زمان کنونی: ۱-۳-۱۴۰۳, ۱۱:۰۴ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور یک ماژول را فقط در صفحه اول نمایش دهم؟
۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۶:۴۹ عصر
ارسال: #1
چطور یک ماژول را فقط در صفحه اول نمایش دهم؟
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
دوستان ماژولی مثل اسلاید شو یا هر چیز دیگری رو اگر برای نمایشش فقط صفحه اول رو انتخاب کنم و اگر منو سازی نکرده باشم و برای هر دسته بندی یک منو ایجاد نکرده باشم تا تیک نمایش اونها خورده نباشه....تو تمام صفحات مطالب و مقالات نشون داده می شه...منظورم اینه که در صورت عدم تفکیک و منو سازی اگر تیک نمایش صفحه اول خورده بشه هر جایی هم که غیر صفحه اول منو سازی نشده باشه این نمایش داده می شه...
حالا سوال بنده اینه که نمیشه کاری کرده وقتی تیک نمایش برای صفحه اول خورد فقط تو صفحه اول نمایش داده بشه نه جاهای دیگه ای که منوسازی براش انجام نشده؟
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۷:۱۵ عصر
ارسال: #2
RE: چطور یک ماژول را فقط در صفحه اول نمایش دهم؟
این سوال دیگه خیلی تکراری شده ...:)
جوملا وقتی منویی به چیزی تخصیص داده نباشی شبیه ترین منو رو انتخاب میکنه . پس اگه هیچ منویی نساخته باشی برای همه چیز صفحه ی اول و ماژولهای اون نمایش داده میشه .
شما اول که میتونی برای همه ی مجموعه هات منو بسازی .
دوم از افزونه های سئو استفاده کنی .
سوم از افزونه ی ماژول انی ور استفاده کنی .
یه سری افزونه ی دیگه هم مخصوص حل این مشکل هستن و همینطور هکهای مختلف ولی بهترین راه ساخت منو هست یا افزونه های سئو .
 سپاس شده توسط vorojax
۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۹:۳۱ عصر
ارسال: #3
سلام و تشکر از شما
در رابطه با افزونه های سئو و ماژول آنی ور مرتبط با این موضوع یه راهنمایی می فرمایید؟

و اینکه یک مشکل دیگه دارم بنده می خوایم ماژول مطالب مرتبط رو فقط زیر مطالب نشون بده اما تو صفحات مرتبط با دسته بندی مطالب هم نشون داده می شه! چطور مشکل رو حل کنم.؟
۵-۱۰-۱۳۹۳, ۱۰:۵۴ عصر
ارسال: #4
خب افزونه های سئو که لینک ساز هستن مثل sh404SEF یا jomsef تب پیشرفته مدیریت Item id گزینه ی Insert menu Itemid if none رو روی no تنظیم کن .
ماژول انی ور اینجا بخش 4 توضیح داده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خلاصش اینکه دنبال Include no Itemid بگرد و بگذار روی no
ولی ساختن چهار پنج تا منو راحت تره .
مثلا شما چهار نوع نمایش صفحه داری . کاتگوری بلاگ ، لیست بلاگ ، ارتیکل و کی 2 کاتگوری و آخری هم جستجو که جدا کار داره .
برای هر کدوم یه منو بساز و ماژول بهشون تخصیص بده هر مطلبی که از این 4 نوع باشه با Itemid و ماژولهای این منوها نمیاش داده میشه . Itemid جستجو رو هم توی کامپوننت جستجو تنظیم کن . تموم .
 سپاس شده توسط vorojax
۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۷:۰۱ صبح
ارسال: #5
حق با شما بود ساخت منو راحت تره! اما ممنون از راهنمایی شما..
---
یه مشکل بد پیدا کردم...
دسته بندی رو گوشه سایت گذاشتم و منو هم براش ساختم و نمی خام با یک ماژول خبری اخبار رو داخل دسته ها نشون بدم...اما حتما باید از بین گزینه های که خود منو می ده یکی رو انتخاب کنم تا نمایش بده و ماژول خبری هم زیر اونها میاد...کدوم گزینه رو انتخاب کنم تا بتونم به طور دلخواه صفحه های دسته های مختلف رو مدیریت کنم؟
۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۵:۵۷ عصر
ارسال: #6
درست متوجه نشدم ولی شما میتوند برای مجموعه های مختلف منوهای مختلف تولید کنید .
و لازم نیست منوها به ماژول منو متصل باشن و در صفحه نمایش داده بشن . فقط حالتشون منتشر شده باشه کافیه .
بعضی ماژولهای خبری Itemid منو رو توی تنظیمات ماژول دارن . مثلا جستجو . وارد مدیریت ماژول بشید و منوی مورد نظرتون رو انتخاب کنید . در جوملای 2.5 هم میتونید ایتم ای دی (Itemid) منوی مورد نظر رو در کادر مربوطه وارد کنید .
نکته ی دیگه اینکه انواع مختلف منوهایی که برای یک مجموعه میسازین اولویت های مختلفی دارن . اگه برای یک مجموعه منوهایی از انواع مختلف ساختین چک کنید که به کدوم متصل میشه .
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان