زمان کنونی: ۳۱-۱-۱۴۰۳, ۰۲:۴۲ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد کاربر جدید
۶-۱۰-۱۳۹۲, ۰۸:۱۰ عصر
ارسال: #1
Star ایجاد کاربر جدید
با سلام
من یک سایت با جوملا 2.5 ساختم که به خاطر حجم زیاد مطالب جدید میخوام یک کاربر با دسترسی نویسنده بسازم تا هم تغییری تو ماژولها و کل سایت نده هم بتونه مطالب جدید رو اضافه کنه
یک کاربر با دسترسی author ساختم اما اصلا وارد نمیشه به مدیریت و خطا مییده
اما دسترسی رو که میکنم super user وارد میشه

لطفا کمک کنین
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۸-۱۰-۱۳۹۲, ۰۶:۱۴ صبح
ارسال: #2
RE: ایجاد کاربر جدید
با سلام
نباید هم اجازه بده شما یک کاربر با دسترسی ناشر درست کردید وفقط ایشون میتونه از نمای جلویی سایت وارد یوزر کاربری بشه ومطلب ارسال کنه برای ورود به قسمت مدیریت حتما باید دسترسی ایشون رو ی یکی از حالت های مدیریت باشه Drink
امضاء milad0098
اگر روزگاری ، شأن و مقامت پائین آمد نا امید مشو ،

زیرا آفتاب هر روز هنگام غروب پائین میرود

تا بامداد روز دیگر بالا بیاید .
۹-۱۰-۱۳۹۲, ۰۲:۲۰ صبح
ارسال: #3
سلام
ممنونم كه شما بهم جواب دادين
من شرمنده
ميشه يه توضيح بدين
ظاهرا من اينو فهميدم
بعضي كلر برا مي تونن از منوي مديريت وارد شن بعضي از طريق ورود سايت تو صفحه اصلي

حالا من حرفم اينه من چيكار كنم كه يه كاربر بتونه توي منوهاي سايت مطلب جديد اضافه كنه و يا بتونه تغيير بده

و از كجا بايد ايجاد بشه از طريق مديريت يا همون از طريق منوي عضويت صفحه اصلي

حالا ببينم تكليف كاربر عادي سايت چي ميشه كه مثلا ميخواد عضو سايت ما بشه و نبايد چيزي رو تغيير بده

ممنون
 سپاس شده توسط milad0098
۱۰-۱۰-۱۳۹۲, ۰۳:۰۵ صبح
ارسال: #4
دوست گرامی!
در جوملا، 4 نوع سطح دسترسی برای کاربران frontend و 3 نوع سطح دسترسی برای backend درنظر گرفته شده. با توجه به نیازتون و با در نظر گرفتن توضیحات بنده میتونید از سطوح دسترسی مدیریت یکی رو انتخاب کنید (پیشنهاد من گزینه اول هست):
1. گروه کاربری Manager: دسترسی به backend سایت و امکان ایجاد مطالب و محتوا، در واقع یک ناشر مطالب که به بخش مدیریت سایت هم دسترسی داره. علیرغم دسترسی به بخش مدیریت، فقط به بخش هایی که مربوط به ایجاد و نشر محتوا میشه (از قبیل ایجاد، ویرایش یا حذف Category، منوها، مطالب و ...) دسترسی داره، اما در مقابل، به امکانات مدیریتی از قبیل مدیریت کاربران، نصب کامپوننت و ماژول و ... دسترسی نداره.
2. گروه کاربری Administrator: این گروه کاربری تقریبا به کلیه امکانات مدیریت سایت دسترسی داره و البته در بخش هایی مانند نصب و تغییر قالب سایت، یا تنظیمات کلی(Global Configuration) دچار محدودیت هست.
3. گروه کاربری Super User: این گروه کاربری بالاترین مرجع مدیریت سایت محسوب میشه و البته حتما با اون آشنایی دارید.
پس از انتخاب گروه کاربری، جهت ایجاد کاربر با سطح دسترسی مورد نظر به شیوه زیر اقدام کنید:
الف) در بخش مدیریت سایت از منو User گزینه User Management رو انتخاب کنید.
ب) با کلیک روی دکمه New در نوار ابزار یک کاربر جدید ایجاد کنید.
ج) در بخش Assigned User Groups کنار گزینه انتخابی (Manager، Administrator یا Super User) تیک بزنید.
امضاء hsmtech
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط milad0098 ، matin123
۱۲-۱۰-۱۳۹۲, ۰۹:۰۱ عصر
ارسال: #5
سلام
خیلی ممنونم از توضیح خوبت hsm عزیز
اما یکی اینکه راجب به 4 نوع سطح دسترسی برای کاربران frontend هیچ توضیحی ندادین
اما طبق فرمایش شما چون
من مدیریتم فارسی است
رفتم مدیریت کاربران / جدید
فیلد های لازم را پر کردم و یک ایمیل دادم بعد هم انتساب رو هم Manager انتخاب کردم و ذخیره کردم
نام کاربری و پسورد به ایمیل هم ارسال شد
اما حالا نه از طریق سایت ( ورود کاربر ) و نه از طریق مدیریت نمی تونم وارد بشم
از صفحه اصلی که error: Ajax request failed! میدهد
از صفحه مدیریت هم خطای 500 یا 505 میده

حال موندم چیکار کنم

ا

سلام
این مشکلات که واسه من پیش اومده با این راه حل برطرف شد
باید ظاهرا از طریق منوی ثبت نام صفحه اصلی ثبت نام کرد تا لینک فعال سازی به ایمیل ارسال بشه بعد مشکل ورود به سایت برطرف میشه
اما من چون از مدیریت کاربر تعریف میکردم و فعا لهم کردم اما نمی دونم چرا مشکل داشت
به هر حال این طوری مشکل حل شد
البته نکات hsm عزیز هم برای نوع کاربر خیلی مهم بود
۱۲-۱۰-۱۳۹۲, ۰۹:۵۵ عصر
ارسال: #6
دوست گرامی!
در مورد پرسش نخست، 4 گروه کاربری Frontend عبارتند از:
1.Registered: در ایجاد و ارسال مطالب نقشی ندارند اما میتونن به بخش هایی از سایت شما مثل انجمن یا دانلودها دسترسی داشته باشند.
2.Author: امکان ارسال مطالب، معمولا از طریق لینک یا منوی کاربری رو دارند؛ البته خودشون نمیتونن مستقیما مطالب رو منتشر کنند. پس از ارسال مطلب توسط این گروه کاربری پیغامی براشون فرستاده میشه مبنی بر اینکه باید مطلبشون مورد بازبینی و تایید قرار بگیره، این گروه کاربری فقط میتونن مطالب ارسالی تایید شده خودشون رو ویرایش کنند.
3.Editor: این گروه کاربری امکان ارسال و ویرایش مطالب (هم مطالب خود و هم مطالب سایرین) رو دارند. این گروه کاربری میتونن به مطالب منتشر نشده هم دسترسی داشته و اون ها رو ویرایش کنند، اما اجازه نشر مطالب منتشر شده رو ندارند.
4.Publisher: این گروه کاربری دارای بالاترین سطح دسترسی در میان گروه های کاربری Frontend هستند و میتونن به ارسال، ویرایش و نشر مطالب (خود و دیگران) اقدام کنند.

در مورد پرسش دوم و خطای ورود:
در بخش مدیریت کاربران چک کنید کاربری که ایجاد کردید هم فعال (Active) باشه و هم بلاک (Block) نباشه (در صورتی که از جوملا 2.5 استفاده می کنید هر دو ستون مواردی که عرض کردم، علامت تیک سبز رنگ داشته باشه)
امضاء hsmtech
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان