پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
{ويژه} رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: {ويژه} رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform (/thread-7693.html)

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - sokhanvar - ۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۰۲:۵۴ صبح

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیران و اساتید محترم
من به تازگی این کامپونت را نصب کردم و بوسیله آموزش های درج شده در انجمن مشغول کار بودم که پس از یک ذخیره دیگر قادر به ورود به صفحه این کامپونت نیستم و صفحه سفید نمایش داده می شود و البته صفحه فرمی هم که ایجاد کرده ام نمایش داده نمی شود و فقط یک صفحه سفید بدون هیچ خطای نمایش داده میشود. کامپونت را حذف و دوباره نصب کردم ولی مشکل برطرف نشد و امکان استفاده از آن را از دست داده ام.

در صورت امکان دوستان راهنمایی فرمایند.

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۰۳:۰۴ صبح

1- مطمئن بشید که ورژن مناسب با نسخه جوملاتون نصب کردید
2- نمایش خطا رو روشن کنید تا خطای دیده بشه
3- از نسخه اصلی استفاده کنید نسخه های وارز معمولا مشکل دارند

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - sokhanvar - ۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۰۳:۳۶ صبح

با تشکر از پاسخ شما
1. نسخه کامپونت 1.49.4 هستش (من مقداری باهش کار کردم و بعد صفحه سفید شد.)
2. برای فعال کردن نمایش ارور هم مقدار error_reporting را در فایل Configuration.php برابر یک قرار دادم ولی خطای نمایش داده نشد.
فقط اینکه من در زمان کار با کامپونت یک گزینه را (بلی) کردم که فکر کنم مربوط به نمایش آنی خطا در فروم بود یعنی نیاز به رفرش نباشه (فکر میکنم البته) آیا امکان داره به خاطر اون بوده باشه و باید چیکار کنم؟

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ عصر

نمایش خطا رو از داخل مدیریت جوملا میشه روشن کرد
اون نمایش خطا نبوده نمایش پیغام جاوا اسکریپت بوده (مشکل شما به اون مربوط نمیشه)

مشکل از خود کامپوننت مورد استفادتونه از یک ورژن دیگه استفاده کنید.

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - sokhanvar - ۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ عصر

با سلام
من این کامپونت را از سایت خریداری کردم, الان باید فایل های font.zip و Arabic.zip را چیکار کنم؟ در مورد مراحل نصب این چند فایل دریافت شد یک توضیح کوتاه بفرمایید , ممنون میشم.

آیا امکانش هست که جناب سلیمانی کار نصب رو برای بنده انجام دهید؟؟
با تشکر
من بعد از این کامپونت مشکل دار قبلی رو پاک کردم و حالا که می خوام نسخه ای که خریداری کردم رو نصب کنم، پیغام میده که در DB یکسری مشکل وجود دارد. از طریق phpmyadmin تمام تیبل های مربوط به کامپونت را حذف کردم و پوشه ها را نیز همچنین ولی مشکل همچنان باقی است.
لطفا راهنمایی بفرمایید

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - khore_64 - ۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۲ عصر

با سلام

من با استفاده از این آموزش

19- نمونه ساده فیلد مخفی شونده

در انجمن آموزش های کاربردی و کامل کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RsForm

فرمم رو درست کردم و تشکر میکنم ازتون
فقط یک مشکلی دارم

من وقتی اون فیلدهای مخفی رو اجباری مکنم حتی وقتی مخفی هستند هم اررور میدهد و فرم ارسال نمیشود

مثلا در همین مثال اگر نویسنده هستید بلی باشد چه نوع نویسندگی نمایش داده میشود که من میخوام

اگر بلی رو انتخاب کردن فیلدهای نمایش داده شده پر کردنشون اجباری یاشه در فرم من تکست فیلد هست فیلدهای مخفی

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۲۰-۱۲-۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ صبح

سلام این مورد البته راه کار داره ولی به ار اس فرم های جدید این قابلیت یعنی ایجاد فیلدهای شرطی و مخفی شونده اضافه شده که این مشکل رو نداره.
بهتره که از اون استفاده کنید.

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۲۰-۱۲-۱۳۹۳ ۰۱:۲۹ صبح

نقل قول: با سلام
من این کامپونت را از سایت خریداری کردم, الان باید فایل های font.zip و Arabic.zip را چیکار کنم؟ در مورد مراحل نصب این چند فایل دریافت شد یک توضیح کوتاه بفرمایید , ممنون میشم.

آیا امکانش هست که جناب سلیمانی کار نصب رو برای بنده انجام دهید؟؟
با تشکر
من بعد از این کامپونت مشکل دار قبلی رو پاک کردم و حالا که می خوام نسخه ای که خریداری کردم رو نصب کنم، پیغام میده که در DB یکسری مشکل وجود دارد. از طریق phpmyadmin تمام تیبل های مربوط به کامپونت را حذف کردم و پوشه ها را نیز همچنین ولی مشکل همچنان باقی است.
لطفا راهنمایی بفرمایید

فونت ها برای خروجی pdf هست
کامپوننت رو چطوری پاک کردید؟؟؟ مطمئن هستید کامپوننت پاک شده؟؟؟
پوشه های کامپوننت رو هم بعد از حذف، پاک کنید.[/code]
یک تصویر از مشکلتون قرار بدید.

من اعتقادم اینه که کاربربای ایرانی باید ماهیگیری یاد بگیرند ولی اگر خسته شدید مشکی ندارم براتون انجام بدم
اگر خواستید به پرسیدن سوال ادامه بدید اگر هم خواستید مشخصات کاربری تون و برام پیام خصوصی بفرستید.

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - sokhanvar - ۲۰-۱۲-۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ صبح

با سلام
کامپونت را از بخش مدیریت افزونه ها حدف کرده و پوشه های مربوط به کامپونت و تیبل ها را همچنین پاک کردم. حالا هم که قصد نصب کردن دوباره را دارم. تیبل ها ایجاد شده ولی پوشه ها دوباره نصب نمی شوند و پیغام میده که در DB یکسری مشکل وجود دارد. و گزینه rsform در بخش کامپونت ها آورده میشه ولی وقتی روش کلیک میکنم میگه که کامپونتی نصب نشده است.
من روی سایت دیگه ابتدا com_rsform(j1.5) و سپس RSForm! Pro_1.50.10_ for_Joomla!_2.5_3.x_PERSIAN را نصب کردم و بدون مشکل نصب شد ولی در این سایت مشکل دارم.
تمام فایل های rsform را در هاست و جداول پاک کردم ولی بازم زمان نصب خطای (نصب کامپوننت: تابع DB یک سری ایراد دارد) را نمایش می دهد.

ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - sokhanvar - ۲۰-۱۲-۱۳۹۳ ۰۴:۴۵ صبح

مشکل بنده بعد از دو روز برطرف گردید.
فقط اگر یکی از اساتید لطف کنند مختصری درباره ماژول و پلاگین های که همراه کامپونت می باشد توضیح دهند. عالی میشه
با تشکر از اساتید