زمان کنونی: ۷-۲-۱۴۰۳, ۱۲:۵۶ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای تغییر نحوه نمایش برچسبها در کامپوننت taxonomy
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۱:۰۲ صبح
ارسال: #1
با سلام
در کامپوننت تاکسونومی وقتی روی برچسبها کلیک بشه فقط عنوان مطلب مورد نظر رو نمایش میده در صورتیکه من میخوام یا متن کامل رو نمایش بده یا خلاصه مطلب(تا ادامه مطلب)
برای اینکه مثل کامپوننت cedtag خلاصه مطلب رو نمایش بده
کدوم فایل رو باید ویرایش کرد؟
در بخش مدیریت قسمت تنظیمات نداره!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۱:۱۱ صبح
ارسال: #2
ساختار taxonomy با cedtag فرق میکنه و با این افزونه امکان نمایش به صورت مطالب خلاصه شده با عکس وجود نداره البته عنوان مطلب با چند خط توضیحات رو نمایش میده ولی نه به اون صورت که شما مدنظرتون هست
مگر اینکه کدها رو دستکاری کنید که به زحمتش نمی ارزه
از افزونه های دیگه مثل همون cedtag یا افزونه های مشابه و یا اگر جوملا 1.5 هستید از کمپوننت tag استفاده کنید
امضاء sasanu
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ صبح
ارسال: #3
از جوملا 2.5 استفاده می کنم
میشه برچسبهای تاکسونومی به cedtag ایمپورت کرد؟
فکر کنم ساختار لینکهای این دو کامپوننت هم با هم متفاوته و با انتقال
به cedtag باعث ارور 404 برای تگهای قبلی که ایندکس شدند بشه
با htaccess میشه برچسبهای قبلی به جدید ریدایرکت کرد؟با توجه به اینکه تعداد برچسبها زیاده
بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۱:۲۸ صبح
ارسال: #4
نیازی به ایمپورت از taxonomy نیست
در صورتیکه برچسبهای قبلیتون سرچ فرندلی باشه مشکلی پیش نمیاد و تگ های قبلی در cedtag نمایش داده میشن
به عنوان مثال به این صورت

tag/joomla-extensions-1.html

فاصله گذاری با علامت" - " صورت گرفت باشه نه % و یا کاراکتر دیگه ای
امضاء sasanu

بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۱:۵۰ صبح
ارسال: #5
برچسبها بصورت زیر هستند:
tag/داریوش-رفیعی
در هر حال برای استفاده از cedtag باید تاکسونومی رو حذف کنم که در اینصورت ارور 404 بوجو میاد غیر از اینه؟
برچسبهای تاکسونومی باعث گیجی برخی کابران میشه و با استفاده از این کامپوننت تا حدودی pageview سایتم کاهش یافته
دنبال یه راه منطقی میگردم که این مشکل رو حل کنم
بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۲:۱۳ صبح
ارسال: #6
بله این مشکل رو taxonomy داره

به هر حال با حذف taxonomy در صورتیکه به همین شکل که گفتین تگهای فبلیتون در گوگل ایندکس شده باشن نباید مشکلی پیش بیاد
تعداد تگهای ایندکس شده چقدر هست؟ اگر خیلی زیاد هستند و ترافیک بالایی برای سایتتون دارند
میتونید از همون taxonomy استفاده کنید
ولی درصورتیکه تصمیم گرفتید از cedtag استفاده کنید باید به چند نکته توجه کنید این افزونه از روی کمپوننت معروف tag که مختص جوملا 1.5 بود طراحی شده و به صورت کامل کانورت این افزونه بدون اشکال صورت نگرفته باگهایی داره به عنوان مثال در صورتیکه تنظیمات اشتباه باشه ویا تنظیمات کمپوننت رو زیاد تغییر بدید در لود شدن سایت اشکالاتی پیش خواهد اومد

قبل از هرچیز این نکات رو رعایت کنید

1- یک بکاپ از سایت تهیه کنید
2-افزونه قبل رو به طور کامل حذف کنید
3-آخرین نسخه cedtag رو دانلود ونصب کنید پلاگینهای مربوط رو از بخش پلاگینها فعالسازی کنید
4-وارد تنظیمات کمپوننت بشید در منو Import from گزینه joomla content meta keyword رو انتخاب و بر روی اینپورت کلیک کنید
5-وارد بخش مدیریت ماژولها شده ماژول مورد نظرتون برای نمایش تگهای کمپوننت رو انتخاب ودر موقعیت دلخواه فعال کنید
توجه :در صورتیکه تگها به خوبی نمایش داده شدند تنظیمات کمپوننت رو دستکاری نکنید

اگر ایندکسهای قبلی با خطا مواجه شدند و قالب سایت شما از صفحات استاندارد برای نمایش خطای 404 پشتیبانی میکنه لینکهای شکسته از ایندکس گوگل به مرور زمان حذف خواهند شد و با لینکهای جدید جایگزین خواهند شد
در کل اگر به خوبی این افزونه نصب بشه افزونه بسیار کامل و موثری در سئو و ترافیک سایت خواهد بود امکان پشتیبانی از میکروفرمت هم در این افزونه وجود داره

در نهایت اگر باز مشکلی داشتید اطلاع بدید تا بررسی بشه
امضاء sasanu

بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۳:۳۲ صبح
ارسال: #7
تاکسونومی رو تازه و بعد از ارتقا جوملا نصب کردم وهنوز همه تگها ایندکس نشده اند در کل
تعداد تگهای ایندکس شده زیاده ولی در مقایسه با کل تگها،ناچیزه
تگهای سایت بهمون صورت که گفتم هستند از گفته های شما اینطور برداشت کردم که با حذف تاکسونومی ارور 404 بوجود نخواهد اومد و یاخیلی کم.چرا؟خب طبیعتا حذف هر افزونه شبیه این، باعث ارور 404 میشه ولی در اینمورد شاید قضیه کمی فرق کنه به این علت که در تاکسونومی،تگها در محل کلمات کلیدی وارد میشوند و در واقعا همان کلمات کلیدی هستندو به این دلیل باعث ارور نمیشن؟چون کلمات کلیدی که همان تگها هستند در حقیقت حذف نمی شوند
بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ صبح
ارسال: #8
نقل قول: از گفته های شما اینطور برداشت کردم که با حذف تاکسونومی ارور 404 بوجود نخواهد اومد و یاخیلی کم.چرا؟
من چنین چیزی نگفتم

در واقع این سیستمها لینکهایی مجزا برای کلمات کلیدی که به صورت پیش فرض در بخش کلمات کلیدی جوملا وارد شدند میسازند و هر کلمه کلیدی رو به یک منبع مجزا برای گوگل تبدیل میکنند که مزایای زیادی داره

در صورتیکه شکل آدرس تگها به همین صورت باشه tag/داریوش-رفیعی
نباید خطای 404 رخ بده چون cedtag هم قابلیت ایجاد تگ به همین فرمت و شکل رو داره ودر اینصورت آدرس تگهای قبلی ایندکس شده در گوگل در سیستم cedtag هم باید قابل فراخوانی باشن
دقت کنید منظور اینه که تگهای قبلی بدون فاصله و عنوان افزونه بعد از آدرس سایت قرار گرفته باشه
yourdomin.com/tag/free-download
در اینصورت بعد از نصب کمپوننت قاعدتا نباید خطایی پیش بیاد

ولی درکل اگر هم با تغییر کمپوننت خطاهایی در بخش وبمستر گوگل دریافت کردید زیاد نگران نباشید همونطور که گفتم با مرور زمان تگهای جدید جایگزین خواهد شد در ضمن سرعت ایندکس تگها در cedtag نسبت به taxonomy بالاتره در صورتیکه به خوبی از ماژولها استفاده کنید
امضاء sasanu

بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط mahan57
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۴:۲۲ صبح
ارسال: #9
من فکرکردم با توجه به ساختار این دو افزونه،راهی برای حل این مسئله هست چون قبلا به ساختار لینکهای این دو کامپوننت توجه کرده بودم ساختار لینکها با هم متفاوته اگه ساختار لینکها یکی بود مشکلی پیش نمی اومد
در تاکسونومی لینکها به اینصورته:

ودر cedtag
بازگشت به بالا
۱۵-۳-۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ صبح
ارسال: #10
نه خیر دوست عزیز
شما انگار کلا عرایض بنده رو متوجه نشدین

در csdtag هم امکان ایجاد هر نوع آدرسی (دقیقا شبیه به taxonomy و یا حتی بقیه افزونه ها )وجود داره و این به شما بستگی داره که چه آدرسی برای تگها تعیین کنید
دقیقا همون آدرسی که برای تگ taxonomy قرار دادید در csdtag هم به همین شکله و امکان نمایش به صورت های دیگه هم در تنظیمات وجود داره
اینکه گفتم آدرسهاتون باید اینطور باشه
yourdomin.com/tag/free-download
برای مواجه نشدن با خطای 404 بعد از نصب و رعایت اصول سئو بود وگرنه شما هرنوع آدرسی مدنظرتون باشه میتونید داشته باشید
امکان انتقال از taxonomy به csdtag هم براحتی وجود داره

شما اگر واقعا دنبال تغییر افزونه هستید فکر کنم توضیحاتیکه دادم کامل وکافی باشه و همه جوانب کار رو توضیح دادم
اگر تردیدی برای انتقال به افزونه جدید دارید اجباری برای اینکار وجو نداره

موفق باشید
امضاء sasanu

بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان