زمان کنونی: ۳۱-۱-۱۴۰۳, ۱۱:۰۵ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حل شده خطای تکراری بودن برچسب ها !
۲۰-۱۱-۱۳۹۴, ۰۷:۱۹ صبح
ارسال: #1
خطای تکراری بودن برچسب ها !
سلام
با یکی از وبسایتهای مشتری با مشکل تکراری بودن ورودی برچسب روبرو میشم !

خطای Duplicate entry '50' for key 'uc_ItemnameTagid' SQL رخ میده ...

این خط فقط موقع ذخیره مطلب - و فقط و فقط هنگامی که برچسب ها بیشتر از یکی باشه رخ میده ، با انتخاب یه برچسب هیچ مشکلی پیش نمیاد .. ولی اگر دوتا یا بیشتر انتخاب بشه موقع ذخیره خطای پایگاه داده پیش میاد و مطلب ذخیره نمیشه تا اینکه برچسب ها رو برداشته یا یکی انتخاب کرد ... !

Eyes

کسی با این مشکل برخورده ؟

خطای کامل :

خطا
ذخیره ناموفق با خطای:
Duplicate entry '50' for key 'uc_ItemnameTagid' SQL=INSERT INTO xXxXxXx_contentitem_tag_map (`type_alias`,`core_content_id`,`content_item_id`,`tag_id`,`tag_date`,`type_id`)​ VALUES ('com_content.article', 48, 50, '3', CURRENT_TIMESTAMP(), 1),('com_content.article', 48, 50, '46', CURRENT_TIMESTAMP(), 1)
امضاء Pourdaryaei
آموزش و مطالب جوملایی در وبلاگ درساوی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بازگشت به بالا
۲۰-۱۱-۱۳۹۴, ۰۹:۰۲ عصر
ارسال: #2
RE: خطای تکراری بودن برچسب ها !
با درود!
استاد پوردریایی، این پیغام معنیش اینه که در پایگاه داده شما چنین برچسبی برای این مقاله ذخیره شده، اما توضیح خطا:

عدد 50 مربوط به id مطلب میشه که اون رو در جدول xXx_com_content میتونید پیدا کنید.
دو عدد 3 و 46 مربوط به id دو برچسبی هست که برای مقاله انتخاب کردید. خود برچسب ها با توجه به id در جدول xXx_tags قابل دستیابی هستند.
جوملا وقتی میخواد برچسبهای مقاله رو ذخیره کنه اون رو در جدول xXx_contentitem_tag_map ذخیره میکنه.

پیغام خطا داره میگه شما قبلا برای مقاله با id=50 برچسب های با id=3 و id=46 رو در جدول xXx_contentitem_tag_map ذخیره کردید و دوباره نمیتونه اون مقادیر رو ذخیره کنه.

حالا به نظر من بهتره به جدول xXx_contentitem_tag_map مراجعه کنید و وجود مقادیر رو چک کنید. اگر دو سطر رو پیدا کردید که مقادیرشون همچین چیزهایی باشه که تو پیغام خطا هست یعنی برچسب ها ذخیره شده ولی تو قالب شما نمایش داده نمیشه. شاید بهتر باشه پایگاه داده رو از طریق مدیریت جوملا فیکس کنید.

ضمنا به نظر من بهتره بیخیال سیستم تگ جوملا بشید و از افزونه‌های توسعه دهندگان استفاده کنید بس که مشکلات عجیب و غریب داره این کامپوننت برچسب جوملا. شاید بد نباشه این رو ببینید: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضاء hsmtech
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، پیام عمرانی ، zaban26
۲۰-۱۱-۱۳۹۴, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #3
دیتابیس رو فیکس کردم نشد / یه جا نوشته بود این بخاطر پلاگین فیلتر زبان و نصب نبودن زبان دوم ( فارسی ) هست که واقعا ً نصب نبود و زبان فارسی هم توی قسمت زبان مطلب مدیریت زبان نصب کردم / دسترسی روی پاپبلیک ولی بازم مشکل حل نشد ...
دیتابیس هم نمیدونم ...
خب من خودمم زیاد از برچسب استفاده نمیکنم چون تاحالا نیازی بهش نداشتم ولی بصورت کم توی دوتا سایتی که دارم استفاده میشه - خب چه کامپوننتی رو برای تگ پیشنهاد میدید ؟
TorTag گزینه خوبی میتونه باشه ؟
امضاء Pourdaryaei

بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط hsmtech ، zaban26
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۶:۳۶ صبح
ارسال: #4
تورتگ رو تست کردم ولی چیزی که میخاستم نیست ، هرچند امکانات بیشتری رو داره - همون برچسب خود جوملا برای جستجوی مطالب بیشتر به کارم میاد - فقط این مشکل چند برچسبی حل بشه کافیه
امضاء Pourdaryaei

بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط hsmtech
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۸:۳۹ صبح
ارسال: #5
استاد پوردریایی
از طریق phpMyAdmin دیتابیس رو repair کنید. شاید اشکال از جداول پایگاه داده باشه. ابتدا بکاپ بگیرید و سپس مانند تصویر repair کنید:
[تصویر:  repair-mysql-tables-on-phpmyadmin.png]
امضاء hsmtech
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Pourdaryaei
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ عصر
ارسال: #6
باز هم همین مشکل رو داره ... احساس میکنم یکی از جدولها ناقص باشه
امضاء Pourdaryaei

بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط hsmtech
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۲:۵۸ عصر
ارسال: #7
خطا میگه که کلید اصلی رو میخواد تکراری وارد کنه .
با بروزر دیگه ای امتحان کنید لیست تگهاتون رو بررسی کنید ببنید این تگ قبلا وارد شده یا نه .
همیشه tag_id عدد 50 هست ؟ یا تغییر میکنه . توی جدول tag_id 50 رو پاک کنید ببنید چی میشه
شاید جدول ور اپدیت کردین و مثلا tag_id 50 اومده توی جدول ولی از 1 شروع کرده به پر کردن و الان رسیده به 50 .
تنظیمات نمایش خطا رو تغییر بدین بنید میتونید پیغام کاملتری بگیرید .
خب یه باگ مشابه اعلام شده ولی فکر کنم باید تا حالا حل شده باشه .

اینجا نوشته که باید قبل از آپگرید بین 2.5 و 3 حتما باید فایلهای sql قدیمی رو پاک کرد . امتحان کنید .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، hsmtech
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۴:۰۴ عصر
ارسال: #8
حالا باید دیتابیس رو بیارم پایین چک کنم ببینم میتونم بفهمم ازش یا نه ...
همیشه هم همین خطای عدد 50 رو میده و شناسه ها شبیه به هم نیست ... شاید مقدار یک جدول سالم جوملای دیگه رو خروجی بگیرم بریزم توی این جدول درست بشه
امضاء Pourdaryaei

بازگشت به بالا
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۴:۲۴ عصر
ارسال: #9
اگر همیشه همین خطای عدد 50 رو میده معنیش اینه که برچسب های مربوط به همین یک مقاله مشکل داره میتونید با این query در phpMyAdmin برچسب های مربوط به این مقاله رو پاک کنید و دوباره چک کنید:
DELETE FROM `xXx_contentitem_tag_map` WHERE content_item_id = 50

xXx هم که پیشوند جداول پایگاه داده شماست
امضاء hsmtech
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Pourdaryaei
۲۱-۱۱-۱۳۹۴, ۰۵:۴۷ عصر
ارسال: #10
نه برچسب مربوط به یک مقاله نیست فکر میکنم مربوط به com_content باشه ... چون توی همه مطالب اینطوری هست با هر شناسه - حتی مطلب جدید
امضاء Pourdaryaei

بازگشت به بالا
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان