پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
انتخاب پسورد امن تر - موزیلا - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: آموزش (/forum-25.html)
+--- انجمن: آموزش های کاربردی (/forum-109.html)
+--- موضوع: انتخاب پسورد امن تر - موزیلا (/thread-4827.html)

انتخاب پسورد امن تر - موزیلا - Pourdaryaei - ۱۱-۱۲-۱۳۹۰ ۰۷:۱۸ صبح

امروز بنیاد موزیلا مقاله کوتاهی درمورد انتخاب پسورد امن تر در محیط اینترنت منتشر کرد که فقط 3 مرحله ساده داره ، این سه مرحله به شرح زیر هست .

1 - انتخاب یک جمله
خب گفته اول یک جمله مثلا یک نقل قولی از Ogden Nash رو انتخاب میکنیم که این رو گفته » Happiness is having a scratch for every itch
حالا حروف اول هر کلمه رو برمیداریم » Hihas4ei اینجا برای for از 4 استفاده شده .

2 - اضافه کردن کاراکترهای خاص
برای اینکه این پسورد رو از نظر امنیتی قویتر کنیم ، کاراکترهای خاصی بهش اضافه میکنیم
مثلا » #Hihas4ei:

3 - اختصاص دادن پسورد به وبسایت
حالا پسوردی که داریم رو با اضافه کردن پسوند یا پیشوند و با اختصار میتونیم برای سایتهای مختلفی استفاده کنیم . خب حالا اجازه بدین از کلمه اول و دو همخوان سایت استفاده کنیم.
باز هم برای محکم کاری از حروف بزرگ و یا کوچک استفاده میکنیم . اگر اولین حروف سایت صدا دار بود از حرف بزرگ استفاده میکنیم ، برای قاطی کردن اینها از همین قانون استفاده میکنیم و تصمیم میگیریم که این اختصار سمت راست یا چپ قرار بگیره .

کد:
#Hihas4ei:AmZ for Amazon
fCb#Hihas4ei: for Facebook
#Hihas4ei:YtB for YouTube
dRm#Hihas4ei: for Drumbeat

خب این فقط یه مدل از ایجاد پسورد برای سایتها بود ، میتونید از خودتون خلاقیت نشون بدید و پسوردهای با امنیت بالا ایجاد کنید .

اگر توضیحات من گیج کننده بود به لینک اصلی مقاله در سایت موزیلا مراجعه کنید .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب یدونه مثال برای خودم بزنم ، از I was afraid of the dark and suspicious of the light
نقل قول که از وودی آلن هست استفاده میکنم و برای پارس جوم یه پسورد میزارم

pjm@iwaodaSOTL

حالا این پسورد من نیستا Quiet