوملا 1.5 بیشترین افزونه ها را داشته باشد و دست شما برای افزودن امکانات بیشمار به سایتتان بازتر باشد .
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۵:۳۶ صبح
ارسال: #4
بچه ها مرسی

1.با فوکا می تونم همه اون فایل ها رو با توضیح واسه دانلود قرار بدم ؟
یعنی کتاب های الکترونیکی، نرم افزارها، عکسها و فیلم ها

2. شاهین جان افزونه ای که معرفی کردی 37 تومنی آب می خوره درسته؟ چه برتری هایی نسبت به فوکا داره؟ تو بودی با کدوم سایتو می زدی؟

3. ببینید واسه هاست من دو دو تا چهار تا کردم ... اگه بخوام همه سایت رو روی سرور مجازی بزنم باید اطلاعات فنی کار با این نوع سرور رو داشته باشم که ندارم! این بزرگترین مشکله
اما اگه سایت رو روی هاست اشتراکی بزنم مشکلی ندارم و فایل هارو هم راحت می تونم روی سرور مجازی آپلود کنم چون شنیدم محیطش شبیه ویندوز 98 هس
و یه حسن دیگه هم داره اونم اینکه چون سایت روی دو تا سروره احتمال خوابیدن سایت کمتر میشه
نظرتون چیه؟

4. به نظرتون چقدر پهنای باند نیاز دارم؟ می دونم که کاملا نسبیه اما می خوام بدونم موردی خاص سراغ دارید که بگید سایتش این قدر مصرف می کنه؟

5. فکر می کنم دیگه باید رو همون 1.5.23 حساب کنم
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۵:۵۵ صبح
ارسال: #5
1- با فوکا همه این کارها را می توانید انجام بدهید . قابلیت دسته بندی مجموعه ها و فایل ها را هم دارا هست و می توان برای آن توضیحات هم قرار داد .
2- فکر می کنم این افزونه کاملی باشه ولی اگر خواستید می توانید خودتان ازدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راجع به این افزونه مشاوره بگیرید .
3 و 4 - فکر می کنم استفاده از سرور مجازی بهترین گزینه باشه مثلا ً این :

البته می توانید یک سرچ بزنید و شرکت های مختلف با قیمت های مختلف پیدا کنید .
5- من هم فکر می کنم 1.5.23 جوابگوی تمام نیازهایتان باشد.
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۵:۵۹ صبح
ارسال: #6
شما با فوکا هر آنچه که نیاز دارید لینک میکنید برای دانلود
قابلیت اکسترنال لینک هم که داره
به نظر من نیازی به vps نداری و روی هاست خیلی خوب جواب میگیری

برای پهنای باند هم خودت یه چرتکه بنداز که شما چقدر اطلاعات داری و قراره رایگان باشه ؟هرکسی دانلود کنه ؟بازدید کننده هات چقدر هستند ؟ ( که فکر میکنم جمعیت مهندسین صنایع باشند (یکیشم خودم ))
البته یه هاست درست درمون بگیری مشکلی پیش نمیاد برای دان شدن سایت ، مگر اینکه هک بشیو فایلهارو پاک کنند
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089

سپاس شده توسط مرتضی محمدجانی ، شاهین سمیع عادل ، mirnejati ، Reza Ganji
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۶:۰۲ صبح
ارسال: #7
دوست عزیز شما هر پهنا باندی خریداری کنید بعدا میتوانید مقدار آن را افزایش دهید ولی برای شروع فکر کنم 30000 مگابایت کافی باشه
اگر بعدا میبینید پهنا باند کم میارید میتوانید ارتقاء دهید
در مورد جواب سوال خوابیدن هم باید بگم که این احتمال خیلی کم ولی همونی که در پست بالا گفتم اینطوری بهتر هم بکاپ گیری راحت تر چه موقعی که میخواهی برگردانی چه وقتی که میخواهی بکاپ گرفته شده را دانلود کنید هم سرعت بارگزاری
پس بهتر جوملا را بر روی یک هاست مجزا نصب کرده و برنامه ها رو در یک هاست دیگر
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، mirnejati ، Reza Ganji
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۶:۰۴ صبح
ارسال: #8
بچه ها این کامپوننت رو هم ببینید:

نظرتون چیه؟
۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۶:۱۴ صبح
ارسال: #9
بستگی به روش استفاده خودتان دارد . این کامپوننت هم کامپوننت خوبی است ولی فکر می کنم فوکا بهتر ، شسته رفته تر و مناسب هر فایلی باشد. کلاً کارکردن با فوکا راحت است .
در ضمن اگر در آینده نیاز داشتید فایلهای خود را بفروش برسانید فوکا گزینه مناسب تری است !
امضاء شاهین سمیع عادل

۲۸-۵-۱۳۹۰, ۰۶:۴۶ صبح
ارسال: #10
بچه ها یه دنیا ممنون که وقت می ذاریدInlove

خب اگه درست متوجه شده باشم هرسه نفر موافقید و توصیه می کنید که از ترکیب هاست اشتراکی و مجازی استفاده کنم.

کامپوننت هم که به نظر می رسه بهترین گزینه فوکاس... درسته؟ نصبش کردم و دارم باهاش کار می کنم ببینم چطوریاس
راستی برای کامپوننت این موارد رو هم در نظر بگیرید:
من می خوام فقط کسی بتونه دانلود کنه که عضو سایت شده... که بتونم از ایمیلش واسه ارسال خبرنامه و ... استفاده کنم.
و در اینده که بازدید بره بالا من می خوام فروشگاه هم راه بندازم که به دو شکله
1. یه سری مجموعه فایل توی دی وی دی که با پست ارسال میشه
2. بعضی از فایل ها برای دانلودشون باید هزینه داد که بعد از پرداخت (عموما با کارت شتاب) میشه دانلودشون کرد.
خیلی شبیه به سایت softgozar.com

هم چنین به خاطره مصرف خیلی زیاده پهنای باند در آینده باید دانلود بعضی از فایل هارو محدود کنم و فقط اعضای عادی یا پولیه سایت بتونن دانلود کنن.
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان