زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۱۲:۰۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت بسنه نصبی جوملا-quick start
۱۲-۱۰-۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ عصر
ارسال: #1
آموزش ساخت بسنه نصبی جوملا-quick start
امروز میخوام آموزش ساخت بسته ی نصبی جوملا رو بزارم.با ساخت بسته ی نصبی شما می توانید از کلیه ی محتوای سایت خود یک بک آپ داشته باشید اما این بسته بیشتر برای دمو و یا جوملای آماده که می خواهند در دسترس عموم قرار دهند استفاده می شود.
اول یه سرچ کردم دیدم این آموزش توسط آقای پیام عمرانی قبلا در انجمن منتشر شده اما یه سری کاستی ها داشت گه گفتم بهتره که از دوباره یه تایپک بزنم.امیدوارم بزرگای انجمن ببخشند.خوب بهتره آموزش رو شروع کنیم:
1.تمامی محتویات(پوشه ها و فایلهای)سایتتون رو درون یک پوشه مثلا بانام parsjoom کپی کنید.
2.بعد از پایان عملیات کپی فایل configuration.php را از پوشه ی parsjoom پاک کنید.
3.نسخه ی جوملایی را که استفاده می کنید دانلود کرده و پوشه ی installation را به درون فولدر parsjoom اکسترکت کنید.
4.اکنون باید از دیتابیس سایتتون export بگیرید که مهمترین قسمت همین جاست.چون باید یه سری تغییرات داده بشه که به شرح زیر می باشند؟
1.تغییر پیشوند جداول
2.حذف دو جدول user و session
حالا برای این تغییرات دو راه وجود داره.یک این که تغییرات را درون php my admin انجام بدید که در این صورت دیگه سایتتون بالا نمیاد و راهش اینه که قبل از اعمال تغییرات یه export کامل بگیرید که من خیلی توصیه نمی کنم چون امکان اشتباه وجود داره و شخصا من هیچ مسئولیتی قبول نمی کنم.راه دوم و بهتر اینه که یک export کامل بگیرید و روی آون تغییرات لازم را اعمال کنید که توی این آموزش میخوایم روی این روش کار کنیم.
برای انجام این روش پس از ورود به php my admin دیتابیس مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی تب export کلیک کنید.سپس custom را انتخاب کنید.سپس در بخش object creeation option گزینه ی add drop table....statement را تیکدار کنید.دقت کنید که تغییرات دیگری اعمال نکنید و در آخر روی go کلیک کنید تا دیتابیس دانلود شود.
حال نوبت به اعمال تغییرات در فایل دانلود شده می باشد.اول از همه اسم آنرا به sample_data.sql تغییر دهید.
حال باید این فایل را با یک ویرایشگر کد باز کنید و تغییرات را روی آن اعمال کنید.سوال اینجاست که کدام ویرایشگر بهتر است؟
اگر فایل را با نوت پد باز کنید مشاهده می کنید که همه چیز را پشت سر هم نشان می دهد و کار با آن خیلی سخت است اما به هر حال یک انتخاب است و اگر بخواهید می تونید از آن استفاده کنید.استفاده از ویرایشگر پیشر فته ی کد که تعدادشان هم خیلی زیاد است هم که با یه جست و جو توی اینترنت پیدا میشن هم کارو راحت تر می کنه.

حال به این بپردازیم که اصلا چه تغییراتی باید اعمال شود.تغییرات زیر باید اعمال شوند:
اول این که باید تمام پیشوندها رو به
تغییر بدید.
برای پیدا کردن پیشوند جداول می توانید خطوطی را که به این شکل هستند را پیدا کنید.
Table structure for table ` نام جدول پیشوند جداول`
حال اولین _وقبل از آن می شود پیشوند جدول شما مثلا اگر به شکل زیر بود
Table structure for table `bak_core_log_searches`
پیشوند جداول شما
است.
بعد هم این که جداول user و session را پاک کنید.
حال به نحوه ی اعمال تغییرات می پردازیم:
قرار شد که از نوت پد استفاده کنیم که همه دارنش.
برای تغییر پیشوند جداول در منوی edit گزینه ی replace را انتخاب کنید تا پنجره ی جدیدی باز شود.حال در قسمت find what پیشوند جداول خود را و در قسمتreplace with
را نویسید
بعد هم باید جداول user و session رو پاک کنید.دقت کنید که جداول به این صورت آمده اند:
Table structure for table `#__نام جدول`
پس باید بگردید
Table structure for table `#__user`
و
Table structure for table `#__session`
را حذف کنید.
برای پاک کردن جداول گفته شده از جایی که جداول شروع شده تا خط قبل از شروع جدول بعدی را پاک کنید.
برای کمک می تونید از بخش find نوت پد کمک بگیرید.

5.در آخر هم فایل را سیو کرده و به مسیر زیر انتقال دهید.
parsjoom/installatin/sql/mysql
6.حال همه ی فایل ها و پوشه های پوشه ی parsjoom را انتخاب کرده و با نرم افزاری مثل win rar یه بسته ی zip بسازید.
7.بسته ی نصبی آماده شد.

سعی کردم این آموزش را طوری بنویسم که تمام تازه کاران بتوانند مطالب را انجام دهند و نتیجه بگیرند پس بزرگانی که سرشون رو درد آوردم منو ببخشند.
اگه مشکلی داشتید در خدمتم.
امضاء shaban532
فقط خدمت به جوملای ایران.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، soldooz ، milad0098
۱۳-۱۰-۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ صبح
ارسال: #2
RE: آموزش ساخت بسنه نصبی جوملا-quick start
درود
ممنون از آموزش خوبتون.چون اون آموزش کامل نبود خوب این آموزش مورد نیاز بود.
برای اینکه هیچ کنه ریسکی نکنید میتونید در پی اچ پی مای ادمین تمامی جداول موردنظرتون رو انتخاب و در یک دیتابیس جدید کپی کنید و در اونجا ابتدا جدول یوزر و سیشن رو حذف کنید و سپس خروجی بگیرید.
پی اچ پی مای ادمین امکان کپی کردن جداول را به دیتابیس دیگر نیز دارد.البته مبتونبد خروجی بگیرید و در دیتابیس دیگری هم ایمپورت کنید اما کپی کردن براحتی امکان پذیر است.
جهت تغییر پیشوند جداول هم میتون توسط نت پد پلاس و از گزینه سرچ و ریپلیس که همون جستجو و جایگزینی میشود استفاده کرد.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط shaban532 ، milad0098
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان