زمان کنونی: ۱-۲-۱۴۰۳, ۰۵:۴۶ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراقب فریبکاری‌ های نسخه دروغین فایرفاکس و آپدیت ویندوز باشید
۲۸-۳-۱۳۹۰, ۰۹:۲۵ عصر
ارسال: #1
مراقب فریبکاری‌ های نسخه دروغین فایرفاکس و آپدیت ویندوز باشید
با سلام خدمت تمامي دوستان
اومدم اين تاپيک رو در بخش اخبار ايجاد کنم به من اجازه دسترسي نداد. براي همين با اجازه مديريت در اينجا پست زدم. شايد بعدا ايشان انتقال بده.

هکرها و باج گیرهای اینترنتی هر روز از روش های جدیدتر و فریبکارانه تری برای دسترسی به کامپیوتر کاربران، یا مجبور کردن آنها به پرداخت پول و غیره دست می زنند. هفته گذشته سایت سوفوس اعلام کرد که دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در حال پخش شدن در فضای وب است. خبر جدید این سایت حاکی از آن است که این نسخه دروغین، نمایشی از صفحه آپدیت ویندوز ایکس-پی را نیز نمایش می دهد که به راحتی می تواند کاربر را فریب دهد.

از معمول ترین روشهایی که هکر ها برای به دام انداختن کاربران مورد استفاده قرار می دهند، نمایش پنجره‌های دروغین برخی آنتی ویروسها و نمایش اخطارهای عجیب و غریب به کاربر است. به طوری که کاربر را ترغیب به از بین بردن ویروس های کامپیوترش توسط آن آنتی ویروس کنند و آنتی ویروس جعلی را بر روی سیستم کاربر نصب کنند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما این بار هکرهای خرابکاری که دست به پخش فایرفاکس جعلی در اینترنت زده بودند، به فریب دادن کاربران از طریق نمایش صفحه آپدیت ویندوز، دست زده اند.

[تصویر:  pic-01-microsoft-update-small-w400.jpg]

این صفحه حه به طرز عجیبی شبیه صفحه آپدیت ویندوز است. اکثر صفحات مشابهی که برای فریب دادن کاربران طراحی می‌شوند، از ظاهری نه چندان خوب و جالب برخوردارند و بسیاری از کاربران متوجه جعلی بودن آنها می شوند. اما این نمونه، از تصاویری با کیفیت نسخه اصلی و حتی CSS واقعی بهره می برد و به همین دلیل توانسته کاربران زیادی را فریب دهد.

در صورتی که فریب این صفحه جعلی را بخورید، نسخه ای از یک آنتی ویروس جعلی بر روی سیستم شما نصب می شود و کامپیوتر شما را تا زمانی که آن آنتی ویروس را بخرید، به گروگان می گیرد. در واقع بدین ترتیب شما کامپیوتر خود را به یک باج افزار تحویل داده اید.

همانطور که قبلاً هم در نگهبان مطالعه کرده اید، احتمالاً می دانید که راه هایی وجود دارد که این نرم افزار جعلی را از کامپیوتر خود پاک کنید، اما «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟»

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  pic-02-fakeav-w400.jpg]

در صورتی که نمی خواهید فریب چنین صفحه ای را بخورید، باید دقت کنید که صفحه آپدیت ویندوز تنها در مرورگر اینترنت اکسپلورر نمایش داده می شود. پس مشخص است که نمایش این نسخه در یک فایرفاکس جعلی به جز یک فریبکاری خطرناک چیز دیگری نمی تواند باشد. پس با اولین نگاهی که به صفحه می اندازید، گول آن را نخورید و بر روی بخش های مختلف صفحه هیچ گونه کلیکی انجام ندهید.

امضاء mking
وب سایت 365 - بزودی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، Pourdaryaei ، tarantino ، امید
۲۸-۳-۱۳۹۰, ۰۹:۳۵ عصر
ارسال: #2
RE: مراقب فریبکاری‌ های نسخه دروغین فایرفاکس و آپدیت ویندوز باشید
اين تاپيك را منتقل ميكنم!
از شما هم متشكرم و بد نيست بگويم من از زماني كه از دو نرم افزار امنيتي به نام هاي نود 32 آنتي ويروس و فايروال زون آلارم استفاده ميكنم با مشكلات بسيار كمي روبه رو شدم و فقط كافيست به اين دو عادت كنيد تا همه آنتي ويروس ها و فايروال ها رو فراموش كنيد.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط mking ، Pourdaryaei ، شاهین سمیع عادل
۲۸-۳-۱۳۹۰, ۱۰:۳۴ عصر
ارسال: #3
من هم به شخصه آنتی ویروس های زیادی استفاده کردم که در آخر از نود32 استفاده کردم که واقعا عالی هست
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mking ، Pourdaryaei ، شاهین سمیع عادل
۲۸-۳-۱۳۹۰, ۱۱:۵۸ عصر
ارسال: #4
من هم از وقتي با نود32 نسخه 1.2 آشنا شدم هيچوقت ديگه آنتي ويروسم رو عوض نكردم
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، mking
۲-۴-۱۳۹۰, ۱۲:۰۹ صبح
ارسال: #5
نود 32 حرف نداره - 4 ساله دارم باهاش کار میکنم .

آپدیتاشم کم حجمه Kiss
امضاء madadii
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، mking
۵-۴-۱۳۹۰, ۰۶:۲۴ عصر
ارسال: #6
سلام
اگه رتبه آنتی ویروس های جهان رو بررسی کنید متوجه رتبه پایین نود 32 میشید.
منم قبلا از نود32 استفاده میکردم ولی الان که از آواست استفاده میکنم تازه قدرت یه آنتی ویروس رو احساس میکنم.
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۵-۴-۱۳۹۰, ۰۶:۴۴ عصر
ارسال: #7
دوست عزیز رتبه دهی ها بر اساس معیار های زیادی سنجیده میشوند .
به نظر من توی این مورد هیچ چیزی جای تجربه رو نمیگیره
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089

سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۵-۴-۱۳۹۰, ۰۷:۱۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۴-۱۳۹۰ ۰۸:۵۸ صبح، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #8
همانطور كه ميدانيد رتبه دهي يكي از معيارهاش قيمت است و گاهي با بالا رفتن قيمت يك نرم افزار چند رتبه سقوط ميكند.
ضمن اينكه چون ما اكثرا بدون خريد لايسنس اقدام به استفاده ميكنيم پس بايد براي بروز رساني هم به فكر باشيم و راحترين گزينه را انتخاب كنيم و همچنين چون سيستم اكثر ايراني ها توسط فلش يا كول ديسك به ويروس آغشته ميشود و موارد ديگر من به تجربه دريافتم كه نود 32 براي ما بهتر است.
سبك بودن
بروز رساني راحت و آسان
بدست آوردن سريال نامبرهاي آسان
و.....

البته اين آنتي ويروس در كنار يك فايروال قوي. كه من خودم نسخه اسمارت اين آنتي ويروس را استفاده نميكنم و از فايروال زون آلارم برترين فايروال دنيا استفاده ميكنم.البته تا چند وقت پيش كه برترين بود.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط mking ، شاهین سمیع عادل
۵-۴-۱۳۹۰, ۰۹:۰۱ عصر
ارسال: #9
والا تا جايي كه من سايت ويروس بولتن رو دنبال ميكنم تو اكثر تستهايي كه انجام ميشه نود32 و كسپرسكي از همه بهتر بودن
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

سپاس شده توسط mking ، شاهین سمیع عادل
۶-۴-۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ صبح
ارسال: #10
در ادرس زير ميتوانيد رتبه بندي آنتي ويروس ها رو از سايت تاپ تن ريويو مشاهده كنيد!

به هرحال ميتوان از ميان نسخه هاي برتر يكي را انتخاب كرد!
شايان ذكر است كه تمامي خدمات اينترنتي و نرم افزاري در اين سايت رتبه بندي شده اند.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان