زمان کنونی: ۱۱-۱-۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا گاهی سایت ها از سرورها اخراج میشوند !
۲۲-۷-۱۳۹۲, ۰۷:۴۹ صبح
ارسال: #1
Wink چرا گاهی سایت ها از سرورها اخراج میشوند !
درود
با راه اندازی انجمن هاستینگ سرور این امکان فراهم میشه تا ما نیز در این موارد آموزش منتشر کنیم و به مباحث در این زمینه نیز بپردازیم.
چون پارس جوم دارای هاستینگ نیز می باشد من فکر کردم وجود این بخش در انجمن نیز لازم است تا دوستان بیشتر با این مباحث درگیر و آشنا شوند.
---------------------

یکی از مشکلاتی که برای هاستینگ ها و کاربران وجود دارد لود بالای سی پی یو سرور به دلیل فشار آوردن برخی از سایت ها به سرور است که گاها باعث دان شدن سرور نیز خواهد شد و همچنین باعث کاهش بازدهی و راندمان سرور نیز میشود.
دلیل اصلی این مشکل بهینه نبودن سایت و استفاده از افزونه های غیر استاندارد و در برخی موارد وجود کدهای اضافی و مخرب می باشد.
اگر سایتی که به این مشکل دچار است بهینه نشود به هر هاستینگی که مهاجرت کند بعد از مدت کوتاهی اخراج خواهد شد و این نمیتونه کمک شایانی به این مشکل بکنه و ممکنه برخی ابتدا بگن مشکلی نیست ولی بعدا که متوجه شوند برای سرورشون مشکل ایجاد میشه حتما اینکار و خواهند کرد.
من از دوستان هم خواهش میکنم مواردی رو که بنظرشون میرسه حتما مطرح کنند چون بیشتر دوستان با این موارد برخورد داشته اند.

ما باید سعی کنیم تا اونجا که میتونیم افزونه ها و کدهایی که مشکل ساز هستند به همه دوستان معرفی کنیم.البته برخی اسکریپت ها مانند ورد پرس این مشکل بزرگ رو دارند که لود سی پی یو رو بالا میبرند و یکی از نقطه ضعف های بزرگ وردپرس با وجود کم حجم بودنش همین مشکل است که دائما برخی از سایت ها درحال مهاجرت به این ور و اون ور هستند.

در ادامه سعی میکینم این موارد رو در این تاپیک یا دیگر تاپیک ها ادامه دهیم و ممکنه نام تاپیک رو هم تغییر بدیم تا دوستان بهتر متوجه اهداف این تاپیک شوند.

برای نمونه آمارگیرها یا افزونه های آمار بازدید باعث لود بیشتر میشوند مثلا ماژول جی وی کانتر (JV Counter) که من فکر میکنم بدترین ماژولی بوده که تاحالا برای جوملا منتشر شده.این ماژول در نسخه های قبلی باعث ارور و مشکلات زیادی برای سایت ها میشد و در حل مشکلات برخی دوستان وقتی میدیدیم این ماژول رو استفاده میکنه ابتدا پیشنهاد حذف این ماژول رو میدادیم و همچنین باعث بالارفتن لود سی پی یو نیز میشد.
البته ممکنه در نسخه های جدید برخی مشکلات رو رفع کرده باشند ولی با این وجود توصیه میشه استفاده نکنید.
در ارسال بعدی توضیحات یکی از دوستان رو در این مورد نقل قول میکنم که توضیحات جالبی در این مورد منتشر کردند.
چون منظور بهینه سازی است موارد مربوط به دیگر سیستم ها نیز حتما در صورت مشاهده منتشر خواهد شد.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط سعید حمزه زاده ، milad0098 ، Pourdaryaei
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان