زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی در مورد فایرباگ
۳۱-۱-۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ عصر
ارسال: #1
Exclamation درخواست راهنمایی در مورد فایرباگ
سلام
وقت بخیر

با استفاده از فایرباگ که روی فایرفاکس نصب کرده ام ، المان های سایت رو برای تغییرات پیدا می کنم
چطور می تونم آدرس و مسیر اون فایلی که المان مورد نظر در اون هست رو پیدا کنم؟ با استفاده از کدوم تب یا منوی فایرباگ؟

مثلا بنده قصد داشتم تغییراتی در جوملا 1.5 ایجاد کنم که لینک های آخرین اخبار در صفحه جدید باز بشه یعنی target="blank" رو در فایل مناسب جوملا قرار بدم.
با استفاده از فایرباگ المان مورد نظر که باید ویرایش بشه رو پیدا کردم اما چطور باید مسیر فایلی که اون المان در اون قرار داره رو پیدا کنم؟
البته بنده دستی و با آزمون و خطا مسیر رو پیدا کردم اما در فایرباگ چطور می شه به مسیر مورد نظر دست یافت؟
مسیر برای ویرایش فایل:
modules/mod_latestnews/tmpl/defult.php

لطفا راهنمایی بفرمایید
با سپاس

[تصویر:  82705586460200446322.jpg]
امضاء arash2860
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۳۱-۱-۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ عصر
ارسال: #2
درود بر شما
شما وقتی از فایرباگ استفاده می کنید، فایل های مختلفی ممکن است نمایش داده شود برای پیدا کردن مسیر فایل کافی است ماوس را بر روی نام آن فایل که در سمت راست است نگه دارید و یا با کلیک راست بر روی نام فایل مسیر فایل را کپی کنید و از آن استفاده کنید

شاد باشید و شادی بخش دیگران
امضاء mahan

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  mahan.gif]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط arash2860 ، Reza Ganji
۳۱-۱-۱۳۹۲, ۰۶:۰۴ عصر
ارسال: #3
RE: درخواست راهنمایی در مورد فایرباگ
(۳۱-۱-۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ عصر)mahan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر شما
شما وقتی از فایرباگ استفاده می کنید، فایل های مختلفی ممکن است نمایش داده شود برای پیدا کردن مسیر فایل کافی است ماوس را بر روی نام آن فایل که در سمت راست است نگه دارید و یا با کلیک راست بر روی نام فایل مسیر فایل را کپی کنید و از آن استفاده کنید

شاد باشید و شادی بخش دیگران

با سپاس از شما
بنده آموزش های مختلف در سایت های متفاوت رو مرور کرده ام
فروم های متعدد رو هم چک کرده ام
اما به نتیجه نرسیدم
در سمت راست فایرباگ نیز نمی تونم به آدرس فایل مورد نظر برسم

لطفا بیشتر توضیح دهید
به عنوان نمونه در سایت بنده

در بخش اخبار آبادان
چطور می تونم در ستون سمت راست فایرباگ مسیر زیر رو برای ویرایش فایل به دست بیارم؟
modules/mod_latestnews/tmpl/defult.php
بنده این مسیر رو با آزمون و خطای دستی و بدون فایرباگ پیدا کردم
در ستون سمت راست فایرباگ اکثرا کدها رو مربوط به سه فایل زیر نشون می ده و آدرس این سه فایل رو فقط داریم
reset.css
joomla.css
template.css
در صورتی که موردی که باید ویرایش بشه در بخش ماژول هاست

مثلا بنده قصد دارم در ستون های سمت چپ سایتم که از گلوبال نیوز استفاده کردم تیتر رو ویرایش کنم
به صورتی که با کلیک بر روی آنها در صفحه جدید باز بشن
خب المانی که روی تیتر تاثیر می ذاره رو پیدا می کنم
آنلاین هم می شه روش کار کرد و مثلا رنگ یا فونت رو تغییر داد
اما آدرس فایلی که این المان در اون قرار داره در بخش ماژول ها رو چطور می تونم با فایرباگ به دست بیارم؟
قاعدتا نباید در فایل های
reset
template
joomla
باشه
امضاء arash2860
۳۱-۱-۱۳۹۲, ۰۷:۴۳ عصر
ارسال: #4
توسط فایرباگ شما میتونید سی اس اس و اچ تی ام ال و درکل استایل هارو ویرایش کنید.قبلا آموزش باز شدن لینک ها برای گلوبال نیوز و جوملا منتسر شده میتونید سرچ کنید و استفاده کنید.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط arash2860
۳۱-۱-۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ عصر
ارسال: #5
RE: درخواست راهنمایی در مورد فایرباگ
(۳۱-۱-۱۳۹۲ ۰۷:۴۳ عصر)Reza Ganji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توسط فایرباگ شما میتونید سی اس اس و اچ تی ام ال و درکل استایل هارو ویرایش کنید.قبلا آموزش باز شدن لینک ها برای گلوبال نیوز و جوملا منتسر شده میتونید سرچ کنید و استفاده کنید.

فعلا هدف بنده باز شدن لینک ها یا گلوبال نیوز نیست
می خوام ببینم آیا توسط فایرباگ می شه آدرس و مسیر فایلی که اون استایل یا المان در اون قرار داره رو به دست آورد یا نه؟
این سوال بارها در این فروم و در فروم های دیگه توسط کاربران پرسیده شده اما نهایتا به نتیجه و جواب نرسیده
امضاء arash2860
۱-۲-۱۳۹۲, ۱۲:۲۳ صبح
ارسال: #6
اگر در فایل های پی اچ پی باشه خیر نمیتونه پیدا کنه نه فایرباگ و نه وب دولووپر.
پی اچ پی برنامه سمت سرور هست برای همین روی خود سرور اعمال میشه.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط arash2860 ، mahan
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان