زمان کنونی: ۱۱-۱-۱۴۰۳, ۰۳:۰۱ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا امکان مخفی کردن لینکها (نه ادامه مطلب) از اعضای عادی در RSMembership وجود داره؟
۱۵-۲-۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ صبح
ارسال: #1
آیا امکان مخفی کردن لینکها (نه ادامه مطلب) از اعضای عادی در RSMembership وجود داره؟
سلام دوستان یه سوال خیلی ضروری دارم لطفا کمکم کنید، فکر می کنم این مشکل برای همه‌ی اونایی هست که از آر اس ممبرشیپ استفاده می کنند

چند وقتیه که از آر اس ممبرشیپ برای فروختن اکانت های VIP استفاده می کنم. ولی مشکلی که این کامپوننت داره اینه که ادامه‌ی مطلب رو محدود می کنه و نمی ذاره لینک توی گوگل ایندکس بشه.

مشکل دوم اینه که من می خوام کاربر عادی نتونه لینک دانلود ها رو ببینه ولی بتونه همه مطلب رو بخونه. اینطوری مطلب هم توی گوگل ایندکس می شه و هم میشه آدرسش رو داد به شبکه های اجتماعی. دقیقا مثل وی بولتین که هکی داره که لینکها رو از اعضای مهمان مخفی می کنه اینم باید اونطوری باشه.

لازم به ذکره که چندی پیش از پلاگین اتصال RSMembership به JDownload خواستم استفاده کنم که تا حدودی مشکل حل شد. ولی اینم باز مشکلات خودش رو داره. من فایلهام توی یه سرور دیگس و فقط لینک دانلودش رو می ذارم روی سایت. در حالیکه جی دانلود فایل ها رو از داخل خود هاست سایت می خونه. البته امکان لینک دادن هم وجود داره ولی بیشتر از دو سه تا لینک نمی تونی بدی

چطوری باید این مشکل رو حل کرد دوستان؟ لطفا کمک کنید خیلی نیاز دارم به این کار

با تشکر و احترام
امضاء mehran2020
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
صفحه 2 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
۱۹-۲-۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۲-۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ عصر، توسط محمدسلیمانی.)
ارسال: #11
خیلی کامپوننت خوبی هست اما اون چیزی که مد نظر شماست شاید نباشه چون بخشی از متن و نمیتونه
ولی پیشنهاد دارم تاوقتی که گزینه مناسبی را پیدا کنی لینک را در مطلب دیگه قرار بده و اون مطلب و محدود کن
دنبال پلاگین این کار بگردید
امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط mehran2020 ، Reza Ganji
۲۰-۲-۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ صبح
ارسال: #12
البته کامل تستش نکردم. ظاهرا این قابلیت رو داره در قسمت مخفی کردن بخشی از مطلب

بازم تست می کنم نتیجه رو میگم
امضاء mehran2020
۲۰-۲-۱۳۹۲, ۰۵:۰۶ صبح
ارسال: #13
آقا با افتخار باید عرض کنم تونستم این مشکل عدیده‌ی کاربران جوملا رو برای همیشه حل کنم.

از همینجا از مسئولین انجمن، آقای گنجی و بقیه دوستان خواهش می کنم این روش رو توی انجمن به همراه پلاگینی که الان خدمتتون معرفی می کنم قرار بدن.

برای حل این مشکل بنده اول رفتم این پلاگین رو دانلود کردم

اسم پلاگین: Nice Content Access lite هست.

اول پلاگین رو نصب و فعال می کنیم.

بعد میریم یه گروه دیگه مثلا گروه اعضای ویژه توی جوملا می سازیم و آی دی گروه رو بر می داریم.

توجه کنید که شما می تونید تعیین کنید که کاربران عضو فقط مطالب رو ببنین یا فقط مدیران ببینن و یا نویسندگان ولی با اینکار دیگه پلاگین رو نمی تونید با RSMembership‌ به کار ببرید.

پس بعد از ساخت گروه اعضای ویژه خودتون میرید توی آر اس ممبرشیپ و توی بخش ساخت اشتراک یه اشتراک ویژه می سازید مثلا اشتراک یک ماهه ویژه

بعد داخل همون اشتراک یه تبی هست به نام فعالسازی موجودی، می رید اونجا و نوع کاربر اشتراکی رو اعضای ویژه و نوع کاربر تازه وارد رو کاربر مهمان در نظر می گیرید.

توجه کنید که دیگه نیازی نیست که برید به قسمت اشتراک گذاشتن مطلب و مطالب رو اد کنید.
حالا فقط کافیه برید داخل ادیتورتون و این تگ رو توش تایپ کنید

{niceaccess-lite:user group ids|content}

بجای user group ids‌ می تونید هر تعداد ایدی گروه کاربری اضافه کنید البته باید با کاما انگلیسی جدا کنید (,)
مثلا اینطوری:
{niceaccess-lite:1,2,11|content}

خب تا اینجا مشکل حله فقط می مونه محتوایی که قراره اعضای ویژه ببینند.
حالا یه علامت | می ذاریم بعد از ایدی ها و به جای content محتوایی رو که دوست داریم اعضای ویژه ببینند می ذاریم . مثلا لینک های دانلود نرم افزار یا هر چیز دیگه ای.
بعدش فراموش نکنید که انتهای تگ رو با { ببندید.

حالا کاربر حتی اگه عضو عادی هم بهش نمی تونه داخل content رو ببینه. باید بره عضویت ویژه بگیره بعد RSmembership اون رو داخل یکی از User group‌هایی که شما تعیین کردید قرار میده و کار تمومه. بعد از پرداخت پول کاربر می تونه لینکهای دانلودی رو ببینه.

البته شاید بگید این چه کاریه خب! ما می ریم مطالبمون رو به آر اس ممبرشیپ معرفی می کنیم و خودش جلوی دیدن مطلب توسط اعضای معمولی رو می گیره.

باید خدمتتون عرض کنم که این کار یه ایراد بزرگی هست برای سئو که باعث میشه لینک هایی که توسط آر اس ممبر محدود میشن سئو نشن. از اون طرف هم گوگل وبمستر هی ارور می ده که فلان مطلبتون مشکل دسترسی داره!
با اینکار مطالبتون توی گوگل ایندکس می شه ولی کاربرای بازدید کننده سایتتون باید حق عضویت بگیرن تا بتونن لینک های دانلودی رو ببینن

از همینجا از زحمات بی دریغ جناب آقای سلیمانی هم تشکر و قدردانی می کنم. امیدوارم که این کار بتونه کمک کوچکی به جوملا کاران عزیز باشه. البته بنده هیچ کاری نکردم کار اصلی رو برنامه نویس این کار کرده. من فقط تونستم مطالب رو به گونه ای مخفی کنم که برای سئوی سایت مشکلی پیش نیاد.

ممنون و متشکر
امضاء mehran2020
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، محمدسلیمانی ، mohi
۲۰-۲-۱۳۹۲, ۰۵:۱۷ صبح
ارسال: #14
درود
ممنون از شما
بهتره این آموزش رو تو انجمن آموزش های جوملا با عنوان مناسب در یک تاپیک معرفی کنید تا به نام خودتون اونجا باشه.بعدا این تاپیک رو لینک میدیم به اونجا و این مطلب رو حذف میکنیم تا کپی مطلب هم وجود نداشته باشه.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، mehran2020
۲۰-۲-۱۳۹۲, ۰۷:۱۴ صبح
ارسال: #15
ممنون که بعد از اینکه مشکلتون حل شد به فکر بقیه هموطن هایمونم بودید
همونطور که آقای گنجی هم فرمودند شما خودتون در بخش آموزش های جوملا این مطلب راایجاد کنید تا به نام خودتون ثبت بشه

و مورد دیگه میخواستم اگر افزونه امکان اینو داره که برای کاربران غیر عضو یا کسانی که دارای سطح دسترس مناسب برای دیدن لینک نیستن پیغامی نمایش بده رو داره در آموزشتون بیارید.

همیشه موفق باشید.
امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

سپاس شده توسط Reza Ganji ، mehran2020
۲۰-۲-۱۳۹۲, ۰۷:۳۹ صبح
ارسال: #16
RE: آیا امکان مخفی کردن لینکها (نه ادامه مطلب) از اعضای عادی در RSMembership وجود داره؟
(۲۰-۲-۱۳۹۲ ۰۷:۱۴ صبح)محمدسلیمانی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون که بعد از اینکه مشکلتون حل شد به فکر بقیه هموطن هایمونم بودید
همونطور که آقای گنجی هم فرمودند شما خودتون در بخش آموزش های جوملا این مطلب راایجاد کنید تا به نام خودتون ثبت بشه

و مورد دیگه میخواستم اگر افزونه امکان اینو داره که برای کاربران غیر عضو یا کسانی که دارای سطح دسترس مناسب برای دیدن لینک نیستن پیغامی نمایش بده رو داره در آموزشتون بیارید.

همیشه موفق باشید.

آقای سلیمانی متاسفانه تنها ضعفی که من در این افزونه دیدم همین یه مورد هست که امکان پیام دادن به کاربران غیر عضو یا خارج از گروه های کاربری تعریف شده رو نداره. البته نسخه ای که من استفاده کردم نسخه لایت این پلاگین هست. احتمالا تو نسخه pro مشکلش برطرف شده باشه.

اون پلاگین اولی خیلی خوب بود ولی امکان دسته بندی اعضا رو نداشت و همه رو Registered در نظر می گرفت. برای همینم کار نکرد. اگه اون کار می کرد خیلی خوب میشد
امضاء mehran2020
 سپاس شده توسط Reza Ganji
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان