پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: آرشیو انجمن های قدیمی جوملا (/forum-159.html)
+--- انجمن: الحاقات جوملا 2.5 (/forum-110.html)
+---- انجمن: پلاگین های جوملا 2.5 (/forum-120.html)
+----- انجمن: پلاگین های انگلیسی جوملا 2.5 (/forum-121.html)
+----- موضوع: پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery (/thread-9730.html)

صفحه‌ها: 1 2 3

پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - Reza Ganji - ۲۲-۱۰-۱۳۹۱ ۰۶:۴۳ عصر

Plugin Joomla 2.5

[تصویر:  1357888342_1_6d455b4711.png]

درود
تاکنون گالری تصاویر زیادی را در انجمن معرفی کردیم و دوستان استفاده کرده اند.هرچند برخی پلاگین ها مانند simple image gallery سایت جوملا ورک سرآمد هستند و حرفی برای گفتن باقی نگذاشتند اما دارای معایب کوچکی هستند مثلا اینکه برای هر تصویر نمیتوان عنوان یا همون تایتل و توضیحات اضافه کرد.
پلاگین گالری تصاویر TCVN Image Gallery یک پلاگین رایگان و بی نظیر می باشد که توسط آن برای هر گالری تصاویر که در مطلب قرار میدهید میتوانید عنوان گالری و توضیحات و عرض و ارتفاع تصاویر بندانگشتی و همچنین برای هر تصویر یک تایتل قرار دهید.
البته عنوان ها و توضیحات و عرض و طول و نام و مسیر تصاویر را می باید دستی وارد کنید ولی برای کسانی که میخواهند تنظیمات بیشتری در اختیار داشته باشند این پلاگین بسیار مفید است.
بعد از نصب این پلاگین یک دکمه نیز به ادیتور برای اضافه کردن نمونه کد به مطالب اضافه میشود که شما باید آن را تغییر دهید و سفارشی کنید.

ویژگیهای پلاگین :
سازگار با جوملا 2.5
قابل استفاده در مطالب جوملا و کامپوننت k2
دارای شش تم پیش فرض در پلاگین
دکمه ادیتور برای اضافه کردن کدهای پیش فرض
قابلیت ریسایز کردن تصاویر بندانگشتی
تنظیم زمان نمایش اسلاید و سرعت تغییر انیمیشن
نمایش عنوان و توضیحات تصاویر
سبک بالود سریع
نوشته شده صد در صد با سی اس اس جاوا بدون تیبل
سازگار با مرورگرهای مدرن IE8+, Firefox 2+, Flock 0.7+, Netscape, Safari, Opera 9.5

به نمونه کدی که من برای شما آماده کردم در زیر توجه کنید :

کد:
[gallery title="onvane gallery" width="120" height="120" columns="4"]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/01.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/02.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/03.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/04.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/05.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/06.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/07.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/08.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/09.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/10.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/11.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[gallery_item title="onvane tasvir" src="images/22/12.jpg"]tozihate tasvir[/gallery_item]
[/gallery]

در نمونه کد بالا من تصاویری را که در پوشه ای به نام 22 واقع در پوشه ایمجز قرار دارد درون مطلب نمایش داده ام.تعداد ستون ها 4 می باشد یعنی تصاویر من در چهار ستون کنار هم نمایش داده میشوند و هرچقدر تصاویر زیاد باشند هم باز در چهار ستون و در زیر هم نمایش داده میشوند.عرض و ارتفاع تصاویر بندانگشتی هم 120 پیکسل انتخاب شده است.
تعداد تصاویر هم در کد بالا 12 تصویر با پسوند jpg می باشد.در قسمت هایی که به با حروف لاتین نوشته شده عنوان تصویر و توضیحات تصویر شما می توانید عنوان و توضیحات دلخواه را اضافه کنید.
جهت راحتی این کدها رو در نت پد پلاس کپی کنید و سپس به utf-8 تبدیل کنید و بعد از آن توضیحات فارسی را اضافه وبعد از آن درون مطلب کپی کنید.هرچند خط هم که مایل باشید میتوانید به این کد و قبل از تگ [/gallery] اضافه کنید.میتوانید برای استفاده های بعدی در صورت لزوم کدهای هرگالری را که ایجاد کردید در سیستم ذخیره کنید.

تصاویری از پلاگین :

[تصویر:  1357889226_1_ded6ffb1c9.jpg]

[تصویر:  1357889317_1_92c3071c77.jpg]

[تصویر:  1357889339_1_4ba5c8109e.jpg]

[تصویر:  1357889357_1_05b1bc9804.jpg]

در تنظیمات این پلاگین و در قسمت تنظیمات پیشرفته (Advanced options) میتوانید لود جی کوئری را غیرفعال کنید.این گزینه برای جلوگیری از تضاد بین افزونه ها در زمانی که شما از پلاگین های لود و بهینه سازی جی کوئری استفاده میکنید کاربرد دارد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - Reza Ganji - ۲۲-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ عصر

در صورتی که مایل بودید تصاویر بصورت RTl در مطلب نمایش داده شوند و تصویر اول سمت راست قرار گیرد میتوانید کد زیر را در فایل style.css این افزونه و در لاین 198 پیدا کنید و float اون را به راست تغییر دهید.

کد:
.tcvn-gallery .tcvn-gallery-item {
    background: none repeat scroll 0 0 transparent !important;
    float: right;
    list-style: none outside none;
    margin: 0 !important;
    padding: 5px !important;
}

این فایل سی اس اس را میتوانید در مسیر زیر بیابید :

کد:
TCVN Image Gallery\tcvn_gallery\assets\css

اگر در هاست میخواهید تغییر دهید در پوشه پلاگین ها و سپس پوشه سیتم میتونید فولدر این پلاگین را بیابید

پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - atpersian - ۱۵-۱-۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ صبح

سلام سال نو
با تشکر از پلاگین بسیار جالب و آموزش خوبتون
مهندس میخواستم بدونم چجوری میتونم نوشته روی آیکن های قسمت باز شدن عکس مانند next یا close رو پاک کنم یعنی فقط آی کن دیده بشه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر
Joomla 2.5

پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - Reza Ganji - ۱۵-۱-۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ صبح

در دمو افزونه فقط آیکن نمایش داده میشود و فکر میکنم اگر استایل شبیه دمو را انتخاب کنید اینگونه باشد البته من تنظیمات افزونه یادم نیست ولی دمو سایت سازنده برای من مانند دلخواه شما نمایش داده میشود.

RE: پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - electronic66 - ۱۱-۲-۱۳۹۲ ۰۷:۰۵ عصر

سلام و خسته نباشيد من كاربر مبتدي هستم پلاگين رو نصب كردم آدرس عكس ها رو هم مي دم اما فقط در يك ستون نمايش مي دهد و با كليك رو عكس ها ، عكس بزرگ رو در گوشه صفحه نمايش مي دهد و مانند دمو نيست (در واقع از پلاگين استفاده نمي كند ) لطفا من رو راهنمايي كنين

پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - Reza Ganji - ۱۲-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ صبح

باید آدرس سایتتون رو قرار دهید.
در تنظیمات میتونید تصاویر بندانگشتی یا همون کوچک رو سایزش رو تعیین کنید.دلیل اینکه درست نمایش داده نمیشه میتونه به دلیل ایجاد تضاد باشه.

پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - dvr2021 - ۱۸-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۴۷ عصر

سلام این دکمه ایدتور که بتونم سفارشیش کنم کجا قرار میگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - msn0098 - ۲۸-۵-۱۳۹۲ ۰۶:۳۰ صبح

سلام
من هرچی پلاگین با این اسم ها بود نصب کردم
اما توی کی 2 باز هم ارور زیر رو میده

Notice: Please install JoomlaWorks Simple Image Gallery Pro plugin if you want to use the image gallery features of K2!

خسته شدم

RE: پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - joomi - ۱۶-۶-۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ صبح

سلام مهندس جان
درسته در دمو سایت اینطور نیست ولی در همه ی استایل های پلاگین روی دکمه ها مانند close , next و ... اسم آیکن هم نمایش داده میشه و این مشکل کمی ظاهر پلاگین را خراب کرده. چطور این مشکل را برطرف کنیم؟

RE: پلاگین گالری تصاویر جوملا TCVN Image Gallery - Reza Ganji - ۱۶-۶-۱۳۹۲ ۰۶:۲۸ صبح

اگر در تنظیمات نمایش یا عدم نمایش دکمه های ناوبری موجود هست باید غیرفعال کنید و یا اینکه دکمه ها رو راست چین کنید.
سایت جوملا ورک یک پلاگین داره به نام simple image gallery که میتونید اون رو نصب کنید تا دیگه اون خطا نمایش داده نشه.