زمان کنونی: ۱۵-۲-۱۴۰۳, ۰۴:۴۷ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی
۱۱-۱۱-۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ عصر
ارسال: #1
درخواست راهنمایی
من میخوام برای اعضای سایتی این قابلیت را ایجاد کنم که صفحه سایت داشته باشند مثل قالب خود سایتم و البته در داخل خود سایت
با قابلیت منوها و صفحات متعدد

یکی اینکه تعداد اعضای سایت زیاد میشود و خودم ساختن ساب دامین و نصب جوملا به ذهنم رسیده
مورد دیگه این بود که میخوام وقتی خبری رو سایتش قرار میده اون خبر رو روی صفحه اصلی(یعنی هم سایت خودش که در ساب دامین هست و هم
صفحه اصلی سایت ) با عناوین تازه ترین خبرها و پر بازدید ترین نمایش بده

آیا میشه بین چند ساب دامین با سایت اصلی همچین اتصالی راه انداخت یا خیر ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۲-۱۱-۱۳۹۲, ۰۱:۳۷ صبح
ارسال: #2
RE: درخواست راهنمایی
بهتره از افزونه وبلاگ دهی جوملا استفاده کنی
اگر نخواستی اموزش زیر رو میتونی انجام بدی

سلام
مي خوايم بدون استفاده از افزونه هاي بلاگ دهي، به كاربران سايت جوملاييمون وبلاگ بديم. براي اين منظور از مجوزهاي دسترسي و گروه هاي كاربري كه در جوملا 2.5 (1.6 به بعد) بوجود اومده، استفاده مي كنيم. همونطور كه مي دونيد يكي از ضعف هاي جوملا 1.5 عدم امكان ايجاد مجوزهاي دسترسي مختلف براي انجام كارهاي مختلف بود. در جوملا 1.5 فقط سه سطح دسترسي Public، Registered و Special وجود داشت و گروه هاي كاربري به طور پيش فرض ايجاد شده بودن و امكان تغيير اون ها وجود نداشت. اين گروه هاي كاربري عبارت بودن از:

Public
Registered
Author
Editor
Publisher
Manager
Administrator
Super Administrator

اما از جوملا 1.6 به بعد امكان تغيير و ايجاد سطوح دسترسي و گروه هاي كاربري مختلف ايجاد شده و اين يكي از مهمترين برتري هاي جوملاي جديد نسبت به نسخه هاي قبليه.
حالا مي خوايم با استفاده از همين امكان جديد، به ايجاد وبلاگ براي كاربران سايت بپردازيم. درواقع سناريوي ما اينه كه مجموعه هايي رو داشته باشيم به عنوان وبلاگ، كاربران خاصي مالك اين وبلاگ ها بشن و بتونن در اون ها مطلب ثبت كنن و ساير كاربران سايت بتونن مطالب اون ها را درقالب بلاگ ببينن.

فرضيات:

مالك يك وبلاگ نمي تونه تو يك وبلاگ ديگه مطلب بنويسه.
لينك ارسال مطلب به وبلاگ ها فقط براي مالكان وبلاگ ها قابل نمايش و در دسترسه و بقيه كاربران، حتي اون هايي كه عضو گروه هاي Registered، Author، Editor و ... هستند، قادر به ديدن لينك ارسال مطلب نخواهند بود (حتي مدير كل سايت هم ممكنه نتونه اين لينك رو ببينه!!!)
مطالب وبلاگ ها براي عموم كاربران قابل نمايشه.

ادامه آموزش رو توي فايل PDF ضميمه شده به تاپيك دنبال كنين.

درواقع با اين آموزش مي تونين از ACL جوملا به هرشكلي كه مي خواين و لازم دارين استفاده كنين.
ايده اين كار (بلاگ دهي بدون استفاده از افزونه هاي جانبي) وقتي به ذهنم خطور كرد كه ديدم بهترين افزونه هاي بلاگ دهي جوملا تجارين و افزونه خوب رايگاني وجود نداره. اين بود كه تصميم گرفتم خودم دست به كار بشم و براي سايتي كه دارم طراحي مي كنم بجاي اينكه افزونه بخرم، با استفاده از امكانات پيش فرض، بلاگ دهي رو راه اندازي كنم.
اميدوارم اين آموزش به درد دوستان بخوره.
به دیل مشکلات به وجود امده در انجمن
فایل پیوست اپلود نشد
به لینک زیر هم یه سری بزن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضاء milad0098
اگر روزگاری ، شأن و مقامت پائین آمد نا امید مشو ،

زیرا آفتاب هر روز هنگام غروب پائین میرود

تا بامداد روز دیگر بالا بیاید .
۱۲-۱۱-۱۳۹۲, ۰۷:۱۹ صبح
ارسال: #3
RE: درخواست راهنمایی
مرسی امتحان میکنم