زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۸:۲۵ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییرات در منو فوتر
۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۵۹ صبح
ارسال: #1
تغییرات در منو فوتر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بچه ها منبه جوملا زیاد وارد نیستم تازه دارم بهاش کار میکنم قبلن وردپرس کار کردم و تو وردپرس همه مشکلاتم و خودم حل میکردم اما نیاز بود بیام سراغ جوملا
و این حرفی که میزنم نه به این خاطره که تو انجمن جوملا دارم مطلب میزارم . خیر اصلا ربطی نداره " میخام بگم جوملا قوی تر از وردپرسه و من حالا بهش پی بردم " ولی خب برای من که تازه کارم ی مقداری هنوز گیج کننده هست
سایت بالا رو که معرفی کردم راه اندازی شده
هیچ تمی نصب نکردم با تم خود جوملا 3.3.6 دارم کار میکنم
جوملا انگلیسی بود تو لنگوئج فارسی رو نصب کردم فارسی شد
سوالات زیادی دارم
1- ماژول دقیقا چیه ؟
2-پلاگین اینجا هم مثل وردپرسه ؟
3- سوال اصلی من میخام تو فوتر ی سری تغییرات ایجاد کنم مثلن منوی فوتر همون طور که تو سایت میبینید انگلیسی هست خودم انگلیسی گذاشتم اما چون فارسی سازی کردم منو به راست کشیده شده و میخام دوباره چپ چینش کنم مشکلی در اینکار ندارم اما نمیدونم دقیقا این منو کجاست تو چه فایلی ذخیره شده تا برم ادیتش کنم . هر چی هم تو تم سی اس اس گشتم فلوتش رو پیدا نکردم
یا مثلن گزینه بالا رو دوباره میخام انگلیسی کنم و جاش رو با 2014 Persian Disk 78 Rpm اما نمیدونم باید فلوتشون رو چطور پیدا کنم .
در ضمن inspect elemento که میزنم روی بعضی از المانها ادرس فایلی بنام bootstrap-rtl.css و میده و من هر چقدر گشتم همچین فایلی توی هاستم پیدا نکردم .

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

الان وقتی منوی فوتر و چپ چین میکنم منو اصلی که بالاست و فارسیه اون هم چپ چین میشه چطور بدون اینکه منو بالای جاش تغییر کنه من میتونم منوی پایین و چپ چین کنم
چطور بدون اینکه سایز منوی بالا تغییر کنه میتونم سایز پایین رو تغییر بدم چون الان باهم تداخل دارن اگر سایز پایین کم کنم بالا هم کم میشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۶:۴۶ صبح
ارسال: #2
RE: تغییرات در منو فوتر
درود بر شما
ورود شما را به انجمن پارس جوم تبریک می گوییم

ماژول ها یک سری افزونه هستند که خود به تنهایی کامل نیستند و از هسته جوملا استفاده می کنند و عملکردهای متفاوتی دارند
پلاگین ها " پلاگین‌ جوملا قطعه برنامه هایی هستند که با پایین‌ترین سطح جوملا در ارتباط هستند به طوری که می‌توانند خروجی جوملا را قبل از ارسال به مرورگر بر اساس پارامترها و متدهای خود تغییر دهند. پلاگین ها از فایل های PHP و XML تشکیل شده . برنامه نویسی های مورد نیاز پلاگین ها در فایل های PHP انجام می گردد که هسته اصلی آنها را تشکیل می دهند و در فایل XML خصوصیات پلاگین و تنظیمات مربوطه قرار دارد . "
اصولا هر چیزی که در قالب سایت می بینید در یک موقعیت خاص قرار گرفته اند، برای تغییر در ماهیت آن موقعیت باید مختصات آن موقعیت تغییر پیدا کند
از افزونه فایرباگ در فایرفاکس استفاده کنید و محل کدها را پیدا کنید
برای دیدن موقعیت قالب "مدیریت قالب ها -آیکن انتخابها - پیش نمایش" را فعال کنید و کد زیر را به آخر آدرس سایت خود اضافه کنید
کدهای اصلی قالب اصولا در فایل template و یا template_rtl وجود دارند و اول از همه باید آنجا به دنبال آن باشید، بعد فایل های دیگر

شاد باشید و شادی بخش دیگران
امضاء mahan

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  mahan.gif]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۴:۲۵ عصر
ارسال: #3
خیلی ممنون پاسخ دادید
فایل bootstrap-rtl.css اصلا تو هاست من نیست اما روی برخی المانها که inspect element میزنم ادرس چنین فایلی رو میده
؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۸:۱۸ عصر
ارسال: #4
سلام
مسیر فایل bootstrap-rtl.css:

http://persiandisk78.zz.mu/media/jui/css/bootstrap-rtl.css
امضاء Mojtaba Pordel
There Is Always a Solution

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، ocean896
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان