زمان کنونی: ۵-۲-۱۴۰۳, ۰۵:۰۳ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای بلاک بندی قالب سایت
۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۶:۵۳ صبح
ارسال: #1
راهنمایی برای بلاک بندی قالب سایت
سلام ،

یک سوالی درمورد طراحی قالب جوملا دارم و اینکه چطور میتونم قالب سایت جوملایی رو طراحی کنم که محتوای content رو بصورت بلاک های جداگانه نه به هم پیوسته نمایش بده ؟
آیا این بلاک بندی توسط CSS انجام میشه و یا اینکه در فایل index باید تعریف بشه ...

نمونه قالب استاتیک که مطالب از هم جدا هستند : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نمونه قالب جوملا که کار آقای عمرانی هست : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پیشاپیش از راهنمائی هاتون کمال تشکر رو دارم
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۷:۵۸ صبح
ارسال: #2
RE: راهنمایی برای بلاک بندی قالب سایت
درود

components >> com_content

بعد برید توی
views و بعدش برید توی تو بخشی که می خواهید اگر نمی تونید چه بخشی رو می خواهید سئو جوملا رو غیر فعال کنید در لینک نوشته آپشن کام کانتنت و ویو مثلا x به صورت مثال ما فولدر

featured می ریم و بعد پوشه tmpl و بعدش خیلی ساده چند فایل در اونجا هستند

این ها فایل هایی هستند شما فقط کافی هست برید توشون بر اساس نیاز یک div باز بسته کنید اول و آخزش بعد به همین سادگی بیایید به دایو یک سی اس اس بدید که چی بشه ؟ فاصله بگیره از بالا

خوب چون لوپ هست هی تکرار می شه از هه فاصله می گیرند

حالا اگر مبحث اور رایت بلدید که هیچی اگر بلد نیستید بفرمایید بگم که با اون می تونید این رو همیشگی کنید و بندازید تو پوشه قالب در فولدر html
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۰۹۳۶۸۰۹۴۹۳۶ یا ۰۹۲۱۳۳۸۰۳۲۹
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، محمدرضا بهارلو ، پیام عمرانی
۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۵:۳۳ عصر
ارسال: #3
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید ، چون با وجود ویرایش کامپوننت content بعد از بروزرسانی باید دوباره این کار رو انجام داد ...
امضاء Pourdaryaei

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۷:۰۱ عصر
ارسال: #4
شما یک پوشه می سازید تو قالب به عنوان html بعد توش می یایید پوشه com_x رو می زارید

بعد نیوفولدر های داخل وییو رو می زارید داخلش نه خود پوشه ویوی

بعد تو نیو فولدر ها هرچی هست رو حذف می کنید هرچی تو tpl هست می یارید می زارید توش

یک نمونه برات ردیف کردم که اور رایت هست

من اگر جای شما بودم حتما قالب هایی مثل وارپ رو می دیدم و از کد هاش استفاده می کردم چون ساده هستند و همه این کارو کردن و ازشون یاد می گرفتم

فایل‌(های) پیوست شده
com_contact.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 6
اندازه 7.62 کیلوبایت

امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط Pourdaryaei ، محمدرضا بهارلو ، پیام عمرانی
۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۷:۲۴ عصر
ارسال: #5
متشکرم آقای توکلی - میخام اصول کار رو یاد بگیرم - طراحیش برام مهم نیست ... فقط جهت یادگیری هست - الان فریم ورک Skeleton رو دارم بررسی میکنم که خیلی ساده است و فکر میکنم با همین شروع کنم بد نباشه
امضاء Pourdaryaei

۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۷:۳۰ عصر
ارسال: #6
البته بنده سعی کردم خدمتتون اصول کار بگم . چون متاسفانه به کل طراحان قالب دست به این فایل ها نمی زنند .

من بهتون پیشنهاد می کنم فقط با گانتری کد بزنید و یاد بگیرید با yml و تویینگ کار کنید تا بتونید دست بزنید .
واقعیت امر این هست هرچقدر وقت بزارید برای طراحی قالب تا php یاد نگیرید هیچ توسعه ای در شما پبش نمی یاد این در بنده صدق کرد

برات مثال می زنم متوجه بشی چقدر می تونی خوب پیش بری :

if ( JRequest::getVar('option')==='com_content' && JRequest::getVar('view')==='article' && JRequest::getVar('layout')==='edit' ) {

شما هم زمان با کد بالا می تونید برای قسمت مدیریت و سایت در قالب کد بزنید البته با تغییر کوچیک در کد

if ($testpagearray['_GET']['Itemid'] == 166) {

echo "</br> in yek afznone misheh";
};
یا شما با کد بالا می تونید برای هر صفحه و منو یا هر آیتمی که فکر می کنی بک گراند بلاک یا هرچیزی که نیاز داری بزاری

دقیقا اینا کمک کننده خیلی خوبی هستند اگر خواستی یک پیغام بده من مجموعه ویدیو هایی رو معرفی می کنم تو یوتیوب و خیلی ساده فارسی هم می تونید همشون رو ردیف کنید
امضاء shahryar warez
)

سپاس شده توسط Pourdaryaei ، محمدرضا بهارلو ، mahan ، پیام عمرانی
۱۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۷:۳۸ عصر
ارسال: #7
سپاسگذارم ، راستش من فرصت کافی برای یادگیری ندارم ، فقط همین چند روز عید که میتونم یکه چیزی ببینم ... فعلا در حد CSS , HTML میتونم تمرین کنم و بقیه چیزها رو باید بزارم برای بعد ، وگرنه قاطی میکنم ... فیلم آموزشی هم زیاد دارم ولی فرصت نکردم ببینم ...
مشکلی داشتم ازتون کمک میگیرم ...
امضاء Pourdaryaei

سپاس شده توسط shahryar warez ، محمدسلیمانی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان