زمان کنونی: ۱۰-۲-۱۴۰۳, ۰۴:۰۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فایل برای ترجمه پیدا نمیشه
۱۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۶:۰۶ صبح
ارسال: #1
فایل برای ترجمه پیدا نمیشه
سلام دوستان
در سایت زیر، در هر محصولی مثلا در این یکی:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سری جملات هست که نتونستم فارسیشون کنم.
مثلا QUICK OVERVIEW (توضیحات مختصر) و اون سه تب پایین که توضیحات کامل، نظرات و سایر اطلاعات سایت هست.

توی فایل فارسی، یه سری جملات کلا نبود که خب از توی فایل انگلیسی به فایل فارسی اضافه و ترجمه کردمش.
منتها واسه این موارد هیچ فایلی (انگلیسی) پیدا نکردم که بخوام ترجمه شون کنم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۶:۱۳ صبح
ارسال: #2
RE: فایل برای ترجمه پیدا نمیشه
سلام
الان شما دو مدل ترجمه تو سایتت باید داشته باشی شاید هم بیشتر

اول اون 3 تا تب پایین
مثلا نوشته JSHOP_REVIEW ... این قسمت چون توی فایل زبان فارسی وجود نداشته مستقیما داره از فایل PHP فراخوانی میکنه

پس شما باید توی فایلهایی مثل ini ، php و xml دنبال این متون بگردید و برش گردونید به زبان مادری
امضاء Pourdaryaei
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط astanedoost
۱۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۶:۲۴ صبح
ارسال: #3
ممنون
توی فایل های ini که تقریبا گشتم و نبود؛ اگر باشه نهایتش اینه که یک فایل فارسی براش ایجاد می کنم و خب یا همونجا فارسیش می کنم.

منتها در php و xml که فرمودید به چه صورت هست؟
یعنی ظاهر کد دستوریش به چه صورته؟ چون فکر کنم چندتایی به چشمم خورد، ولی خب هم اینکه نمیدونستم کدوم یکیشون رو باید فارسی کنم و هم اینکه با این وجود فارسی هم کردم و تغییری حاصل نشد.
و اینکه باید همونجا توی همون فایل فارسیش کنم؟
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۸:۱۱ صبح
ارسال: #4
میتونید به دو صورت عمل کنید
1- برای واژه هایی مثل JSHOP_REVIEW باید توی فایل فارسی مربوط به کامپوننت اضاف کنی

JSHOP_REVIEW=" متن ترجمه "

2 - بصورت غیرحرفه ای تر اینکه مستقیم از فایل php اینها رو فارسی کنی .که غیرحرفه ای هست ؛ چون اگر زبان سایت به غیرفارسی برگردونده بشه این کلمات رو فارسی نمایش میده

توی فایل پی اچ پی هم توابعی به نام jText وجود داره که متون مورد نظرتون که احتمالا ترجمه نشدند رو میتونین پیدا کنین

بجای اینکه خط به خط فایلها رو چک کنین با نرم افزار ++notepad فقط دنبال کلمه موردنظرتون توی فایلها سرچ کنین ... یعنی تب سوم جستجوش
امضاء Pourdaryaei
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mahan ، astanedoost ، سعید حمزه زاده
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان