پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
{ويژه} رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: {ويژه} رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform (/thread-7693.html)

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - پیام عمرانی - ۷-۸-۱۳۹۴ ۰۵:۰۲ صبح

(۷-۸-۱۳۹۴ ۰۴:۵۹ صبح)0007 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان من یع مشکل دارم هرچند ساده !
ناحیه متن برای فرم قرار میدم ولی نمیتونم مقدار دلخواه که میخوام بهش بدم وقتی مقدار ستون ها و ردیف ها تغییر میدم فقط عرض زیاد میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
لطفا شفاف تر توضیح بدید ! متوجه نشدم

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - 0007 - ۷-۸-۱۳۹۴ ۰۵:۳۶ عصر

با سلام
دوستان من یع مشکل دارم هرچند ساده !
ناحیه متن برای فرم قرار میدم ولی نمیتونم مقدار دلخواه که میخوام بهش بدم وقتی مقدار ستون ها و ردیف ها تغییر میدم فقط عرض زیاد میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - 0007 - ۷-۸-۱۳۹۴ ۰۶:۰۶ عصر

مثلا من یه فرم برای تماس با ما ساختم
این فرم از قسمت های مختلفی تشکیل شده مثلا نام و ایمیل و...
در اون قسمتی که شخص میتونه پیام خودشو بزاره یه اندازه پیش فرض داره برای ستون و ردیف !
من میخوانم بزرگ تر بشه اما با اینکه مقدار زیادتری نسبت به مقدارد پیش فرض دادم بازم تغییر نکرد جز اینکه عرض فرم بیشتر شد

یه سوال دیگ که داشتم اینه که ماکان این هست بعد از اینکه کسی فرم را ارسال کرد مشخصات فرد رو ایمیلم بیاد و نه اینکه فقط گذارش ارسال فرم باشه یعنی محتویات فرم هم رو ایمیل من ارسال بشه
با تشکر فراوان

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - mohi - ۷-۸-۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ عصر

(۷-۸-۱۳۹۴ ۰۶:۰۶ عصر)0007 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثلا من یه فرم برای تماس با ما ساختم
این فرم از قسمت های مختلفی تشکیل شده مثلا نام و ایمیل و...
در اون قسمتی که شخص میتونه پیام خودشو بزاره یه اندازه پیش فرض داره برای ستون و ردیف !
من میخوانم بزرگ تر بشه اما با اینکه مقدار زیادتری نسبت به مقدارد پیش فرض دادم بازم تغییر نکرد جز اینکه عرض فرم بیشتر شد

یه سوال دیگ که داشتم اینه که ماکان این هست بعد از اینکه کسی فرم را ارسال کرد مشخصات فرد رو ایمیلم بیاد و نه اینکه فقط گذارش ارسال فرم باشه یعنی محتویات فرم هم رو ایمیل من ارسال بشه
با تشکر فراوان

برای قسمت اول سوالتون میتونید توی ویژگی های اضافی کد بزنید مثلا این کد
کد:
style="width: 230px; height: 35px"

برای اینکه محتویات هم ارسال بشه توی اموزش ها هست توی قسمت ایمیل میتونید اسم فیلد و مقدار فیلد رو بزنید
مثلا
کد:
{tel:caption}:{tel:value}

{adress:caption}:{adress:value}

{degree:caption}:{degree:value}

اینا فیلدای منه فیلدهای خودتون بزنید
توی اموزش ها اموزش کاملش هست

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - 0007 - ۸-۸-۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ صبح

با تشکر از شما دوست عزیز
مشکل برطرف شد اما حتما باید فیلد ها با عبارت لاتین پر بشه !!!
با فارسی که پر میشه خطا میده !
و اینکه چطور فرم رو در وسط صفحه قرار بدم در حالت عادی سمت راست صفحه قرار میگیره
بازم تشکر

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - mohi - ۸-۸-۱۳۹۴ ۰۲:۵۳ صبح

(۸-۸-۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ صبح)0007 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از شما دوست عزیز
مشکل برطرف شد اما حتما باید فیلد ها با عبارت لاتین پر بشه !!!
با فارسی که پر میشه خطا میده !
و اینکه چطور فرم رو در وسط صفحه قرار بدم در حالت عادی سمت راست صفحه قرار میگیره
بازم تشکر

خواهش میکنم برای تشکر از دکمه تشکر استفاده کنید

فیلد ها یه نام دارن یه عنوان
نام حتما باید لاتین باشه
این سوالتون رو متوجه نشدم
نقل قول: حتما باید فیلد ها با عبارت لاتین پر بشه !!!
منظورتون چی هست دقیقا

برای قرار دادن فرم در وسط وصفحه بازهم اموزشش هست
اول در قسمت خواص طرح بندی فرم رو روی xhtml قرار بدید
بعد میتونید در قسمت CSS و جاوا اسکریپت کد هایی رو بزارید که طرح بندی فرمتون به هر صورت دلخواهتون در بیاد و در وسط صفحه قرار بگیره

کد های نمونه بازهم در اموزش هست

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - 0007 - ۸-۸-۱۳۹۴ ۰۳:۴۶ صبح

سلام میخواستم از دکمه تشکر استفاده کنم ولی پیدا نکردم !
و اینکه منظورم از پر کردن فیلد این بودش ک من فرم و ساختم کسی ک میخاد ازش استفاده کنه باید حتما اسم و فامیل خوشو به حروف لاتین وارد کنه در غیر این صورت پیغام خطا میده
در مورد XML چون تازه واردم نتونستم چیز زیادی متوجه بشم اگه لطف کنید لینک اون مطلب رو قرار بدین ممنون میشم

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - mohi - ۸-۸-۱۳۹۴ ۰۳:۵۷ صبح

(۸-۸-۱۳۹۴ ۰۳:۴۶ صبح)0007 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام میخواستم از دکمه تشکر استفاده کنم ولی پیدا نکردم !
و اینکه منظورم از پر کردن فیلد این بودش ک من فرم و ساختم کسی ک میخاد ازش استفاده کنه باید حتما اسم و فامیل خوشو به حروف لاتین وارد کنه در غیر این صورت پیغام خطا میده
در مورد XML چون تازه واردم نتونستم چیز زیادی متوجه بشم اگه لطف کنید لینک اون مطلب رو قرار بدین ممنون میشم

توی قسمت اعتبار سنجی فیلد اگه اجباری هست میتونید بدون اعتبار سنجی اون فیلد رو قرار بدید
اگه هم از حروف به عنوان اعتبار سنجی استفاده کردید در قسمت بدون اعتبار سنجی تمام کارکترای فارسی کیبورد رو وارد کنید

دکمه تشکر هم همین پایین جایی که متن قرار داره هست 01

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - feizypour - ۹-۸-۱۳۹۴ ۰۷:۰۰ عصر

با سلام
به نظر من بهتره برای اینکار شما فیلد کلاسهاتون رو تو فرمتون شرطی کنید بعد شرط رو طوری تعریف کنید که وقتی تو جدول دیتابیس 15 رکورد از اون فیلد ثبت بشه رکورد مورد نظرتون رو غیر فعال کنه

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - atlasarak - ۱۲-۸-۱۳۹۴ ۱۲:۲۳ صبح

سلام
دو تا درخواست دارم :
1-میخواستم برای طراحی فرم با rsform از qr کد روی مشخصات چند فیلد مثل نام و نام خانوادگی و کد ملی برای فرم استفاده کنم اگر کسی کار کرده ممنون میشم راهنمایی کنه؟
2- برای صحت کد ملی کسی روی استانها کار کرده ؟مثلا کد ملی رو بدیم بعد از صحت کدملی، استان محل تولد رو تو فیلد تولد اتوماتیک بده ؟
با تشکر.