پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
php یا asp.net - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: php یا asp.net (/thread-18127.html)

php یا asp.net - peymans - ۲-۴-۱۳۹۴ ۰۵:۱۴ صبح

با سلام خدمت دوستان خوبم
من می خواهم برنامه نویسی سمت سرورو طراحی وب سایت را یاد بگیرم.به نظر شما کدام زبان برنامه نویسی سمت سرور بهتر است؟ php یا asp.net?
و یک سوال دیگه:
کسی می تواند بگوید که این سایت با php برنامه نویسی شده است یا با asp.net??
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: php یا asp.net - autopayamak - ۲-۴-۱۳۹۴ ۰۶:۰۵ صبح

سلام
php بهتره . هم کدنویسی کمتری نسبت به زیان های asp داره و ه ماپن سورسه و اگه مشکلی هم باشه از همه جای دنیا برای راهنمایی و حل مشکل زبان اقدام می کنند . تعداد سایتهایی که با php کدنویسی شده اند بیشتر از سایر از سایر زبانهاست. البته بررسی مزایا و معایب این زبان در چند خط خلاصه نمیشود.

RE: php یا asp.net - autopayamak - ۲-۴-۱۳۹۴ ۰۶:۴۵ صبح

با php - قالب بوتستراپ
این سایت همه طراحی های که انجام میده با php هست و اکثرا جوملا .
هاست این سایت هم لینوکس هست

RE: php یا asp.net - sajjad salehi - ۲-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۵۶ صبح

خب نگا برنامه نویسی حالا وب یا اپلیکیشن بیشتر از زبان و ابزار به روش و توانایی برنامه نویس بر میگرده . شما بتونی کلاسها ور طراحی کنی الگوریتم ها ور بنویسی ، بعدا جا به جا شدن بین زبان ها معمولا زمان زیادی نمیبره
شما باید ببینی امکانات دم دست کدوم برای پروژه ات مناسب تره بعد یکی رو انتخاب کنی . مثلا برای نوشتن اپلیکیشنی که کدهای آماده زیادی براش وجود نداره من بیشتر ترجیح میدم با wpf کار کنم . ولی برای یک سایت خبری ساده خب با جوملا یا وردپرس میشه بدون دونستن php یه سایت خیلی عالی درست کرد . برای سایت بیشتر به طراحی گرافیک و کدنویسی css ، html5 ، jquery و ... نیازه
نکته دیگه اینکه اقا یه گروه پیدا کن تکی توی برنامه نویس به جایی نمیرسی .