زمان کنونی: ۹-۱-۱۴۰۳, ۰۸:۴۴ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش وبلاگ نویسی
۱۴-۷-۱۳۹۵, ۰۲:۵۰ صبح
ارسال: #1
آموزش وبلاگ نویسی
تا به حال این آرزو را داشته اید که ارنست همینگوی یا استفان کینگ نسل خود باشید؟ البته وبلاگ نویسی با نوشتن یک رمان یا یک مقاله برای مجلات، کاملاً متفاوت است. وبلاگ نویسان باهوش می دانند که مردم در برهه های زمانی متفاوت، به چیزهای مختلفی توجه دارند.

در حقیقت، تحقیقات انجام شده در شرکت مایکروسافت نشان داد که تکنولوژی، میانگین مدت توجه انسان ها را به ۸ ثانیه کاهش داده است که این مدت زمان، کم تر از میزان توجه ماهی قرمز است!

اجازه بدهید صادقانه صحبت کنم؛ تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس حرفه ای، به هیچ وجه کار ساده ای نیست. اما اگر نکاتی که در این مقاله برایتان نام می بریم را به درستی اجرا کنید می توانید در کمتر از ۳۰ روز شروع به تولید محتوایی جذاب کنید. محتوایی که خواننده را وادار به تعامل و پاسخگویی می کند.

به یاد داشته باشید در وبلاگی نویسی، هدف نهایی انتقال ایده یا پیام به مخاطبین در کوتاه ترین زمان ممکن است. محتوای مجلات (یا روزنامه) معمولاً طول تعیین شده ای دارند، اما تعداد کلمات یک پُست وبلاگ می تواند در بازه ای بین ۳۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه و یا حتی بیشتر باشد.

صرف نظر از تعداد کلمات مطلب خود، باید مردم را به خواندن ترغیب کنید. خب مسلماً برای انجام این کار، لازم است در ابندا توجه مخاطب را جلب کنید.

وبلاگ نویسی فواید زیادی دارد. طبق آمارگیری سایت HubSpot نوشتن و انتشار روزانه مطالب در وبلاگ، در مقایسه با وبلاگ نویسی به صورت هفتگی، بازگشت سرمایه (ROI) بیشتری برای کسب و کارتان در پی دارد.

گرچه ممکن است وبلاگ نویسی به سرعت تبلیغات نتیجه بخش نباشد، اما مطمئن باشید که برای کسب و کارتان مشتری هایی بالقوه یا ثابت، در پی خواهد داشت. اگر آماده هستید، اجازه دهید در این مطلب ۵ روش حرفه ای وبلاگ نویسی را برایتان بیان کنیم. با استفاده مداوم از این ۵ روش می توانید طی ۳۰ روز به وبلاگ نویسی بهتر تبدیل شوید.

اما نخستین روش…

همیشه ایده های خود را بنویسید

وقتی ایده هایتان را می نویسید، به طور خودکار تمام تمرکز خود را به آن ها اختصاص خواهید داد. کمتر کسی از بین ما هنگامی که یک ایده را می نویسد، هم زمان به چیزی غیر از آن فکر می کند. در نتیجه قلم و کاغذ وسایل خوبی برای تمرکز گرایی هستند.– مایکل لبوف

“نورجین چانکو” با نوشتن مداوم ایده هایش وبلاگ خود را احیا کرد. اندرو لینچ، موسس مجله ی Daily Practice نیز به همین شیوه مهارت وبلاگ نویسی خود را تقویت نمود. او در این باره میگوید:

در حقیقت، من خودم را یک ماشین ایده پرداز تصور می کنم. احساس می کنم بیش از آن چیزی که تصور می کنم خلاق هستم و اغلب برای بسیار از مشکلات، راه حل هایی جالب و جدید پیدا می کنم.

رویای نویسنده شدن را از ذهن خود دور کنید. تنها یک راه وجود دارد تا نویسنده شوید، و آن شروع کردن به نوشتن است.

چگونه می توانید شروع کنید؟

این کار را با نوشتن ایده هایی که به ذهنتان خطور می کند، شروع کنید. سعی کنید یادداشت نویسی را به یک عادت تبدیل کرده و با نصب یک نرم افزار یادداشت مانند Evernote در تلفن همراه خود، همواره این کار را انجام دهید.

مهم نیست در حال خوردن ناهار با دوستان باشید یا در حال انتظار برای ملاقات با دکتر، ایده ها همیشه به سراغمان می آیند. پس بهتر است سریع تر آن ها را یادداشت کنیم تا از یادمان نروند.

جیمز **عبارت غیر مجاز**وچر پیشنهاد می دهد که هر روز ۱۰ ایده که به ذهنتان خطور می کند را یادداشت کنید. این کار را به عنوان یک تمرین روزانه انجام دهید تا نویسنده یهتری شود. هم چنین با انجام این کار، هرگز کمبود ایده پیدا نخواهید کرد و دچار مشکل قفل شدن ذهن (Writer’s Block) نمی شوید.

از سال ۲۰۱۴ تا به امروز، “نیل پاتل” در حالی که ۵ شرکت موفق را اداره می کند، توانسته است هفته ای ۸ مطلب برای وبلاگ های خود بنویسد. دلیل عمده اش این است که او سریعاً ایده هایش را روی کاغذ می آورد. برای مثال شما هم وقتی که به یک سمینار می روید می توانید از گوشی موبایلتان استفاده کنید. به این ترتیب نه تنها می توانید وبگردی کنید، بلکه می توانید ایده های جدید خود را نیز یادداشت کنید.

بر اساس تحقیقات دانشگاهی انجام شده، انسان ها معمولاً چیزی که یادداشت می کنند را به خوبی به یاد می آورند. اگر موفق به نوشتن ایده های خود نشدید، ممکن است زمانی که به شدت به آنها نیاز دارید، آن ها را به یاد نیاورید.

عادت یادداشت برداری را در خود تقویت کنید. این تمرین روزانه را به تعویق نیاندازید، خودکارتان را برداشته و بعد از خواندن این مطلب، ایده های خود را بنویسید.

همین حالا این کار را بکنید.

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
آموزش وبلاگ نویسی - anahitaparsa - ۱۴-۷-۱۳۹۵ ۰۲:۵۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان