زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۱۲:۲۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ایجاد سایت دو زبانه جوملایی
۵-۳-۱۳۹۰, ۰۷:۲۵ عصر
ارسال: #1
آموزش ایجاد سایت دو زبانه جوملایی
ایجاد سایت دو زبانهتقدیم به پارس جوم

منظور ما از ساختن سایت دوزبانه آن است که زمانی که زبان سایت ما از فارسی به زبانی غربی و یا از زبان غربی به فارسی تغییر مبکند ، چینش آن هم عوض شود و اگر راست چین است به چپ و یا برعکس تغییر کند.
در ابتدا برای ایجاد یک سایت دوزبانه باید کامپوننت مخصوص این کار را برای جوملا ، نصب کنید . به ای منظور به لینک زیر رفته و آن را دریافت کنید .
( لینکش یادم رفته داخل انجمن یه سرچ کنید پیدا میشه - کامپوننت و ماژول جومفیش )
دوزبانه کردن قالب
به این منظور ما باید دو فایل را ویرایش کنیم .
1- index.php
2- ایجاد template-rtl.css
index.php
فایل index.php را باز میکنیم و کدهای زیر را جستجو میکنیم .
<link rel="stylesheet" href="/<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="/<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.css" media="screen" />

سپس کد زیر را در انتها وارد میکنیم .
<?php if($this->direction == 'rtl') : ?> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="/<?php echo $templateUrl; ?>/css/template_rtl.css" type="text/css" /> <?php endif; ?>
این کد به قالب دستور میدهد که اگر زبان بر روی فارسی بود rtl باشد و اگر بر روی زبان های جز زبان های هم خانواده فارسی بود ، ltr .
Template-rtl.css
به فولدرcss میرویم و یک فایل به نام template_rtl.css ایجاد میکنیم .
در این فایل قالب rtl شده را مینویسیم . یعنی اینکه این فایل شامل کدهایی است که نشان دهنده rtl شده قالب ما است . تا زمانی که زبان تغییر میکند ، این فایل را به عنوان css بخواند . حتی میتوانید رنگ ها و . . . را تغییر دهید تا در زمان فارسی شدن سایت ، رنگ سایت با زمان انگلیسی یا .. . متغیر باشد .
به صورت کلی ، این فایل rtl شده قالب ما است . اما در فایلی مجزا به نام template_rtl.css
امضاء madadii
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، Pourdaryaei ، پیام عمرانی ، شاهین سمیع عادل ، ali.pb ، farjadp ، صدرا حسابی ، aliiibagheri ، btheme ، Sanehia ، mahdi2040 ، ghezi65
صفحه 2 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
۲۵-۱۰-۱۳۹۳, ۰۵:۴۲ عصر
ارسال: #11
RE: آموزش ایجاد سایت دو زبانه جوملایی
سلام
سایت ما با جوملا 1.5 و فارسی طراحی شده که الان میخایم انگلیسی هم بهش اضافه بشه من همه کاراشو کردم فقط یه کدی لازم دارم کا باز شدن زیر منوها از چپ به راست بشه اگه لازمه که یه css انگلیسی ایجاد کنم میشه فایل رو بفرستم و از دوستان هرکسی میتونه تغییرات لازم رو بده؟
۲۷-۱۱-۱۳۹۳, ۰۵:۵۲ عصر
ارسال: #12
با سلام
من سایت خودمو دو زبانه کردم و هیچ مشکلی نداره فقط میخام از دو قالب استفاده کنم برای فارسی و انگلیسی مجزا باشه طرح قالب
این کارو چجوری باید انجام بدم؟
۲۶-۲-۱۳۹۴, ۰۸:۲۶ عصر
ارسال: #13
سلام دوستان

من هم میخوام سایتم رو دوزبانه کنم

و یک زبان انگلیسی هم به سایت اضافه کنم

برای منو باید دقیقا چه کاری انجام بدم؟
۲۶-۲-۱۳۹۴, ۰۹:۵۱ عصر
ارسال: #14
سلام
از چه ورژن جوملایی استفاده میکنید ؟
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۲۷-۲-۱۳۹۴, ۰۳:۵۸ عصر
ارسال: #15
درود بر شما
نصب زبان مورد نظر
فعال کردن پلاگین‌های سیستم انتخاب زبان
ایجاد یک مجموعه برای هر زبان و ایجاد مطالب برای آنها
ایجاد منو برای هر زبان و تنظیم کردن صفحه اصلی و ایجاد ماژول برای منوهایی که ایجاد شده
قرار دادن ماژول انتخاب زبان

شاد باشید و شادی بخش دیگران
امضاء mahan

[تصویر:  mahan.gif]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Pourdaryaei
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان