زمان کنونی: ۶-۲-۱۴۰۳, ۰۳:۱۸ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ويژه آموزش های کاربردی و کامل کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RsForm
۲۴-۷-۱۳۹۳, ۰۸:۰۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۷-۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ عصر، توسط محمدسلیمانی.)
ارسال: #34
محاسبات ریاضی در فرم های ار اس
سلام به همه بچهای خوب جوملایی دوباره میخوام یه سری آموزش در رابطه با فرم ساز اراس براتون قرار بدم
قبل از هر چیزی میخوام نیتم و از ایجاد این تاپیک ها بگم اونم اینه که یه مشکل خیلی خیلی بزرگ برام پیش آمده، واسه همین سه ماه نبودم، و ممکنه دوباره واسه مدتی نباشم شاید هم واسه همیشه.
همیشه از کمک به هم نوع نتیجه گرفتم پس از همتون بخصوص کسانی که یک درصد تونستم تو مشکلشون کمک باشم میخوام واسم از ته دل دعا کنند.

خوب میریم سر وقت آموزش
از این دست آموزش ها قبلا هم در همین پست توسط دوستای خوبم براتون قرار گرفته اما بخاطر اینکه از کدهای جاوا به صورت جدا استفاده میشد هم به سختی قابل استفاده بود.
نکته بعد اینه که این کدها معمولا با کدهای قالب و افزونه ها ایجاد اختلال میکرد.

حالا میخوام یه امکان باحال از ار اس فرم و بهتون معرفی کنم Plugin plg_content ایندیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به همراه افزونه های بیشتری قرار داشت
این پلاگین رو پیوست میکنم که اگر مشکلی از نظر تجاری بودن داشت آقای گنجی میتونند حذفش کنن.

اول فرم دلخواه را ایجاد کنید و این پلاگین را نصب و فعال کنید.%
خوب بعد از نصب این پلاگین 1- میریم به گزینه خواص و 2 - بعد روی ایکن content کلیک میکنیم

من تمام موارد و روی یک عکس مشخص کردم با دیدن همین تصویر متوجه تمام آموزش میشید اما باز هم توضیح میدم
[تصویر:  1413405587_499_a6fce006c0.png]

3- بعد در کادر مقابل save this content کلیک میکنید همونطور که در تصویر مشخصه تمام نام های یکتا استفاده شده در فرم لیست میشن بعد فیلد اول رو انتخاب میکنیم
4- عملگر ریاضی که میخوایم انجام بدیم رو درج میکنیم مثال: ( * , / , + , - ) همچنین میتونیم چند عمل ریاضی رو یکجا اعمال کنیم که باید به ترتیب اولویت های برنامه نویسی عمل کنید که توضیحش از حوصله این بحث خارجه و همه با ابتداییات برنامه نویسی آشنا هستید. اشاره= به ترتیب پرانتزها، ضرب، تقسیم و...

بعد از لیست کشویی مقابلش فیلدی که میخوایم حاصل عمل ریاضی اونجا ریخته بشه انتخاب میکنیم.

5- بعد روی گزینه save this content کلیک میکنیم و اگر خواستیم میتونیم چندین فرمول ریاضی رو در یک فرم داشته باشیم

تا اینجا به نظر میاد تموم شده باشه تنها یک نکته باقی مونده؟؟؟!!!!

اگر مبالغ یا اعداد ما در لیست های پایین افتادنی ، کلیدهای رادیوی و یا در چک باکس های متعدد بود این فرم باید چطور تشخیص بده

خوب من ایجا لیست پایین افتادنی رو میگم ولی بقیه هم دقیقا همینه

لیست کشویی رو ویرایش میکنیم در کادر "آیتم ها" مبالق و نامی که میخواید نمایش بدید مثل تصویر تایپ کنید

[تصویر:  1413406761_499_44cfe9b861.jpg]

کدهای استفاده شده در تصویر
*یک گزینه را انتخاب کنید*
پنل کاربری ادریس[p+118.8]
پنل کاربری ایریس[p+101.52]
پنل کاربری نیایش[p+98.28]
پنل کاربری ویونا[p+96.12]
پنل کاربری روشا[p+94]

به همین راحتی یک فرم هوشمند داریم که میتونه تمام عملیات ریاضی رو انجام بده

امیدوارم به دردتون بخوره و براتون آرزوی موفقیت میکنم
یادتون نره دعام کنید.flower

نمایش آنلاین
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پیش نمایش
[تصویر:  1413407039_499_07ce6deb84.jpg]

بخاطر سوالاتی که دوستان خصوصی پرسیده بودند
در آموزش بعد: آموزش دقیق رنگ بندی و کادر بندی به همراه چند نمونه رو خواهیم داشت.

فایل‌(های) پیوست شده
plg_content.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 256
اندازه 13.05 کیلوبایت

امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، SaintAnger ، mohi ، Mehr@ban ، mahan ، adiban ، Mojtaba Pordel ، hossein-jj ، amaali20 ، homairany
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
صفحه ارجاع دهنده - محمدسلیمانی - ۲۲-۷-۱۳۹۲, ۰۵:۴۶ صبح
اجباری شدن فیلد دراپ دان - mohi - ۱۵-۲-۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ عصر
محاسبات ریاضی در فرم های ار اس - محمدسلیمانی - ۲۴-۷-۱۳۹۳ ۰۸:۰۷ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان