زمان کنونی: ۷-۲-۱۴۰۳, ۰۶:۴۲ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت بسته نصبی - Quick Start
۷-۳-۱۳۹۰, ۰۹:۰۲ عصر
ارسال: #1
آموزش ساخت بسته نصبی - Quick Start
از طریق این آموزش شما یاد میگیرید که بدون داشتن افزونه ای خاص و مانند بسته نصبی خود جوملا شما نیز یک بسته نصبی بسازید که مخصوص خود شماست و تمامی افزونه ها و مطالبی که میخواهید در آن جای دهید
خوب شروع به آموزش میکنم که شامل چند مرحله ساده است که به ترتیب جلو میریم .
موارد مورد نیاز :
  • یک بسته نصبی جوملا (بسته نصب نشده)
  • دیتا بیس سایت خود
  • نرم افزاری جهت زیپ کردن فایل ( winzip , WinRAR )
مراحل انجام کار :

1. ابتدا یه فولدر جدید بسازید و یه نام دلخواه بهش بدید ( مثلا parsjoom ) و تمامی فایل ها و فولدر هایی که در فولدر نصب شده جوملایی خود که میخواهید از آن بسته نصبی بسازید را در آن کپی کنید .
  2. فایل Configuration.php را پاک کنید .
  3. از بسته نصب نشده جوملایی فولدر installation را به فولدر parjoom کپی کنید .
  4. از دیتابیس سایت خود یک بکاپ بگیرید و نام آن را sample_data.sql بزارید ( جهت اینکار شما میتوانید از phpmyadmin استفاده کنید )
  5. فایل sample_data.sql را در فولدر parjoom . در مسیر \ installation \ sql \ mysql جایگزاری کنید .
  6. و در آخر فولدر parsjoom را به صورت زیپ (zip) درآورده .
هم اکنون بسته نصبی شما آماده است .
  • یک نکته قابل اهمیت که در اینجا وجود داره ، اگر شما میخواهید یوزر هایی که برای سایت خود ساختید برای بسته نصبی خود نباشد باید دیتا بیس سایت خود را ویرایش کنید . برای اینکار فایل دیتا بیس(sample_data.sql ) خود را با باز کنید و جداول jos_user - jos_session را پاک کنید.
در آخر فایل PDF آموزش هم ضمیمه کردم

فایل‌(های) پیوست شده
How-Creat-QuickStart.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 1199
اندازه 67.04 کیلوبایت

امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، شاهین سمیع عادل ، persians ، Reza Ganji ، tarantino ، sajad dp ، Mojtaba Pordel ، amiresmaiil ، roosta88 ، صابرمحمدی ، zaban26 ، صدرا حسابی ، a-r-s ، shafiee ، محمدرضا بهارلو ، pixel2007 ، btheme ، bbyk ، pari2 ، anzal ، molana_rumy ، m3hdi
۷-۳-۱۳۹۰, ۱۱:۴۰ عصر
ارسال: #2
RE: آموزش ساخت بسته نصبی - Quick Start
مرسي كار منو راحت كرديد ميخواستم همين آموزشو قرار بدم Laugh
امضاء Pourdaryaei
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، Reza Ganji ، tarantino ، احسان افشاری ، zaban26 ، a-r-s ، bbyk
۹-۳-۱۳۹۰, ۰۳:۳۳ صبح
ارسال: #3
ممنون
اما ارور داد!
Error: the XML response that was returned from the server is invalid.
 سپاس شده توسط احسان افشاری
۹-۳-۱۳۹۰, ۰۷:۰۵ صبح
ارسال: #4
(۹-۳-۱۳۹۰ ۰۳:۳۳ صبح)sajad dp نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون
اما ارور داد!
Error: the XML response that was returned from the server is invalid.

این ارور در کدوم مرحله رخ داد ؟
امضاء پیام عمرانی
021-44432343
021-44447089

سپاس شده توسط Reza Ganji ، zaban26
۱۰-۳-۱۳۹۰, ۰۱:۱۱ صبح
ارسال: #5
اين ارور براي من هم رخ داده؛ وقتي در آخرين مراحل نصب روي نصب نمونه كليك مي‌كنيد بعد از مكث نسبتا طولاني اين ارور را مي دهد
امضاء hayat
حكمت سرا!
جستارهاي شبه فلسفي در حوزه دين و فرهنگ
۱۰-۳-۱۳۹۰, ۱۰:۲۷ عصر
ارسال: #6
(۱۰-۳-۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ صبح)hayat نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اين ارور براي من هم رخ داده؛ وقتي در آخرين مراحل نصب روي نصب نمونه كليك مي‌كنيد بعد از مكث نسبتا طولاني اين ارور را مي دهد

من حتما چک میکنم و جوابشو میدم
یکمی سرم شلوغ این روزا
امضاء پیام عمرانی
021-44432343
021-44447089

سپاس شده توسط sajad dp ، Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۵-۹-۱۳۹۰, ۰۹:۲۵ صبح
ارسال: #7
سلام
خسته نباشی آقای عمرانی عزیز
من طبق راهنمایی شما Quick Start ساختم و دو باره نصب کردم اما در آخر دیدم که مطالب و ماژولها هیچکدام نیست این اولا.
ثانیا من برنامه را زیپ کردم وقت در سی پنل اکستراک می کنم بر خلاف جوملا داخل یک پوشه دیگر باز میشه که مجبورم به روت منتقلش کنم نمی دانم این انتقال سبب مشکل می شود یانه؟
 سپاس شده توسط magmag0101
۲۵-۶-۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ صبح
ارسال: #8
(۵-۹-۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ صبح)hfkatebin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
خسته نباشی آقای عمرانی عزیز
من طبق راهنمایی شما Quick Start ساختم و دو باره نصب کردم اما در آخر دیدم که مطالب و ماژولها هیچکدام نیست این اولا.
ثانیا من برنامه را زیپ کردم وقت در سی پنل اکستراک می کنم بر خلاف جوملا داخل یک پوشه دیگر باز میشه که مجبورم به روت منتقلش کنم نمی دانم این انتقال سبب مشکل می شود یانه؟

با اجازه آقای عمرانی
دوست عزیز شما تا وقتی "نصب اطلاعات نمونه" را نزنین مطالب و ماژول ها و ... نمایش داده نمیشه . تازه اگه مراحل قبلیش را درست انجام داده باشید.
اون قضیه extract شدن هم ، هنگامی که میخواین از فایل ها پکیج zip بسازین روی تمامی فایل ها و فولدرهای اصلی (در حالت select all) راست کلیک کرده و Add To archive کنید در غیر اینصورت مثلا اگر قبلش فولدر قبلش را زیپ کنید طبیعیه که یکبار دیگر باید انتقال بدین به روت هاستتون.
در ضمن ممکنه با نصب اطلاعات نمونه مشکل پیدا کنید . تست کنید اگه این مشکل پیدا شد بگین تا حل کنیم.
 سپاس شده توسط پیام عمرانی
۱۶-۹-۱۳۹۱, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #9
سلام دوست عزیز من وقتی بسته نصبی رو ایجاد میکنم و میخوام اون رو مجددا نصب و آزمایش کنم موقع نصب اطلاعات نمونه پیغام خطای زسر رو میده

نقل قول: برخی از خطاهای رخ داده زمان جمع شدن دیتابیس: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'fulltext, state, sectionid, mask, catid, created, created_by, created_by_alias, ' at line 5 SQL=-- -- Dumping data for table 'jgzl2_content' -- INSERT INTO jgzl2_content (id, asset_id, title, alias, title_alias, introtext, fulltext, state, sectionid, mask, catid, created, created_by, created_by_alias, modified, modified_by, checked_out, checked_out_time, publish_up, publish_down, images, urls, attribs, version, parentid, ordering, metakey, metadesc, access, hits, metadata, featured, language, xreference) VALUES (4, 50, 'برگزاری مراسم شام غریبان', 'news1', '', '

و پس از کلی بررسی تنها چیزی که فهمیدم این بود که نمیتونه اطلاعات جداول رو موقع نصب اطلاعات نمونه ایمپورت کنه
من میخوام یک بسته آسان نصب برای وب سایتهای هیئاتی و مذهبی بسازم و روی این بسته ماژول ها و کامپوننت هایی هم نصب کردم و نمیدونم میتونه مشکل از این باشه یا نه
نسخه جوملا 2.5.8 نسخه اصلی هست که بسته زبان فارسی روش نصب شده
امضاء ebrahimt
۱۶-۹-۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶-۹-۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ عصر، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #10
یک نکته هم فکر کنم فراموش شده در آموزش ذکر شود این است که فایل دیتابیس نمونه را باز کنید و پیشوند جداول رو دیتابیس رو تغییر دهید و بصورت زیر درآورید :

یعنی که علامت شارپ در ابتدا و دوتا آندرلاین.همچنین اطلاعات فایل دیتابیس رو که در بالای فایل نوشته شده باید حذف کنید.مثل اطلاعات نسخه مای اس کیو ال و...
برای دیدن نمونه میتوانید فایل اطلاعات نمونه یک بسته جوملا را مشاهده کنید.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط m3hdi ، xvision
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان