زمان کنونی: ۶-۲-۱۴۰۳, ۰۱:۲۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ويژه آموزش های کاربردی و کامل کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RsForm
۳-۷-۱۳۹۱, ۰۶:۲۳ عصر
ارسال: #13
آموزش گرفتن خروجی فارسی از rsform - حل مشکل فونت فارسی در RS form
با سلام به همگی دوستان

این آموزش تهیه شده توسط آقا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از بچه های گل این انجمن میباشد و من هیچ دخالتی در آن ندارم.

من خودم با فونت فارسی در خروجی فرم های rsform مشکل داشتم چون حتی خروجی نسخه فارسی rsform نیز فقط در حالت xml فارسی بودند و این حالت هم از لحاظ ظاهر جالب نیست. مقالات زیادی در اینترنت خوندم حتی کامپوننت xform رو هم نصب کردم ولی با اون هم نتونستم حتی در سایت های خارجی xml to excel جستجو کردم و در نهایت به خواست خدا به یک روش خیلی خیلی ساده برای تبدیل xml به excel رسیدم.

راه حل : من نمی دونستم نرم افزار اکسل (2007) خودش به راحتی فایل xml رو باز می کنه فقط کافیه نرم افزار اکسل رو اجرا کنید و گزینه open رو بزنید و از لیست فایل xml رو که از فرم ساز rsform استخراج کردید باز کنید و در پنجره باز شده گزینه As an XML table ( که در اکسل 2007 پیشفرض انتخابه ) رو انتخاب کرده و ok کنید و پیغامی که ظاهر می شود را نیز ok کنید.

به همین سادگی از فرم ساز آر اس فرم RSform خروجی فارسی excel اکسل می گیرید و دیگه مهم نیست که خود فرم ساز خروجی فارسی excel رو خراب می گیره.

{ اگر فرم ساز شما حتی خروجی xml رو هم در حالت فارسی خراب می گرفت باید به phpmyadmin بروید و تمام جداولی که utf-8 نیستند رو به utf-8 تغییر بدهید که این کار هم ساده است و فقط کافیه phpmyadmin را باز کنید و در بانک اطلاعاتی که از اون استفاده می کنید وارد شوید و هر جدولی که در قسمت Collation گزینه utf-8 نبود را وارد شوید و پس از وارد شدن به جدول از گزینه های بالای صفحه وارد Operations شوید و در قسمت Table options گزینه ی Collation را utf8_General_ci قرار دهید و با دکمه go ذخیره نمایید ( دقت کنید که اگر وارد جدول مربوطه نشوید این گزینه ها در قسمت Operations نمایش داده نمی شود تا بتوانید آن را تغییر دهید ) حالا این جدول به utf8 تغییر کرد و باید سراغ جدول بعدی که utf8 نیست بروید و به همین ترتیب الی آخر. }

زکات علم نشر آن است. چون خودم یاد گرفتم نشر آن را وظیفه ی شرعی دانستم.
یا علی التماس دعا

آموزش دیگر :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضاء محمدرضا بهارلو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قم اس ام اس ::. سامانه ارسال پیام کشوری
ارائه پنل کاربری ، نمایندگی ، واگزاری خطوط مجازی ، تعرفه ثابت 100 ریال ، امکانات نامحدود و فوق العاده ، پنل رایگان ، شماره اختصاصی رایگان و....
& دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
09109984196
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط baranv60 ، mal2moh ، Reza Ganji ، mina123 ، king28 ، anag ، vakil_vakil ، erisco ، mohi ، babani ، milad0098 ، hkdispost ، saso ، hojjatele ، narges2 ، saharzzzz
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
آموزش گرفتن خروجی فارسی از rsform - حل مشکل فونت فارسی در RS form - محمدرضا بهارلو - ۳-۷-۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ عصر
صفحه ارجاع دهنده - محمدسلیمانی - ۲۲-۷-۱۳۹۲, ۰۵:۴۶ صبح
اجباری شدن فیلد دراپ دان - mohi - ۱۵-۲-۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان