پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
مشکل در نصب جوملا - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: مشکل در نصب جوملا (/thread-2021.html)

صفحه‌ها: 1 2

مشکل در نصب جوملا - pop3 - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۵:۲۰ عصر

سلام

من جوملا تا مرحله آخر پیش میرم و وقتی در مرحله نهایی میزنم روی sample data installed

بصورت موفقی آمیز نصی میشه و میزنه sample data installed sucessfuly و وقتی next میزنم که بزنه حذف پوشه install دیگه وارد این مرحله نمیشه . چیکار کنم ؟

RE: مشکل در نصب جوملا - شاهین سمیع عادل - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۵:۴۴ عصر

پوشه install را تغییر نام دهید و یکبار تست کنید که جوملای شما کامل نصب شده است یا خیر . ممکن است مشکل از قسمت نصب اطلاعات نمونه باشد .
اگر جوملای شما بالا آمد و توانستید وارد قسمت مدیریت شوید برای احتیاط یک جوملای نصب نشده را روی هاست / لوکال خود Extract کنید و پوشه install را حذف کنید .
توصیه می کنم از این جوملا استفاده کنید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: مشکل در نصب جوملا - pop3 - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۵:۵۵ عصر

اینکاررا انجام دادم این خطار داد

No configuration file found and no installation code available. Exiting

در صورتیکه من کاملا فایلا را اپلود کرده بودم

RE: مشکل در نصب جوملا - شاهین سمیع عادل - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۶:۰۸ عصر

وقتی جوملا را نصب می کنید یک فایل به صورت اتوماتیک ایجاد می شود به نام configuration.php که اطلاعات جوملا و دیتابیس شما را در خودش ذخیره کرده است .
چند حالت ممکن است پیش آمده باشد :
1- دسترسی این فایل برای خواندن محدود شده . سطح دسترسی این فایل باید روی 644 باشد.
2- به دلایلی ( مثلاً نصب ناقص ) این فایل ایجاد نشده که می توان آن را به صورت دستی ایجاد کرد ولی توصیه می کنم از یک جوملای بدون مشکل مثل لینکی به شما معرفی کرده ام استفاده کنید . اگر همچنان مشکل پا برجا بود با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید تا مشکل را ارزیابی کند .

RE: مشکل در نصب جوملا - مرتضی محمدجانی - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۶:۴۲ عصر

از چه هاستی استفاده میکنید ؟
رایگان ؟
از کدام بسته فارسی شده جوملا برای نصب استفاده می کنید ؟
و کدام ورژو جوملا استفاده میکنید ؟
همین طور که آقا شاهین فرمودن باید دسترسی configuration.php را بر روی 777 قرار دهید
این روشی که من میگم انجام دهید چون من هم همین مشکل و داشتم
کلیه دیتا بیس ها رو حذف کنید کل فایل های جوملا رو حذف کنید .
و دوباره نصب نمایید .

زیر قسمت نام کاربری و پسورد یک جعبه متن قرار دارد که تنظیمات جوملای شما را نشان میدهد .محتویات آن را با عمل کپی بردارید. وارد پوشه FTP سایتتان شوید و فایل configuration.php-dist را باز کنید . متن کپی شده در حافظه را جایگزین نوشته های موجود در فایل کنید و فایل را ذخیره کنید. حال پسوند –dist را از انتهای فایل حذف کنید تا نام فایل بصورت configuration.php درآید.
می توانید از کتابی که آقای گنجی در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پست معرفی کردید استفاده کنید
موفق باشیدRose

RE: مشکل در نصب جوملا - pop3 - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۶:۵۱ عصر

من از بسته quickstart استفاده می کنم که 1.7 هست . بر روی لوکال هاست بدون هیچ مشکلی نصب میشود . و فایل configuration موجود هست ولی در هاست که ویندوز Plesk 9.5.2 هست و رایگان نیست ایم فایل موجود نمیباشد

RE: مشکل در نصب جوملا - مرتضی محمدجانی - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۶:۵۹ عصر

دوست عزیز
در مرحله آخر در برخی هاست ها فایل config ساخته نمیشه و باید دستی کدهاشو وارد کنید
اگر در دیتابیس اطلاعات قرار گرفته توصیه میکنم این فایل را دستی بسازید
یک فایل با نام configuration.php ایجاد کنید و دسترسی 777 بدید و مراحل نصب را دنبال کنید ! بعد از نصب دسترسی به فایل را 644 بفرمایید.

به این روش بدون هیچ مشکلی فایل ایجاد خواهد شد و مراحل نصب بدرستی انجام خواهد شد.

RE: مشکل در نصب جوملا - pop3 - ۸-۶-۱۳۹۰ ۰۷:۵۱ عصر

نشد آقای parsrayaneh

من دوباره فایلا را آپلود کردم و دیتابیس ساختم براتون اطلاعاتشو پخ کردم ببنید میتونید نصبش کنی فقط

ممنونتون میشم ببخشید همش مزاحمتون میشم

جناب آقاب گنجی سلام

من اطلاعات هاستم را برای شما هم فرستادم اگر ممکنه ببنید شما می تونید نصب کنید جوملا را برای من . خودم نتونستم حلش کنم . برای آقای parsrayane فرستادم . که فکر کنم رفتن

ممنون میشم حلش کنید

با تشکر

RE: مشکل در نصب جوملا - pop3 - ۸-۶-۱۳۹۰ ۱۰:۲۶ عصر

جناب آقای سمیع عادل من اطلاعات هاستم بفرستم میتونید مشکلمو حل کنید و. والا هر کاری بود کردم مشکلم حل نشد .

RE: مشکل در نصب جوملا - صابرمحمدی - ۸-۶-۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ عصر

بسته نصبی رو عوض کردین یا از همون قبلیه استفاده میکنین؟