پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
جوملا بهتره یا وردپرس - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: آموزش (/forum-25.html)
+--- انجمن: آموزش های کاربردی (/forum-109.html)
+--- موضوع: جوملا بهتره یا وردپرس (/thread-8001.html)

جوملا بهتره یا وردپرس - محمدرضا بهارلو - ۸-۶-۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ صبح

جوملا خوبه یا وردپرس
وردپرس و جوملا از بهترین و محبوب ترین سیستم های میدیرت محتوا می باشند که بیش از هزاران سایت بر پایه این دو سیستم در حال حاضر در حال فعالیت هستند و روزانه سایت های بی شماری توسط این دو سیستم ایجاد و راه اندازی می شوند.همواره در انتخاب این دو سیستم بین کاربران اختلاف نظر وجود داشته است و هر کدام بنا به سلیقه و کاربردی که دارند یکی از این دو سیستم را انتخاب می کنند.سایت sitepoint طی چندین هفته بررسی تخصصی و همه جانبه این دو سیستم را آنالیز کرده است و نتایج زیر را منتشر نموده است که خواندن آن برای علاقه مندان خالی از لطف نیست.

[تصویر:  header6.jpg]

هفته اول : معرفی سیستم ها و ساختار محتوایی آن ها

در هفته اول دو سیستم به صورت کامل معرفی شدند و ساختار محتوایی آن ها به صورت کامل بررسی شد.نتیجه گیری های بدست آمده در این هفته به این شرح است:

بر اساس آمار و ارقام وردپرس محبوب تر وکاربر پسند تر است و کار کردن با آن بسیار آسان تر است و بدون داشتن دانش کم برنامه نویسی و وب می توان با ان کار کرد.در این هفته وردپرس محبوب تر از جوملا شد.

هفته دوم : پوسته ها

در هفته دوم به بررسی پوسته های دو سیستم پرداخته شد. در این هفته تفاوت خاصی بین پوسته های دو سیستم مشاهده نشد و.طراحی پوسته های وردپرس به گونه ای است که آن چیزی که در ذهن می باشد را می توان ژیاده سازی نمود و پوسته های جوملا چند منظوره و کاره می باشند.

در این هفته هر دو سیستم تقریبا برابر بودند.

هفته سوم :افزونه پلاگین و سفارشی سازی

در این هفته افزونه های هر دو سیستم مورد بررسی قرار گرفتند.با بحث های که انجام شد در حقیقت تفاوت زیاید در ساختار افزونه های دو سیستم وجود دارد. افزونه های جوملا همه جانبه تر است و تنوع بیشتری دارد و افزونه های وردپرس تخصصی تر و برای وب سایت های وبلاگی می باشد.

انتخاب سیستم مورد نظر بر اساس افزونه فقط منوط به نوع سایت و امکاناتی است که از آن در خواست می شود و تفاوتی بین جوملا و وردپرس مشاهده نمی شود.

هفته چهارم :بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو )

در این هفته سئو جوملا و وردپرس مورد بررسی و آنالیز قرار گرفت.هیچ شکی نیست که وردپرس در سئو قدرتمند و بهتر از جوملا می باشد.هرچند که سئوی جوملا را نیز نمی توان نادیده گرفت اما در این هفته وردپرس نمره بیشتری را کسب کرد.

هفته پنجم :پشتیبانی و ارتباطات

در هفته پنجم بحث بسیار جالب تر و شگفت انگیز تر شد. وردپرس فاقد بسیاری از ابتکارات جامعه سازی است.وب سایت های طراحی شده با آن بسیار مطلوب است و به نظر می رسد که وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب تری می باشد.

و اما برنده کدام است …

به نقل از نویسنده:

مدت زمان زیادی است که به دنبال جوابی برای این سوال هستم که کدام سیستم بهتر و شماره یک سیستم های مدیریت محتواست.نه این زمان که دارم این مطلب را می نویسم بلکه سالیان سال است که طراحی وب انجام می دهم و با این سوال روبرو هستم وحقیقت این است که هنوز مدرک و شاهدی برای این سوال ندارم که جواب قطعی دهم.

به نظر من هر دو سیستم برای هدف هایی که داریم عالی و خوب هستند.هر وقت که می خواهم سایتی برای مشتری طراحی کنم برای من فرقی نمی کند که جوملا باشد یا وردپرس اما قبل از تصمیم گیری جهت انتخاب سیستم مدیریت محتوای مورد نظر ویِژگی های سایت سفارش دهنده و نیازمندی های ان را بررسی می کنم و بر اساس آن تصمیم گیری می کنم.

هدف از این چند هفته بررسی آنالیز کامل هر دو سیستم و آشنایی با مزایا و معایب هر دو بود تا کاربرها با آن ها آشنا شوند.

زمانی که بخواهم سایتی که دارای محتوای سنگین و زیادی باشد مثل باگ ها یا سایت های خبری و … بدون شک به سراغ وردپرس خواهم رفت.اما برای بقیه سایت ها (سایت های پیچیده تر) جوملا را انتخاب خواهم کرد.

وردپرس سیستم ساده تر وکار کردن با آن آسانتر است و پلت فرمی جهت انتشار مطالب می باشد.برای انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا ابتدا باید نیازمندی های خود را شناسایی کند تا بتوانید سیستم بهتر را انتخاب نمایید.بله درست است که وردپرس ساده تر و آسان تر است اما پیچیدگی جوملا آن را به یک سیستم مدیریت محتوای همه منظوره تبدیل می کند.

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منبع دویران

RE: جوملا بهتره یا وردپرس - سعید حمزه زاده - ۸-۶-۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ صبح

Joomla 2.5Drink

RE: جوملا بهتره یا وردپرس - mojtaba0937 - ۱-۴-۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ عصر

سعی کنید فقط دنبال یک سیستم مدیریت باش