زمان کنونی: ۱-۲-۱۴۰۳, ۰۸:۴۷ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزونه امنیتی/ تغییر نام Administartor
۱۳-۴-۱۳۹۰, ۱۰:۴۲ عصر
ارسال: #1
افزونه امنیتی/ تغییر نام Administartor
سلام

قبلا از افزونه امنیتی E-Gurd استفاده کرده بودم، اما بخاطر اینکه آشنا نبودم با این نرم افزار، دیگه نتونستم واد پنل مدیرت سایت شم که حالا اون زمان گذشت...

اما الان میخوام بدونم اگه از این نرم افزار استفاده کردمف چگونه باید وارد پنل مدیریت سایت بشم ؟

و اینکه اگه نخوایم از نرم افزار استفاده کنیم، چطوری میشه نام Administrator رو عوض کنم و یه اسم دلخواه بزنیم ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۳-۴-۱۳۹۰, ۱۱:۵۹ عصر
ارسال: #2
RE: افزونه امنیتی/ تغییر نام Administartor
من با اين برنامه كار نكردم ولي معمولا قبل از فعال كردن اينجور نرم افزارها ميشه يه مسيري رو بصورت دلخواه انتخاب كرد ، بعد كه فعال كردي دچار مشكل نشي ..

بنظر من بهترين برنامه براي تغيير مسير ورود به ادمين پلاگين jSecure باشه ...
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Mohsenvivaz ، شاهین سمیع عادل
۱۴-۴-۱۳۹۰, ۱۲:۰۹ صبح
ارسال: #3
هیمجوری هم میشه کاری کرد که مثلا اسم Administrator رو عوض کنیم ؟

من قبلا با سیستم نیوک کار میکردم. و نام Admin.Php رو راحت میشد عوض کرد. میخوام بدونم اینجا هم میشه ؟

اگه کسی وارده یه توضیح بده...
۱۴-۴-۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ صبح
ارسال: #4
فكر ميكنم ميشه شاخه ادمين رو تغيير نام داد ... بزار يكي كه وارد تره بياد توضيحات كامل رو بده
امضاء Pourdaryaei

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۱۴-۴-۱۳۹۰, ۰۱:۱۴ صبح
ارسال: #5
من یک بار این کار رو کردم . یعنی administrator رو عوض کردم و نیومد بالا ..
بعد گشتم دنبال راه چاره .. فهمیدم جوملا رد تمام سیستم این رو تایید کرده که باید administrator بیاد و با این اسم در فایل های مربوط include کرده .. مثلا یک کامپوننت که نصب میشه ، در پوشه کامپوننت فایل xml توضیح داده که قسمت مربوط به ادمین در پوشه dministrator بره و حالا اگر این عوض بشه دیگه مدیریت کار نمیکنه ...
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، soldooz
۱۴-۴-۱۳۹۰, ۰۱:۲۱ صبح
ارسال: #6
درسته ، چون بعضي فايلها اونجا نصب ميشه ، مثل فايل زبان ، بايد خيلي تغييرات داد ،‌بنظر من شدنيه ولي به دردسرش نمي ارزه
امضاء Pourdaryaei

سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۱۴-۴-۱۳۹۰, ۰۲:۴۶ صبح
ارسال: #7
بهترین کار برای اینکه امنیت از این نظر حفظ بشه اینه که شما بر روی این پوشه از طریق سیپنل پسوورد بذارید .. بهترین کار اینه ... از کامپوننت ها استفاده نکنید . امکان داره براتون دردسر بشه ...
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، Pourdaryaei ، شاهین سمیع عادل ، soldooz ، mojdeh6583
۲۱-۴-۱۳۹۰, ۰۴:۵۱ عصر
ارسال: #8
دوست عزیز یک سری آموزش مقدماتی برای امنیت جوملا در پست زیر توضیح داده شده

اگه بخوای پوشه administrator رو تغییر بدی بسته به نوع پنل هاست اینجا در مورد سی پنل توضیح داده شده است در صفحه اصلی مدیریت وارد قسمت security شده و گزینه password protect شده حالا پوشه administrator را انتخاب کرده خوب در این مرحله باید طبق دستور زیر عمل کرد.
تیک گزینه password peotect this directory را بگذارید
2- در قسمت کادر مربوطه نام دلخواه خودت و قرار بده
3- بر روی دکمه seve کلیک کنید
4- در قسمت پایین همین پنجره یوزر نام و پسورد رو وارد کنید
5- حالا برای پایان بر روی دکمه add/modify ...... کلیک کنید

به یاد داشته باشته باشید دسترسی پوشه ها 755 و فایل ها باید روی 444 باشه در غیر این صورت اطلاعات شما برای هکرها به راحتی قابل ویرایش است.
خوب این سری اول آموزش
العان سرم شلوغ دوباره برمیگردم اطلاعات دیگرو وارد می کنم

توجه :دوست عزیز هرگز فراموش نکن در چنین موقعی قبل از انجام دادن کاری حتما از اطلاعات خودت بکاپ بگیری
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mking ، صابرمحمدی ، پیام عمرانی ، شاهین سمیع عادل
۲۲-۴-۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ صبح
ارسال: #9
خوب دوستان ببخشید که دیر شد
حالا سری دوم برای امنیت جوملا
در این مرحله باید نام کاربری مدیریت جوملا خود را تغییر دهید زیرا نام پیشفرض admin می باشد اگر تغییر ندهید بصورتی به هکر کمک کرده و قدمی را که برای آن پیدا کردن نام کاربری مدیریت بوده را حذف نموده اید برای اعمال این تنظیم به مدیریت سایت جوملایی خود وارد شده و بر روی گزینه "مدیریت کاربران" طبق تصویر زیر کلیک کنید.
سپس روی نام کاربری را طبق تصویر زیر تغییر دهید.

نصب پلاگین
در این قدم شما باید آدرس مدیریت جوملای خود را تغییر دهید توسط پلاگینی system-jsecure authentication بعد از نصب در قسمت پارامتر ها

در قسمت پارامترها پلاگین
در قسمت کلید :نام دلخواه مثلا Ali
گزینه های انتقال صفحه خطا :
اگر در حالت "ارجاع به صفحه اصلی وب سایت" اگه فعال باشه در قسمت "مسیر تعریف شده" هر آدرسی قرار بدهید مثلا : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب Ali در آخر همان نامی است که در قسمت کلید واردکردیم
حالا اگر هر کس آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را وارد کند به صفحه یا مسیری که در قسمت "مسیر تعریف شده" وارد کردید هدایت می شود (شما میتوانید مسیر یک خطا رو قرار بدهید)
موفق باشید
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط پیام عمرانی ، Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۲۲-۴-۱۳۹۰, ۰۴:۵۶ صبح
ارسال: #10
به نظر من از روی سی پنل برای پوشه administrator پسورد بذار و فایلهای دیگه رو هم با

سطح دسترسی بده دیگه هیچ مشکلی برات به وجود نمیاد .

مگه این که باگ جدید تو جوملا پیدا بشه Laugh
امضاء madadii
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، پیام عمرانی ، شاهین سمیع عادل
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان