پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
آموزش فعال کردن کپچا گوگل در جی کامنت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: الحاقات جوملا 3.0 - 3.10 (/forum-53.html)
+--- انجمن: کامپوننت های جوملا 3.0 - 3.10 (/forum-57.html)
+---- انجمن: کامپوننت های فارسی جوملا 3.0 - 3.10 (/forum-59.html)
+---- موضوع: آموزش فعال کردن کپچا گوگل در جی کامنت (/thread-19483.html)

آموزش فعال کردن کپچا گوگل در جی کامنت - mohamed92 - ۶-۱-۱۳۹۵ ۰۹:۳۷ صبح

سلام به همه دوستان عزیز
یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربرها با اون درگیرن وارد کردن کدی هست که ثابت کنه ربات نیستن. برای اطلاعات بیشتر در مور کپچا می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جوملا 3 یه پلاگینی داره که به وسیله اون میشه از کپچای گوگل استفاده کرد. کپچای گوگل یه ویژگی فوق العاده ای که داره اینه که دیگه لازم نیست کدی تایپ بشه و خودمونو درگیر وارد کردن یه سری کارکتر کج و کوله کنیم و فقط به چند تا کلیک نیاز داره. برای فعال سازی این پلاگین در جوملا 3 هم می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما بعد فعال کردن این پلاگین و وارد کردن موارد خواسته شده، سوال اینجاست که چطور میشه از اون در کامپوننت جی کامنت استفاده کرد.
تویه سایت های فارسی زبان هرچی گشتم چیزی نبود واسه همین بهترین راه حل رو در این دیدم که به خود سایت سازنده برم که خدارو شکر خود سایت سازنده راه حلش رو گذاشته بود اما خب شاید بعضی از دوستان اطلاعات کمی واسه تغییر در کد نویسی داشته باشند یا کلا زیاد حوصله این جور کارهارو نداشته باشن واسه همین گفتم فایل هایی که قراره تغییر کنه رو اینجا قرار بدم تا فقط این فایل هارو در جاهای گفته شده جایگزین کنید تا به این وسیله خیلی راحت بتونید کپچای گوگل رو به جی کامنت اعمال کنید. من این کارو رو یکی از سایت هایی که داشتم طراحی می کردم اعمال کردم و کاملا تست شده هست، بازم اگه سوالی بود هستم در خدمتتون.
قبل اینکه بگم فایل های پیوست شده رو کجا قرار بدین لینک اصلی آموزش رو قرار میدم تا هرکی خواست بتونه بی دردسر به سایت آموزش انگلیسی اون هم دسترسی داشته باشه :

خب در گام اول باید فایل settings.xml که بصورت پیوست شده در انتهای این مطلب قرار میدم رو در مسیر زیر جایگزین کنید:
YourDomain\administrator\components\com_jcomments\models\forms\settings.xml

در گام دوم باید به پنل مدیریتی سایتتون مراجعه کنید و در بخش تنظیمات جی کامنت، در زبانه طرح از لیست کشویی کد کپچا گزینه RECAPTCHA رو انتخاب کنید.

در گام سوم فایل tpl_form.php رو هم در آدرس زیر جایگزین می کنید:
YourDomain\components\com_jcomments\tpl\default\tpl_form.php

در انتها هم فایل jcomments.ajax.php رو در مسیر زیر جایگزین می کنید:
YourDomain\components\com_jcomments\jcomments.ajax.php

قبل از انجام این مراحل حتما از فایل های مورد نظر یه بکاپ تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتونید فایل های قبلی رو سر جاشون بر گردونید تا مشکلی پیش نیاد.

RE: آموزش فعال کردن کپچا گوگل در جی کامنت - alisabori - ۲۷-۱۰-۱۳۹۵ ۰۹:۳۴ صبح

سلام
بر روی نسخه 3.0.5 دستورات بالا کار نمیکنه
مرحله اول و دوم رو انجام بدید ولی برای مرحله 3و 4 در ادرس زیر بگردید و فایل مربوطه را پیدا کنید و جایگزین نمایید